Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

John Deere LX176 - Problem z napędem, chyba pasek albo skrzynia

07 Wrz 2018 11:30 519 2
  • Poziom 11  
    Witam,

Kupiłem traktorek ogrodowy John Deere LX176, z roku 1997 z hydrostatyczną skrzynią biegów.

Generalnie traktorek super! Skrzynia sucha, nic nie cieknie, silnik również, zapala od strzała.

Gdy traktorek jest zimny, wszystko jest ok, jedzie do przodu, do tyłu itp, czasem jak ma trudności (jakaś przeszkoda typu pień którego nie zauważyłem pod kołem) to słychać takie jak by szuranie.
    Natomiast tak po 15-20 minutach koszenia jak już się rozgrzeje to to szuranie słychać przy każdym podjeździe pod lekkie wzniesienie, po ok 25minutach już jazda po płaskim, ale w głęboką trawę jest problemem i szuranie, tarcie, słychać praktycznie co chwile, zarówno przy jeździe w przód jak i w tył.

W części działki mam lekkie wzniesienie, ok 20-30% i niestety jest to mocno uciążliwe że tak to działa.

Wydaje mi się że pasek napędowy jest dobrze naciągnięty, przynajmniej przy puszczonym hamulcu postojowym (przy wciśniętym hamulcu jest luźny).
    Nie jest nowy, ale nie jest spękany, po wewnętrznej stronie trochę wyrobiony.

Natomiast skrzynia biegów po takiej jeździe jest gorąca, była ubrudzona trawą i gdy czyściłem ją z zewnątrz to aż parzyła w ręce.

Czy ktoś mógł by mi pomóc zdiagnozować co i jak, od czego zacząć? Wymienić pasek, napinacz? a Może olej w skrzyni 9nie wiem kiedy był wymieniany, choć traktorek wygląda na bardzo zadbany i jak nowy mimo swojego wieku)?
  • Poziom 26  
    dymior napisał:
    po wewnętrznej stronie trochę wyrobiony.

Wymień pasek - jego koszt jest niewielki.
    dymior napisał:
    a Może olej w skrzyni 9nie wiem kiedy był wymieniany, choć traktorek wygląda na bardzo zadbany i jak nowy mimo swojego wieku)?

Jeśli skrzynia biegów jest gorąca to znak, że coś za nią(wał, koła, trawa) stawia wielki opór. Niewykluczone również uszkodzenie samej skrzyni biegów.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź!

Zamówię pasek i może olej i wymienię i zobaczę c i jak.