Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus Mk2 - Nierówna praca silnika, falowanie obrotów, "pyrkanie"

Fubuss 26 Aug 2018 14:45 5472 4
    Fubuss
    Level 9  
    Witajcie,

Jak w temacie zaniepokoiła mnie dziwna praca silnika. Około 1,5 miesiąca temu wymieniłem pierścienie i uszczelniacze zaworów, auto śmigało bez żadnych problemów, no może czasem zafalowały obroty (wcześniej się nie zdarzało).
    Przedwczoraj wróciłem z pracy (ok. 6km), zgasiłem auto i odpaliłem ponownie i usłyszałem nierówną prace pod maską.
    Wczoraj sprawdziłem olej, odpaliłem go i prawie od razu zaczęły się cyrki, falowanie obrotów (trzęsie autem przy nich), wspomniana nierówna praca silnika i dziwne „pyrkanie” z rury wydechowej.
    Pojechałem do mechanika, ale oczywiście wszystkie te objawy ustąpiły i nie miał jak się wsłuchać.

Wysyłam film jak to wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=6LuevCGhPVA&feature=youtu.be

Jest mi ktoś w stanie coś doradzić? Gdzie szukać przyczyny?
    Bodkowy
    Level 11  
    Sprawdź wtyczkę od czujnika położenia wałka rozrządu. U mnie w 1.6 SR w VW miałem identyczne objawy. Okazało się, że wtyczka była niedopięta.
    dziadek2710
    Level 10  
    Fubuss wrote:
    Witajcie,

Jak w temacie zaniepokoiła mnie dziwna praca silnika. Około 1,5 miesiąca temu wymieniłem pierścienie i uszczelniacze zaworów, auto śmigało bez żadnych problemów, no może czasem zafalowały obroty (wcześniej się nie zdarzało).
    Przedwczoraj wróciłem z pracy (ok. 6km), zgasiłem auto i odpaliłem ponownie i usłyszałem nierówną prace pod maską.
    Wczoraj sprawdziłem olej, odpaliłem go i prawie od razu zaczęły się cyrki, falowanie obrotów (trzęsie autem przy nich), wspomniana nierówna praca silnika i dziwne „pyrkanie” z rury wydechowej.
    Pojechałem do mechanika, ale oczywiście wszystkie te objawy ustąpiły i nie miał jak się wsłuchać.

Wysyłam film jak to wygląda.

https://www.youtube.com/watch?v=6LuevCGhPVA&feature=youtu.be

Jest mi ktoś w stanie coś doradzić? Gdzie szukać przyczyny?

Witam czy rozwiązałeś problem z nie równa praca silnika? Bo mam to samo