Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta Led4004 40" - Brak możliwości powtórnego zapisu GD25Q64CSIG

Czals 13 Sep 2018 09:26 4734 32
    Czals
    Level 14  
    Witam.
    Mam pytanie czy któryś z kolegów mógłby wyjaśnić kwestię dlaczego po zaprogramowaniu pamięci w/w odbiorniku i po wstawieniu jej przykładowo z nieprawidłowym wsadem następne jej programowanie staje się niemożliwe odczyt jest możliwy i prawidłowy. Nadmienie, że nie jest to wina pamięci (dwie sztuki zachowały się identycznie).
    Płyta główna - HK-TRT2957P63 A2.
    Oczywiście znany problem włącza się logo i restart.
    Wsady pobrane z forum nawet te pewne nie dają rozwiązania.
    Z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie.
    Indyczes
    Level 33  
    Taką sama prawidłowość i ja zauważyłem, nie wiem o co chodzi. Pamięć da się raz zaprogramować i finito, bez względu czy to nowa, czy ta wydłubana z TV.
    Czals
    Level 14  
    Sprawdziłem i porównałem wsady czy procesor nie wpisuje lock bitu ale są takie same po wyjęciu i odczycie więc dlaczego brak ponownego zapisu -tego nie rozumie.
    A czy koledze dało się uruchomić ten odbiornik ?.
    Indyczes
    Level 33  
    Tak, wgrałem bina SPI do nowej pamięci i poszło. Istotna uwaga: musi byc tutaj pamięć GIGADIVECE na innych tv zachowuje sie dziwnie.
    Czals
    Level 14  
    Witam Czy kolega może podesłać mi tego bina.
    Czals
    Level 14  
    Bardzo dziękuję, będę próbował.
    2_volt
    Level 13  
    Akurat też w mam Mante w naprawie, inny model ale ta sama pamięć i ten sam problem o którym piszecie. Programator odmawia kasowania. Co ciekawe pamięc jak najbardziej da się ponownie zapisać kiedy jest wlutowana w TV, przy instalacji z pendriva. Zajrzałem do noty katalogowej i jest tam coś takiego
    Quote:
    "....The Chip Erase (CE) command is executed if the Block Protect (BP2, BP1, and BP0) bits are 0 and CMP=0 or the Block Protect (BP2, BP1, and BP0) bits are 1 and CMP=1.
    The Chip Erase (CE) command is ignored if one or more sectors are protected..."

Więc wynika z tego że któryś blok jest chroniony przed skasowaniem, a problem leży w naszych programatorach bo nie podają odpowiedniej komendy do sekwencji kasowania.
    lisek
    Service technician RTV
    * chassis HK-T.RT2957P62
    Tutaj pod matrycę LK315T3HC1K-12V dla MANTA LED3204
    Link

MANTA LED2802__(Main Board): HK-T.RT2957P60
    Link

MANTA LED4206 __(Main Board): MAIN HK-T.RT2957P63
    - matryca V420DK1-QS1-12V
    Link

Z tego forum Link

Problem w tych IC jest związany z ostatnimi 3/4 -ema literkami?!

p.s

Ten programer ( chipprog-48 podobno) czyta 32/64 niezależnie od literek , tylko cena
    Link

Różne programatory czytają i zapisuję W25Q32xxxxx/ W25Q64xxxx :idea: zaleznie d "zastosowanych literek"
    * 64Mbit(GD25Q64CSIG … BSIG.. BV...FV...)
    - albo z powodzeniem /* lub brak sukcesu
    25Q32FVS,..BVS ...BVS1g.... FVSIG... BVSIG

32F - 32Mbit
    V - 2.7V----3.6V

Dlaczego tak jest?
    Dobre pytanie do firmy _producenta.
    GanCegall
    Level 38  
    2_volt wrote:
    Więc wynika z tego że któryś blok jest chroniony przed skasowaniem, a problem leży w naszych programatorach bo nie podają odpowiedniej komendy do sekwencji kasowania.

To się trzyma kupy, ta kostka w adapterze jak i po ISP da się zapisać, wykasować, ale przy blank check wywala "device not blank"
    2_volt
    Level 13  
    Dorzuce jeszcze że da się to zrobić, trzeba użyć programowania skryptowego i dostać się do bitów protectu, niedostępnych z normalnego poziomu kopiowania pamięci. Niestety moja wiedza na dzień dzisiejszy się tutaj kończy, zacząłem przekopywać note katalogową pamięci, wszystko tam jest, kwestia tylko żeby wiedzieć jak tego użyć. Jeżeli ktoś by się pokusił o odblokowanie tej pamięci, "w ramach zabicia nudy" i podzielenie się z resztą informacją jak to zrobić było super, mniej zmarnowanych układów na eksperymentalne programowanie, szczególnie w tych sprzętach gdzie jest tyle wersji ile telewizorów :)
    lisek
    Service technician RTV
    Link
    Quote:
    The GD25Q64C (64M-bit) Serial flash supports the standard Serial .... Hardware Protection Mode: WP# goes low to protect the BP0~BP4 bits and SRP0~1 bits ...
    When the Block Protect (BP4, BP3, BP2, BP1, BP0) bits are set to 1, the ......

p.s
    Na tym forum , problem próbują rozwiazać Link
    GanCegall
    Level 38  
    Chyba jednak to nie wina kostki, da radę ją kasować i na nowo programować różnymi binami, kostka jest nowa:

Manta Led4004 40

Wygląda na to że RT809H też nie ma z tym problemu:

Manta Led4004 40
    mahcin
    Level 27  
    Potwierdzam, że RT809H radzi sobie z GD25Q64CSIG świetnie, ale uwaga, domyślnie na "auto" wybierze sobie B a nie C i wtedy BLANK error będzie, trzeba manualnie z listy wybrać wersję układu "C" (wersja programu na której sprawdzałem to 20181207)
    Andrzej4567
    Level 20  
    Indyczes wrote:
    Tak, wgrałem bina SPI do nowej pamięci i poszło. Istotna uwaga: musi byc tutaj pamięć GIGADIVECE na innych tv zachowuje sie dziwnie.

