Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung - Ekran gaśnie, migoczą paski i wzory

Mawenclie 02 Aug 2018 22:16 1059 2
 • #1
  Mawenclie
  Level 1  
  Samsung - Ekran gaśnie, migoczą paski i wzoryDzień dobry,
  Potrzebuję pomocy w sprawie usterki mojego laptopa - Samsunga 300e.
  Kiedy go uruchamiam pojawia się ekran Samsung, a potem uruchamianie Windows 10, po czym za każdym razem w różnym momencie (przed logowaniem, po logowaniu różnie) laptop zacina się, a zamiast ekranu migoczą różne paski, wzory itp. Takie jak na zdjęciu. Czym to może być spowodowane? Należy sprzęt oddać do naprawy czy może da się uporać z tym w domu? Jaki może być koszt naprawy?  Dodam jeszcze, że sam ekran wydaje się funkcjonować poprawnie - z obserwacji wynika, że przy zamknięcou pokrywy gaśnie, a przy podnoszeniu włącza na nowo, niestety niezmiennie na paski/wzory.
  Być może ma to związek z kartą graficzną? Równolegle w czasie z tą usterką wyskoczył również błąd przy uruchamianiu The Sims 4, jakoby karta graficzna nie współpracowała z grą czg coś takiego, mimo iż do tej pory nic nie było zmieniane, ani gra nie przechodziła aktualizacji w tym czasie.

  Dziękuję za ewentualną pomoc :)Samsung - Ekran gaśnie, migoczą paski i wzorySamsung - Ekran gaśnie, migoczą paski i wzory
 • #2
  11111olo
  Level 42  
  Mawenclie wrote:
  Kiedy go uruchamiam pojawia się ekran Samsung,

  Jeśli logo wyświetla się poprawnie a po próbie zainstalowania sterownika są śmieci na ekranie to problem jest z uszkodzoną kartą graficzną.
  Najprawdopodobniej to się stało w wyniku przegrzania.
  Możliwe że wystarczy reballing albo wymiana GPU (jeśli jest jako osobny chip).
 • #3
  ul1002

  Level 35  
  Reballing to loteria więc nie polecam. Podłącz tego samsunga dla pewności pod zew monitor lub telewizor, zobaczymy co ciekawego wyświetli.