Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung A300FU - Zablokowany, odzyskanie danych, HOME_CSC?

10 Wrz 2018 10:19 207 5
  • Poziom 9  
    Dostałem na serwis wyżej wymieniony model zablokowany kodem, klientka chce zdjąć kod lub odzyskać dane. Niestety debugowanie USB nie jest włączone, Z3x w wersji pro też nie ma takiej opcji. Z tego co wiem jedyna opcja to wgranie softa z plikiem HOME_CSC, pytanie czy ktoś posiada, ma namiar lub wie gdzie szukać?
  • Poziom 9  
    iza2217 napisał:

Tam patrzyłem, te pliki są trudno dostępne i nie do wszystkich modeli można je dostać.

tino2003 napisał:
    Odczytać kod będzie najprościej, klip do kupienia w multicomie.

Noszę się właśnie z zakupem tego cacka, jak sobie nie poradzę to chyba to w końcu zrobię.
  • Poziom 13  
    Najprościej wgrać TWRP i skopiować potrzebne dane i zdjąć blokadę lub przywrócić do ustawień fabrycznych.
  • Poziom 33  
    GothPony napisał:
    Z tego co wiem jedyna opcja to wgranie softa z plikiem HOME_CSC, pytanie czy ktoś posiada, ma namiar lub wie gdzie szukać?

HOME_CSC nie resetuje ci kodu. HOME_CSC (w nowszych modelach bo tylko tu wystepuja) sprawia, ze tel nie resetuje sie do ustawien fabrycznych. Wgraj TWRP, zgraj sobie zawartosc /data/system i odczytaj/zlam haslo badz zwyczajnie usun pliki odpowiedzialne za blokade. Zaden "klip" tutaj potrzebny akurat nie jest.