Od kilku lat uzywam silnik trójfazowy o mocy około 4 kW.
Posiada on zespolony wyłącznik z pozycjami gwazda- trójkąt.
Kiedys uległa uszkodzeniu mechanicznemu obudowa wyłącznika którą ktoś wymienił. Do tej pory silnik nie był u żywany.
Aktualnie występuje taki problem. Startujac z pozycji gwiazda silnik pracuje bez zadnego problemu.
Następnie przełączam w pozycje trójkąt i wtedy zauważm takie zjawisko jakby nastepowało hamowanie silnika i słychac wtedy niezbyt głośne buczenie ale silnik dalej sie obraca.
W związku z tym mam pytanie czy powodem tego moze byc zamiana kolejnosci uzwojeń np VY zostało zamienione z WZ ????
Problem w identyfikacji poszczególnych uzwojeń gdyz wyprowadzenia nie ą opisane. Natomiast opisy są na samym przełączniku. A moze jest to inna przyczyna nieprawidłowego zachowania tylko w pozycji TRÓKJĄT. Prosze o pomoc.
Posiada on zespolony wyłącznik z pozycjami gwazda- trójkąt.
Kiedys uległa uszkodzeniu mechanicznemu obudowa wyłącznika którą ktoś wymienił. Do tej pory silnik nie był u żywany.
Aktualnie występuje taki problem. Startujac z pozycji gwiazda silnik pracuje bez zadnego problemu.
Następnie przełączam w pozycje trójkąt i wtedy zauważm takie zjawisko jakby nastepowało hamowanie silnika i słychac wtedy niezbyt głośne buczenie ale silnik dalej sie obraca.
W związku z tym mam pytanie czy powodem tego moze byc zamiana kolejnosci uzwojeń np VY zostało zamienione z WZ ????
Problem w identyfikacji poszczególnych uzwojeń gdyz wyprowadzenia nie ą opisane. Natomiast opisy są na samym przełączniku. A moze jest to inna przyczyna nieprawidłowego zachowania tylko w pozycji TRÓKJĄT. Prosze o pomoc.