Może być też i innej firmy, ale musi być typu Quad SPI Flash (SPIFI) tzw szybka pamięć. Obsługa SPIFI oznacza, że procesor korzysta z z interfejsu Quad SPI. Quad SPI jest zmodyfikowanym interfejsem szeregowym urządzeń peryferyjnych SPI. SPI Flash Interface (SPIFI) umożliwia komunikację za pomocą czterech lini danych, w odróżnieniu od standardowego SPI używającego tylko jednej linii danych, co zwiększa prawie czterokrotnie przepustowość.
    Przy znanych problemach typu Logo i restarty, lub duże problemy z włączeniem, najlepiej jak jest nowa pamięć i zaprogramować pewnym wsadem.
    tomasz wojcicki
    Level 22  
    Właśnie sczytałem sprawna kość GD25Q64C z TV Manta LED4004 i po wgraniu do nowej kości TV i tak nie pamięta ustawień kostka dalej wygląda na zablokowaną mimo że "register values" też były poprawnie sczytane ze sprawnej kości ??
    Indyczes
    Level 33  
    Też swego czasu kupiłem u skośnookich te pamięci i okazało się, że każda była zaprogramowana jakimś śmieciem.
    GanCegall
    Level 38  
    rob1 wrote:
    Na ali same malowanki
    tylko oficjany dystybutor

Jakiś namiar na tego "dystrybutora"?
    sq9fmc
    Level 28  
    Odgrzeję temat.
    Rozwiązaniem problemu zablokowania pamięci jest jej skasowanie w innym programatorze.
    Jeśli ktoś używa popularnego CH341 to podpowiem, że wersja programowa 1.38( rosyjska) kasuje tę pamięć bez problemu czego nie robi n.p. 1.18.
    Można skasować rosyjskim oprogramowaniem a programować aktualnie używaną wersją.
    xMiXeRx
    Level 10  
    sq9fmc wrote:
    Odgrzeję temat.
    Rozwiązaniem problemu zablokowania pamięci jest jej skasowanie w innym programatorze.
    Jeśli ktoś używa popularnego CH341 to podpowiem, że wersja programowa 1.38( rosyjska) kasuje tę pamięć bez problemu czego nie robi n.p. 1.18.
    Można skasować rosyjskim oprogramowaniem a programować aktualnie używaną wersją.

W takim razie ja się podczepię czy ma Pan może tego softa w wersji 1.38?
    xMiXeRx
    Level 10  
    sq9fmc wrote:
    Wersja instalacyjna. Działa z XP na pewno. Instaluje się w program files dysku systemowego.

Super dzięki wielkie!

Zainstalowałem na WIN7 i poszło bez problemu, pamięć skasowana. Dodam że w ostatniej zakładce można wybrać język angielski jak coś. :D
    zdzich42
    Level 40  
    Revelprog, który mam też ma wyżej opisany problem z pamięcią GD... Producent programatora badał problem i odpisał, że mamy do czynienia z wyrobami nieoryginalnymi (nawet fabrycznie montowane w Mantach) Polecono kupić tu https://www.tme.eu/pl/katalog/?search=gd25q64&s_field=1000011&s_order=desc
    i te w/g producenta programatora Revelprog testowano z wynikiem pozytywnym. Zakupię potwierdzę i ja.
    Na obecną chwilę zastosowałem rozwiązanie z programatorem CH opisane wyżej.
    adamo72
    Level 12  
    Potwierdzam Ch341Programmer_v 1.38.7z działa pod win10 i programuje GD25Q64Gigadivices.
    witt69
    Level 23  
    Witam,

U mnie zapisało się po instalacji w program files jako katalog AJCO8C5IHD. Jeszcze nie sprawdzałem. Ale nadal wersja 1.18... co dalej z tym? System win10.
    sq9fmc
    Level 28  
    Odinstaluj wszystkie wersje i spróbuj jeszcze raz zaczynając od wersji ruskiej może pomoże.
    grzewoj
    Level 27  
    Program działa nawet pod Win11, kasuje pamięć GD25Q64CSIG bez problemu, język można zmienić na ENG. Dzięki!
    witt69
    Level 23  
    sq9fmc wrote:
    Odinstaluj wszystkie wersje i spróbuj jeszcze raz zaczynając od wersji ruskiej może pomoże.

Powracam po dłuższym czasie, nadal nie mogę zainstalować. Po kliknięciu w plik "installer.exe" próbuję ruszyć, chwilę pokręci "kółeczko" :D i koniec. Brak okna dialogowego. Nie mam zainstalowanych wcześniejszych wersji, jedynie ver. v1.18 która działa bez instalacji. W edytorze rejestru nic nie znalazłem pod tytułem Ch341 itp.
    xMiXeRx
    Level 10  
    Może antywirus blokuje? Próbowałeś odpalić to jako administrator? Wydaje mi się że poprzednie wersje nie powinny robić problemu, sam mam 3 wersje na raz zainstalowane wszystkie działają.