Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hotpoint-Ariston WDG 8640 - stuka i rzęzi podczas dużych obrotów bębna.

Anette_93 03 Sie 2018 00:04 345 8
  • #1 03 Sie 2018 00:04
    Anette_93
    Poziom 3  

Witam.

Mam problem z pralko-suszarka Hotpoint-Ariston WDG 8640, podczas pracy po jakimś czasie zaczyna cos jakby w niej " stukać", walić, dosłownie jakby był tam jakiś pręt czy coś takiego... Dołączyłabym video, żeby było wiadomo o co chodzi, ale nie mogę bo mam za mało postów. Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź co to może być...

pozdrawiam
    Aneta

0 8
  • #2 03 Sie 2018 11:26
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Witam.
    Jeśli nie może Pani zamieścić filmiku itd. to proszę opisać bardziej szczegółowo kiedy występują te odgłosy.
    Czy podczas cyklu prania, czy tylko na wirowaniu.
    To mogą być wyeksploatowane amortyzatory i zbiornik pralki obija się o obudowę, ale również może to być uszkodzenie łożysk lub krzyżaka bębna a równie dobrze luźna przeciwwaga pralki.
    Czy pralka nie pracuje od pewnego czasu głośniej niż kiedyś?

0
  • #3 03 Sie 2018 12:21
    Anette_93
    Poziom 3  

Nie wiem czy udało się, ale wysłałam video na prv :) wydaje mi się, ze tylko podczas wysokich obrotów jest to stukanie, tak chodzi normalnie. Jak nagle zaczyna wirowac to odgłos jest taki jakby coś tam wpadło i się obijało o bęben...

Aha, jeszcze jedno, wczesniej pojawiała się informacja błąd F05, po czym wyczyscilismy wirnik pompy i faktycznie była tam 5gr, spinki i... jakieś małe, plastikowe fragmenty od czegoś... Tak jakby coś się połamało. Po uruchomieniu pralki juz błąd F05 sie nie pojawił, ale nadal cos stukało podczas wirowania.

0
  • #5 04 Sie 2018 16:24
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Anette_93 napisał:
    nadal cos stukało podczas wirowania.

Wg. mnie w pompie nadal coś siedzi. Poza tym chyba szumią łożyska, "chyba" łatwo sprawdzić zdejmując pasek napędowy i energicznie kręcąc bębnem - filmik z eksperymentu nie zaszkodzi. Zarówno w przypadku krzyżaka jak i łożysk naprawa, jak napisano wyżej, jest mało opłacalna, przy czym w przypadku samych łożysk można jeszcze szukać kogoś kto podejmie się ich wymiany rozcinając zbiornik.

0
  • Pomocny post
    #7 04 Sie 2018 16:49
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Po mojemu rozsypane łożyska, czy również krzyżak, okaże się po ewentualnym rozcięciu zbiornika. Nie zmienia to faktu, że pralka albo złom, albo próba naprawy w firmie, która się w tym specjalizuje - poszukaj na forum.

0
  • #8 04 Sie 2018 19:42
    Anette_93
    Poziom 3  

Dziękuje za odpowiedzi, szkoda, bo pralka ma tylko 6 lat, miałam nadzieje ze mi z 20 posłuży :)))

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdzę ten pasek napędowy, tylko muszę poszukać w sieci jak to zrobić :).

0
  • #9 11 Sie 2018 10:33
    Anette_93
    Poziom 3  

Witam,

Sprawa się wyjaśniła, okazało się, że to pęknięty krzyżak. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

Dodano po 30 [minuty]:

Jeśli ktoś reflektowałby na zakup jakichś części to poproszę o wiadomość na prv.
    Pozdr.

0