Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrulux ESL7311RA - czy zmywarka jest źle podłączona (zdjęcie) woda na dnie

monnkad 28 Lip 2018 11:19 396 17
  • #1 28 Lip 2018 11:19
    monnkad
    Poziom 9  

Witam. Niedawno włączyła się blokada przed zalaniem. Fachowiec spuścił wodę ze zmywarki ale nie znalazł usterki. Powiedział jedynie, że zmywarka jest źle podłączona i woda z kranu może wpływać do zmywarki. Dziwne mi się to wydało, ponieważ zmywarkę podłączał także fachowiec, tyle że inny. Nakazał kupić środek do czyszczenia zmywarek WPRO, kupiłam i użyłam. Przez jakiś czas było wszystko ok. Dzisiaj otworzyłam zmywarkę i zobaczyłam dno pełne wody. Wyjęłam filtr i usunęłam całą wodę. Zagłębienie w które wkłada się filtr ciągle wypełnia się wodą i ciągle ją usuwam. Czy ja rzeczywiście mam źle podłączoną zmywarkę i dlatego tak się dzieje ? Pozdrawiam, Monika.

0 17
  • #2 28 Lip 2018 12:05
    bestboy21
    Poziom 39  

Źle to pojęcie względne, aczkolwiek jest źle.
    Przy słabym odpływie woda będzie wlatywała do zmywarki, przecież to oczywiste nawet dla takiego debila jak ja.
    Spróbuj wąż podwiesić w sposób pokazany na zdjęciu, tak wiem, może być za krótki.. ale to jedyny sposób.
    Nie ma na na wylocie zmywarki zaworów, woda grawitacyjnie sobie ściekała do zmywarki, ot co.

0
  • #4 02 Sie 2018 10:44
    monnkad
    Poziom 9  

Czy podwieszenie przewodu wystarczy, czy muszę zmieniać instalację ?

0
  • #5 02 Sie 2018 11:12
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Witam.
    Jeśli starczy węża odpływowego od zmywarki to podwieś go do tej rury biegnącej przy ścianie.
    Możesz to zrobić na opaskach zaciskowych, ale nie zaciskaj ich zbyt mocno.
    Jeżeli nie będzie poprawy to syfon do wymiany.
    Zasada jest taka, że wąż odpływowy musi być wyżej niż przyłącze odpływu a u Ciebie jest odwrotnie.

0
  • #6 02 Sie 2018 15:39
    Borutka
    Poziom 24  

Popłuczyny ze zmywarki są bardzo brudne. Obecny odpływ ze zmywarki poza w/w nie zapewnia swobody i na dłuższą metę mogą się tworzyć tłuste gluty zatykające cały syfon. I to właśnie chyba się dzieje. Przy okazji będą cuchnąć, bo będą powyżej lustra wody w syfonie. Zrobiłbym to raz a porządnie. Węża chyba jest mało, więc należałoby zastosować dodatkowy trójnik w otworze kanalizacji w ścianie, a wąż włożyć w tę odnogę trójnika - która jest prosta w stosunku do odpływu w ścianie.

0
  • Pomocny post
    #7 04 Sie 2018 00:28
    zhudomel
    Specjalista AGD

Przecież wystarczy obrócić trójnik w syfonie pod zlewem tak, by rurka, na którą zakłada się wąż spustowy, była u góry.

0
  • #8 04 Sie 2018 00:35
    Borutka
    Poziom 24  

zhudomel napisał:
    Przecież wystarczy obrócić trójnik w syfonie pod zlewem tak, by rurka, na którą zakłada się wąż spustowy, była u góry.

Wygląda na to, że nie starczy węża i śmierdzący wąż będzie nad wodą syfonu

0
  • #9 04 Sie 2018 15:02
    zhudomel
    Specjalista AGD

Borutka napisał:
    śmierdzący wąż
    Śmierdzący, to on jest teraz.
    Borutka napisał:
    będzie nad wodą syfonu
    A jak jest?
    Przy podłączeniu do syfonu pod zlewem zawsze jest nad wodą syfonu.

0
  • #10 04 Sie 2018 18:40
    Borutka
    Poziom 24  

zhudomel napisał:

Przy podłączeniu do syfonu pod zlewem zawsze jest nad wodą syfonu.

W tym podłączeniu jest pod wodą syfonu. Takie miałem na mysli.Electrulux ESL7311RA - czy zmywarka jest źle podłączona (zdjęcie) woda na dnie

0
  • #11 04 Sie 2018 18:46
    monnkad
    Poziom 9  

Czyli muszę kupić nowy syfon z wyjściem do zmywarki. Sprawdzałam w necie i wiele jest rodzajów, czy możecie polecić mi ten który uważacie za najlepszy do zlewozmywaka dwukomorowego ? Chciałabym też uniknąć wiercenia w betonowej ścianie. Pozdrawiam, Monika.

