Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lanos obroty na zimno

04 Paź 2005 19:42 3302 10
  • Poziom 15  
    witajcie

W lanosie na gaz ( bedni) 1.6 16v

Jak go rano zapale ( zimny) i jest na benzynie to nie ma wolnych obrotów, a po dodaniu gazu na benz. jedzie ale szarpie, jak przeskoczy na gaz to jest ok, dodam tylko ze jak sie silnik troszke zagrzeje to wolne obroty sa nie gasnie ale tak nierówno chodzi.

- dodam ze na badaniu komp nic nie wychodzi mimo to wymieniełem silniczek krokowy ale dalej to samo
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Jak tylko na benzynie chodzi nierówno to pomoże środek do czyszczenia wtreysków masz zapieczone wtryski za mało jezdzisz na benzynie.
  • Poziom 15  
    wtryski napewno nie zapieczone bo gaz mam dopiero 2 tyg.

po wyjeciu bezpiecznika od kompa obroty sa idealne i równo pracuje ale jak zrobie pare km to znowu to samo, czy to moze byc cos od gazu ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Raczej będzie to wina instalacji gazowej.Sterownik łapie jakiś błąd. Podejrzewam że brak jest emulacji sondy lambda lub źle ustawiona emulacja sondy w centralce gazowej.Nie zaświeca się przypadkiem check ? Najlepiej jedz do gazowników żeby poprawili.
  • Poziom 15  
    chek nie swieci
    a gazonicy twierdza ze ustawienia sa ok. mowia ze trzeba załozyc jakis przekaznik resetujacy kompa
  • Poziom 19  
    Chodzi im o założenie przekaźnika który odcina zasilanie sterownika po wyłączeniu zapłonu. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale dla nich jest tak najprościej.
  • Poziom 11  
    Też mam ten sam problem ,gdy mało jeżdżę na benzynie to silnik szarpie po przełączeniu na gaz jest OK. Problem ten znika po przejechaniu ok 20 km na benzynie na szybkich obrotach silnika. Podejrzewam że wtryskiwacze podczas jazdy na gazie nie pracują i tworzy się na nich nagar.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Na pewno jest to wina majstrów od gazu.
  • Poziom 15  
    Witajcie Majstry załozyły przekaznik resetujący kompa i jest ok
  • Poziom 19  
    przekaznik resetujacy nie jest sposobem naprawy po resecie znikaja w komputerze wartosci adaptacyjne i komp musi sie na nowo za każdym uruchomieniem przyuczac gazownicy dali plame i znalezli posrednie rozwiazanie
  • Poziom 12  
    Ale właśnie przez te wartości adaptacyjne go zalewało, mieszanka za bogata. Powinna to załatwić emulacja sondy lambda , ale tak też jest dobrze w Lanosie.