Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki uchwyt spawalniczy do migomatu ?

03 Sep 2018 20:04 3366 2
  • Level 11  
    Witam!
    Nadszedł czas, kiedy to mój stary uchwyt do migomatu skończył żywot. Był to bardzo prosty i tani uchwyt . Nie chciałem zbytnio inwestować w coś lepszego, bo nie wiedziałem czy budowa mojego migomatu skończy się sukcesem.
    Teraz właśnie nadszedł czas , żeby zakupić nowy uchwyt . Nowy uchwyt chciałbym kupić już z eurozłączem i 3 metrowym przewodem. Stary miał też taką długość i zupełnie mi wystarczył. Chciałbym zainwestować w coś dobrego ,ale jednocześnie nie chciałbym zbytnio przepłacić.
    Na oku mam oryginalny binzel MB 25 koszt około 300zł
    Moje pytanie do szanownych Kolegów . Czy warto zainwestować w taki uchwyt ?
    Są też tańsze np.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi uchwytami ? Chodzi mi ogólnie o wytrzymałość przegubu i jakość wykonania . Kiedyś oglądałem w jakimś sklepie oryginalnego binzela to wykonaniem nie powalał, przynajmniej wizualnie. Jednak nie świadczy to o ogólnej wytrzymałości takiego uchwytu.
    Ogólnie to się miotam ,bo nie chcę wyrzucić 300zł na uchwyt , który może się okazać takiej samej jakości jak ten za 170zł.
    Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę z praktyki na temat uchwytów do migomatu to bardzo proszę o jakieś info.
  • TermopastyTermopasty
  • User removed account  
  • Level 11  
    Spawam różne materiały. Sporo trafia się też >5mm. Do tej pory miałem uchwyt Tw 14 i przy wyższych zakresach zaczął mi się topić przy łusce. Do tego wszystkiego przyciąłem sobie go ostatnio kontówką. MB25 ma metalową fajkę czy jak tam to się nazywa. Dlatego zastanawiam się właśnie nad takim. Ogólnie ten Tw 14 wielkością mi wystarczał , jedynie właśnie opisany problem. MB 25 jest dużo większy ,ale też solidniejszy. Nie wiem jak będzie się spisywał taki uchwyt przy spawaniu delikatniejszych elementów. Uchwyt Tw 14 ,który do tej pory miałem był dosyć tanim uchwytem. Może gdybym kupił coś solidniejszego to by wystarczyło .