Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lanos - nie można odpalić

Jacuś 26 Aug 2005 10:28 4149 7
    Jacuś
    Level 13  
    Witam!
    Problem z moim samochodem wygląda tak: rano gdy jest zimno auto bez problemu odpala. Przejade 30km do pracy, zagrzeje się i potem jak jest gorący też odpala. Problem jest kiedy przejade tylko kilka km i jest tylko trochę zagrzany. Wtedy jest duży problem aby go odpalić. Co to może być? Mam instalację gazową. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Silnik to 1.5 SOHC 1998rok.
    Pozdrawiam!

Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:

Nasuwa mi się czujnik temperatury silnika. Co wy na to?
    adamjur1
    Level 41  
    Jest to ogólna bolączka aut na gaz, ja miałem to samo w gazowych Espero 2,0 i obecnie w Pasacie 2,0. Chodzi tu prawdopodonie o jakiś nie uwzględniony w komputerze sterującym wryskami i zapłonem zbieg parametrów temperatury silnika i wyprzedzenia zapłonu. Jeśli nie pomoże w czasie zapalania naciśnięci gazu do oporu i przytrzymanie, to to trzeba mu dać chwilę na "przemyślenie" ( najgorsze są krótkie wycieczki rano do sklepu po bułki :D ),
    Acha piszesz że to samo jest na gazie - czy zapalasz na gazie ?
    Pozdr.J.
    Jacuś
    Level 13  
    W lecie częściej na gazie odpalam ale tak się dzieje niezależnie czy odpalam na gazie czy na benzynie
    godzio7
    Level 12  
    Może warto byłoby sprawdzic na początku ładowanie akumulatora.po przejechaniu 30 km do pracy zdązy Ci sie naładować i dlatego jest wtedy ok.ale jak jedziesz po te bułki to może nie zdążyć . a swoją drogą to czasami potrzebny jest taki spacerek po to pieczywko ;)
    Jacuś
    Level 13  
    O to chodzi że rozrusznik kręci bez problemu tylko silnik nie chce zaskoczyć
    Norbert Kruczek
    Level 13  
    Według mnie to on się zalewa. Krótka na zimnym silniku i gaz, to mu nie służy. Wyłanczasz a potem odpalasz i dobijasz. Do sprawdzenia masz membrane gazu, przewody, świece i w daewoo lubią padać cewki zapłonowe.:cry:
    Mushashi
    Level 12  
    Szkoda że nie napisałes jaki masz ten gaz-jesli reduktor bedini (stary typ ) to pewnie przepuszcza gaz do kol ssącegoi zapalasz na benzynie i na gazie i zalewasz silnik....mozna to łatwo sprawdzić po takiej przejażdzce odkręć przewód od reduktora gazowego i odchyl tak by nie wpuszczał resztek gazu do przewodu filtra jesli wtedy odpali bez zarzutu zmien reduktor Najllepiej na inny typ) a zapalanie na samym gazie b niee słuzy membranom w reduktorze więc zajedziesz każdy...
    Jacuś
    Level 13  
    Reduktor mam BRC i był sprawdzany.