Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C460FW - usuwanie zacięcia papieru / kiepski design szuflady

08 Wrz 2018 17:12 1047 3
  • Poziom 36  
    Witam.

Po raz drugi w przeciągu kilku miesięcy zdarzyła mi się sytuacja jak na zdjęciach poniżej.

Wszystko wskazuje na to, że odpowiada za to kiepski design szuflady. Przy domknięciu szuflady, musi ona zacisnąć się na ząbku, a kartki lubią wtedy podskoczyć. Przy próbie wydruku przy tak zamkniętej szufladzie kończy się jak na zdjęciach poniżej. Oczywiście po wyjęciu szuflady, drukarka mogłaby sobie tę kartkę wyciągnąć, ale nie bo po co. "Usuń zacięcie papieru" potrafi napisać, nic więcej.

Problem w tym, że każda normalna drukarka laserowa umożliwia otwarcie w strategicznych miejscach obudowy drukarki, celem usunięcia zaciśnięcia, a Samsung już nie. Usunięcie rzekomo zagniecionego papieru wymaga rozebrania drukarki w drobny mak.

I właśnie mnie "trzęsie", bo raz już to robiłem, i wiem, ile się przy tym narobiłem... Cóż za badziewny model... Nie polecam!

Ale może doświadczeni serwisanci mają jakieś "myki", na wymuszenie pracy silników, celem wysunięcia papieru, albo zwolnienia jakiejś blokady? Ciągnąć nie ma sensu, bo kartka trzymana jest tak mocno, że się porwie (przerabiałem to poprzednim razem).

Z góry piękne dzięki za pomoc, zanim znów zabiorę się za rozbieranie drukarki w drobny mak.

Pozdrawiam
    Mariusz

Dodano po 5 [godziny] 59 [minuty]:

Zrobiłem po staremu (czyli znowu godzina w plecy). Zdaje się, że nie ma innego sposobu. Trochę fotek:

Uwolnienie kartki spod pierwszego wałka (pierwszy i ostatni, który można uwolnić bez użycia śrubokręta).

Druga tkwi w czymś co pewnie nazywa się bębnem drukarki. Nie ma szans na wyciągnięcie kartki w kierunku wstecznym. Do przodu by poszła, ale nie ma jak złapać / przestrzeń niedostępna.

Kable uniemożliwiające wyjęcie bębna, trzeba zdemontować lewą część obudowy drukarki, odkręcić obudowę zasilacza, odłączyć kabel, poluzować, odpiąć jeszcze kabel sygnałowy, odkręcić plastik trzymający bęben z prawej strony, wypiąć wszystkie tasiemki z płytki fax-u, odkręcić płytkę fax-u, odbezpieczyć 2 zatrzaski trzymające bęben z prawej i lewej jego strony i... można wyjmować bęben...

Kartka wyjęta, ale proponuję nie dać się zwieść...

Wystarczy jedno niedopatrzenie, a będzie trzeba drukarkę rozbierać ponownie...

Miłego usuwania zacięcia popieru przy najmniejszym błędzie / niedopatrzeniu podczas zamykania szuflady z papierem...

Brawo Samsung... Buuuu...
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam .Napisałeś (Druga tkwi w czymś co pewnie nazywa się bębnem drukarki. Nie ma szans na wyciągnięcie kartki w kierunku wstecznym. Do przodu by poszła, ale nie ma jak złapać / przestrzeń niedostępna. ). No i znalazłem, jest dostępna .
  • Poziom 36  
    Jakim cudem podniosłeś / otworzyłeś "górę" ?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witaj.Pociągnąłem za ten podniesiony element.Jest opór ale do pokonania .KLIK.