Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Bosch SMV40M00EU/13 - wyłącza się w trakcie pracy

02 Sie 2018 21:21 648 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam problem ze zmywarką do zabudowy Bosch SMV40M00EU/13. Zmywarka rozpoczyna cykl i po kilku minutach cisza. Panel sterujący czarny, nie reaguje na przyciski (tak jakby brak zasilania). Po kilku lub kilkunastu naciśnięciach wyłącznika panel sterujący ożywa, wyświetlacz pokazuje czas do końca programu, a po zamknięciu drzwiczek kontynuuje program przez kilka sekund lub kilka minut i problem się powtarza.

Jeśli po takim wyłączeniu zostawimy ją w spokoju to sama też potrafi się włączyć i kontynuować program (kiedyś włączyłem zmywarkę ok 17.00 i zapomniałem o niej. Rano ok. 6.00 usłyszałem iż zmywarka pracuje - po otwarciu drzwiczek wyświetlacz pokazywał 31 minut do końca programu. Zmywarka nie sygnalizuje żadnego błędu na wyświetlaczu. Podejrzewam sterownik, ale jego koszt to ponad 700 zł więc wymiana wydaje się nieopłacalna (zmywarka ma ok. 8 lat lecz była rzadko włączana).

Czy takie objawy mogą być wynikiem uszkodzenia przetwornicy zasilającej elektronikę (czy jest sens próbować wymiany kondensatorów, a właściwie jednego 100µF/400V - nie jest wylany ani spuchnięty). Jakieś inne pomysły?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Spróbuj wymienić TNY264GN, prawdopodobnie za chwilę padnie całkiem. Kondensator zostaw w spokoju.
  • Poziom 11  
    Bardzo dziękuję za pomoc. Wymiana układu TNY264GN rozwiązała problem.