logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Płyta indukcyjna Beko HII 64400 AT - pęknieta szyba.

kokesz 07 Wrz 2018 16:25 7974 20
REKLAMA
  • #1 17427901
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    Witam posiadam płytę indukcyjną firmy Beko ale jest pęknięte szkło.
    I moje pytanie jeżeli uda mi się skleić szkło płyta będzie działać czy taki zabieg nie ma najmniejszego sensu z góry dziękuję za porady.
  • REKLAMA
  • #2 17427977
    tygrysss
    Poziom 21  
    Posty: 1087
    Pomógł: 9
    Ocena: 79
    Nie ma najmniejszego sensu. Skleisz zaraz się rozklei i dostanie woda do środka bo wykipi garnek z ziemniakami. Możesz klejem do szyb spróbować, ale to rozwiązanie na krótką metę.
  • REKLAMA
  • #3 17428006
    kortyleski
    Poziom 43  
    Posty: 12265
    Pomógł: 957
    Ocena: 3849
    Niestety, rozszerzalność cieplna załatwi każdy klej. Reszta jak wyżej. Woda itd. Albo nowa szyba albo nowa płyta. Nie wiem co taniej
  • REKLAMA
  • #4 17428027
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    A jak bym spróbował klejem wysoko temperaturowym ?
    Nowa szyba 580 zl.
  • #5 17428046
    kortyleski
    Poziom 43  
    Posty: 12265
    Pomógł: 957
    Ocena: 3849
    kokesz napisał:
    A jak bym spróbował klejem wysoko temperaturowym

    Nic to nie da.
  • #6 17428055
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    No to niestety muszę się z płytą pożegnać dziękuję za porady temat do zamknięcia.
  • #7 17428063
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 17428214
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    Nie wiem przydała by się opinia jakiegoś szklarza.
    Bo jeżeli szyba żaroodporna spełni funkcje szyby oryginalnej to jeszcze jest szansa ratować płytę.
  • #9 17428740
    tygrysss
    Poziom 21  
    Posty: 1087
    Pomógł: 9
    Ocena: 79
    Hmm no tak tylko potem musi się bawić w klejenie szyn do montarzu do tego włączniki będzie klikał na czuja. Chyba nie o to chodzi :) Niestety trzeba polować na szkło.
  • #10 17428810
    kortyleski
    Poziom 43  
    Posty: 12265
    Pomógł: 957
    Ocena: 3849
    Albo na elektronicznie uszkodzoną płytę z całą szybą.
  • REKLAMA
  • #11 17428905
    tygrysss
    Poziom 21  
    Posty: 1087
    Pomógł: 9
    Ocena: 79
    To wiadomo. I tak najtaniej kupi - uszkodzoną z dobrym szkłem. Tylko musi się uzbroić w cierpliwość.
  • #12 17429670
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #13 17429707
    tygrysss
    Poziom 21  
    Posty: 1087
    Pomógł: 9
    Ocena: 79
    Tak czy siak rozwiązanie raczaj doraźne i mało opłacalne.
  • #14 17430582
    kortyleski
    Poziom 43  
    Posty: 12265
    Pomógł: 957
    Ocena: 3849
    Może warto by było podać model płyty.
  • #15 17430745
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    Beko HII 64400 AT model płyty
  • #16 17437065
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    Dalej pisząc o tej indukcji okazało się ze jeden tranzystor był uszkodzony gdyż po włączeniu płyty do zasilania robiło się zwarcie.
    Wymieniłem tranzystor ale zapomniałem sobie porobić zdjęć gdzie była jaka cewka podłączona czy orientuje się ktoś jakie napięcie jest na zaciskach cewek tej płyty ?
    Bo nie chciał bym sobie spalić miernika dziękuję za podpowiedzi.

    Dodano po 45 [minuty]:

    Napięcie już wiem jakie panuje 320VDC ale zastanawia mnie jedna sprawa gdyż na największym polu grzewczym jeżeli pole jest aktywne to po zdjęciu garnka pali się tranzystor.
    Nigdy nie miałem indukcji i nie wiem czy trzeba wyłączać na panelu sterowania czy możną bez obaw ściągać garnek z pola ?
  • #17 17437188
    Witold5
    Poziom 32  
    Posty: 2163
    Pomógł: 178
    Ocena: 727
    Ja bez obaw zdejmuję garnek, a po chwili kładę ponownie.
  • #18 17437190
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    Tranzystor, który się pali to H30R1353 tylko dlaczego? Bo jeżeli zacznę zmniejszać moc pola to działa na małych polach. Natomiast nic się nie działo podczas zdjęcia garnka gdy pole było aktywne, a może mieć na to wpływ ułamany kawałek szyby?
  • #19 17438654
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    A jeżeli bym wstawił zamiast H30R1353 dwa IXGR40N60c2D1 w miejsce tych który zawsze jeden i ten sam ulega uszkodzeniu po zdjęciu garnka podczas pracy pola ?
    Czy wszystkie 4 muszą być takie same ?
  • #20 17440315
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    A może ktoś jest w posiadaniu schematu tej płyty ?
  • #21 17446390
    kokesz
    Poziom 17  
    Posty: 392
    Ocena: 32
    Widzę że nikt nie jest w stanie mi pomóc z ta płyta.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z płytą indukcyjną Beko HII 64400 AT, której szyba jest pęknięta. W odpowiedziach podkreślono, że klejenie szyby nie jest skutecznym rozwiązaniem z powodu rozszerzalności cieplnej i ryzyka uszkodzenia. Zasugerowano zakup nowej szyby lub uszkodzonej płyty z dobrą szybą jako tańsze alternatywy. Pojawiły się również pytania dotyczące zastosowania szyby żaroodpornej jako zamiennika oraz problemów z tranzystorem w płycie. Użytkownik poszukiwał również schematu płyty oraz informacji o napięciu na zaciskach cewek.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA