Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1.6 16v 2001 rok Przekazniki

Lukas810129 18 Sep 2018 10:46 741 7
Relpol
 • #1
  Lukas810129
  Level 4  
  Witam grupowiczow.
  Wymienilem przekaznik kierunkowskazow z 21 wat na 92 wat do Renault laguny 1.6 16v i po tym czasie grzeja mi sie inne przekazniki sa gorace czy to morze byc spowodowane wiekszym jednostka WAT przekaznika ? Stary przekaznik to ECS Electronics 5B007 Flasher Relay 12V 21 Wat 020288 . Starego przekaznika juz nie dostane wiec kupilem zamiennik
 • Relpol
 • #2
  nikusert
  Level 40  
  Witam .
  Jaki był powód wymiany przekaźnika?. Ważne by nowy miał identyczne oznaczenie i rozmieszczenie poszczególnych pinów.Teoretycznie nie powinno wpływać na inne przekaźniki ,t.z.n zależy od czego są pozostałe.
 • Relpol
 • #4
  nikusert
  Level 40  
  Ważne czy stary i nowy mają jednakowe rozmieszczenie pinów ,jak wspomniałem.
 • #6
  nikusert
  Level 40  
  Każdy pracujący przekaźnik będzie ciepły,ze względu na cewkę,jak również gdy będzie zły styk na jego stykach wykonawczych,lub przez przepływający znaczny prąd przez jego styki.Może to być również spowodowane znacznym napięciem zasilania odbiegającym od normy,czyli zbyt duże ładowanie.Być może jesteś zbyt przewrażliwiony,co nie oznacza że należy to bagatelizować.Gdy nie dzieje się nic podejrzanego ,nic nie śmierdzi spalenizną ,nic w okolicy przekaźników się nie dymi,to pozostawiłbym to tak jak jest.Dodatkowo można sprawdzić dany przekaźnik wizualnie,stan styków ,cewki , jej rezystancję,gdyż przekaźniki także ulegają uszkodzeniu styków i spaleniu lub przegrzaniu cewki.
 • #8
  nikusert
  Level 40  
  Jak masz gdzie zajechać ,to lepiej sprawdzić dla świętego spokoju.