0
  • #12 04 Sie 2018 19:04
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Witam.
    Jeśli jest w okolicy Pani miejsca zamieszkania jakiś sklep z arsontymentem wodno-kanalizacyjnym i jest tam miła obsługa to może dali by radę dopasować z innego syfonu kawałek rury z króćcem na mocowanie węża odpływowego.
    Takie sklepy często oferują również usługi instalacyjne i może akurat coś się trafi.
    W Pani syfonie wystarczy opuścić tylko wlot węża o około 20-30 cm a wąż podwiesić i powinno być po kłopocie.
    Wystarczy odkręcić ten kawałek rurki i zabrać go ze sobą jako wzór i prosić o dłuższy odcinek takiej rury.
    Jeśli jednak nie da rady nic znaleźć to trzeba będzie wymienić syfon a w takim sklepie dobiorą Pani odpowiedni.
    Wystarczy pokazać zdjęcie jak to jest obecnie podłączone i dobiorą lepsze rozwiązanie.
    U siebie mam taki sklep gdzie zawsze służą radą i pomocą.

0
  • #13 04 Sie 2018 19:06
    Rafikusa
    Poziom 14  

Cytat:

Ale wtedy wyjście do syfonu znajdzie się z przodu. A czy wtedy wystarczy tej giętkiej rury? A poza tym, to wtedy syfon zajmie więcej miejsca w szafce.
    Takie rurki, jak ta pionowa bezpośrednio przed zagiętą rurką syfonu, są też z dojściem dla zmywarki, taki kruciec do jakiego teraz zmywarka jest podłączona. To by chyba było najlepszym rozwiązaniem. Podłączenie przed syfonem daje też troszkę lepsze zabezpieczenie przed zapachami z kanalizacji.

0
  • #14 04 Sie 2018 19:41
    Borutka
    Poziom 24  

monnkad napisał:
    Czyli muszę kupić nowy syfon z wyjściem do zmywarki. Sprawdzałam w necie i wiele jest rodzajów, czy możecie polecić mi ten który uważacie za najlepszy do zlewozmywaka dwukomorowego ? Chciałabym też uniknąć wiercenia w betonowej ścianie. Pozdrawiam, Monika.

Sądzę, że wystarczy zwykły trójnik, który będzie rozgałęział odpływ kanalizacji oddzielnie na zlew i zmywarkę. Proszę najlepiej wrzucić fotkę miejsca podłączenia syfonu w odpływie kanalizacji w ścianie.
    Żeby podłączyć wąż od zmywarki do rury kanalizacyjnej, wystarczy typowa gumowa redukcja (na moim zdjęciu biała na samym dole), dostępna w każdym sklepie.

0
  • #15 05 Sie 2018 01:19
    zhudomel
    Specjalista AGD

Borutka napisał:
    W tym podłączeniu jest pod wodą syfonu.
    Ale to nie jest podłączenie do syfonu, tylko bezpośrednio do kanalizacji.
    Borutka napisał:
    Wygląda na to, że nie starczy węża
    Wystarczy, przecież widać, że jest zapas.
    Rafikusa napisał:

Cytat:

Ale wtedy wyjście do syfonu znajdzie się z przodu. A czy wtedy wystarczy tej giętkiej rury? A poza tym, to wtedy syfon zajmie więcej miejsca w szafce.
    Nic podobnego; będzie z tyłu, dokładnie tak jak jest i syfon zajmie tyle samo miejsca.
    monnkad napisał:
    Czyli muszę kupić nowy syfon z wyjściem do zmywarki.
    Syfon na zdjęciu jest z wyjściem do zmywarki.
    Trzeba zdemontować wąż od zmywarki. Od trójnika, który jest na środku syfonu odkręcić plastikowe nakrętki po prawej i lewej stronie - na rurkach idących z prawej i lewej komory zlewu i wysunąć te rurki z trójnika. Pozostawiając w rurze kanalizacyjnej obrócić trójnik w prawo (lub w lewo) o 180°. Króciec wlotowy od zmywarki znajdzie się u góry. Zamocować rurki od komór zlewu i podłączyć wąż od zmywarki układając go z lewej strony syfonu (a nie zaplątany za wodomierze, jak jest teraz).

0
  • #16 05 Sie 2018 11:53
    Borutka
    Poziom 24  

zhudomel napisał:
    Ale to nie jest podłączenie do syfonu, tylko bezpośrednio do kanalizacji.

Ale chyba nie ma obowiązku podłączania do syfonu? Ma być podłączone tak, żeby swobodnie spływało, nie kapało i nie śmierdziało. Akurat spuszczanie brudów ze zmywarki do często zakitowanego syfonu uważam za rozwiązanie nieszczęsne i w miarę możliwości należy go unikać.

0
  • #17 05 Sie 2018 19:17
    monnkad
    Poziom 9  

Tak to teraz wygląda, czy może tak zostać ?

0
  • #18 05 Sie 2018 19:29
    skryn
    Admin grupy AGD

monnkad napisał:
    Tak to teraz wygląda, czy może tak zostać ?

Jest OK.

0