logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy warto kupić kolumny Behringer 615D i jakie są ich wady i zalety?

Pokahontas98 20 Wrz 2018 17:21 1038 13
REKLAMA
  • #1 17450962
    Pokahontas98
    Poziom 7  
    Posty: 31
    Witam zastanawiam się nad kupnem behringer 615d 2szt. Niestety mało opini można znaleźć na ich temat, ktoś mógłby doradzić czy warto, jakie są plusy i minusy?

    I mam jeszcze pytanie jaki mixer do ich podłączenia i wysterowania byłby dobry, budżet - 200zł.
  • REKLAMA
  • #2 17451399
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16205
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    W sumie źle nie brzmią, ale jak na Behringera, to trochę drogie. :-)
    No i na pewno nie mają po 1500W. Co najwyżej 300-350W.
    Do czego Ci są potrzebne kolumny i co chcesz podłączać do miksera?

    Pozdrawiam.
  • #3 17452086
    Pokahontas98
    Poziom 7  
    Posty: 31
    DjMapet napisał:
    W sumie źle nie brzmią, ale jak na Behringera, to trochę drogie. :-)
    No i na pewno nie mają po 1500W. Co najwyżej 300-350W.
    Do czego Ci są potrzebne kolumny i co chcesz podłączać do miksera?

    Pozdrawiam.



    Kolumny będą mi służyć do domówek w większych salonach, często mam imprezy rodzinne czyli też do niewielkich plenerów, urodzin.

    Na początek chciałbym mixer jako źródło do podłączenia telefonu itp i łatwego zarządzania tonami, bo z tego co się orientuję nie można z tych kolumn bezpośrednio podłączyć się.

    Co do ceny kolumn, poleciłbyś coś od nich równie mocnego aczkolwiek tańszego ? Zależy mi na 15stce, bo chciałbym żeby było trochę kopa ze strony basy. :D
  • REKLAMA
  • #4 17452772
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16205
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Na domówki będą aż nadto a tanio można je dostać u Thomanna: https://www.thomann.de/pl/behringer_b615d.htm tyle że za jakieś 8 tygodni.
    Jak tylko telefon, to może kolumny z Bluetooth?: https://www.thomann.de/pl/behringer_b115w.htm Nie potrzeba miksera ani kabli, bo parujesz telefon z pierwszą kolumną, następnie tę pierwszą z drugą. maja nieco mniejszą moc od 615d, ale domówkę na 40-50 osób nimi bez problemu ograsz.
    Jak koniecznie mikser, to np. Xenyx 302USB: https://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_302_usb.htm lub micro mix2 USB z Bluetooth: https://www.thomann.de/pl/the_t.mix_micromix_2_usb.htm oba zasilane poprzez USB.
    Chyba że droższy, ale już kombajn: https://www.thomann.de/pl/phonic_celeus_100.htm z Bluetooth, odtwarzaczem/ nagrywarką USB, interfejsem USB, procesorem efektów. :-)

    Pozdrawiam.
  • #5 17453651
    Pokahontas98
    Poziom 7  
    Posty: 31
    DjMapet napisał:
    Na domówki będą aż nadto a tanio można je dostać u Thomanna: https://www.thomann.de/pl/behringer_b615d.htm tyle że za jakieś 8 tygodni.
    Jak tylko telefon, to może kolumny z Bluetooth?: https://www.thomann.de/pl/behringer_b115w.htm Nie potrzeba miksera ani kabli, bo parujesz telefon z pierwszą kolumną, następnie tę pierwszą z drugą. maja nieco mniejszą moc od 615d, ale domówkę na 40-50 osób nimi bez problemu ograsz.
    Jak koniecznie mikser, to np. Xenyx 302USB: https://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_302_usb.htm lub micro mix2 USB z Bluetooth: https://www.thomann.de/pl/the_t.mix_micromix_2_usb.htm oba zasilane poprzez USB.
    Chyba że droższy, ale już kombajn: https://www.thomann.de/pl/phonic_celeus_100.htm z Bluetooth, odtwarzaczem/ nagrywarką USB, interfejsem USB, procesorem efektów. :-)

    Pozdrawiam.


    Ooo te 115 idealne dla mnie :D
    Tylko czy dadzą radę też na dworze?
  • #6 17453933
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16205
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    To zależy czego oczekujesz, bo jak takiego samego łomotu jak w salonie, to żadne tanie kolumny temu nie sprostają. Na średnie grille wystarczą. Na większe, trza by podeprzeć dobrym subbasem, lub przynajmniej zastosować kolumny 2x15" - coś w stylu PDP-615

    Pozdrawiam.
  • #7 17454135
    Pokahontas98
    Poziom 7  
    Posty: 31
    A jakaś tańsza alternatywa dla pdp-615?
    Też na 2x15.

    Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

    Skuszę się na t.ampa 1400 i narazie 1szt LDM-PDP 615.
    Myślę, że to dobry wybór :D.
  • #8 17454389
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16205
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Używane PDP-615A, można już trafić do 3000 PLN a pasywne do 2000 PLN.
    Do pasywnych lepszy będzie Dap P-1600.

    Tylko 615-stki w domu? Hmm, musisz to przemyśleć, bo to dość duże paki. Może lepiej jednak te behringery a jak na dworze będzie słabo, to wspomóc je basem.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #10 17454485
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16205
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Taki, jaki będzie potrzebny i na jaki Cię stać, ale najlepiej na 18".
    Będziemy myśleć, jak się okaże że z pełnopasmówek jest mało basu.

    Pozdrawiam.
  • #11 17459368
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    315d za 1200pln Ci ożenię - lepszy bas niż w 115. Za resztę budżetu sobie subbas kupisz jeśli stwierdzisz, że Ci mało...chociaż wątpię...
  • #12 17462145
    Pokahontas98
    Poziom 7  
    Posty: 31
    PANICZKAMIL napisał:
    315d za 1200pln Ci ożenię - lepszy bas niż w 115. Za resztę budżetu sobie subbas kupisz jeśli stwierdzisz, że Ci mało...chociaż wątpię...



    1200pln za 2szt???
  • REKLAMA
  • #13 17474530
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Oczywiście - jestem realista a nie idiotą co chce coś sprzedawać zamiast sprzedać. Zarobiły na siebie i nie są mi już potrzebne. W razie czego tel 606 79 26 56.
  • #14 17827329
    Pokahontas98
    Poziom 7  
    Posty: 31
    Witam zdecydowałem na zakup stx stx pa-650-8-fr-a, sprawują się bardzo dobrze.
    Mam jedno pytanie, gdyż zbliża się niedługo sezon plenerowy :D zastanawiam się nad subem aktywnym 18" najlepiej z crossoverem żeby wycisnąć max wysokich z tych stx. Polecicie jakiś do 2000zł?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy dyskutują na temat kolumn Behringer B615D, które są uważane za odpowiednie do domowych imprez i niewielkich plenerów. Wskazują, że kolumny te mają ograniczoną moc (około 300-350W) w porównaniu do deklarowanych 1500W. Użytkownicy sugerują, że do podłączenia telefonu i zarządzania dźwiękiem można rozważyć miksery Behringer Xenyx 302USB lub t.mix Micromix 2 USB. Alternatywnie, kolumny Behringer B115W z Bluetooth mogą być lepszym rozwiązaniem dla prostoty użytkowania. W przypadku potrzeby większej mocy, zaleca się rozważenie subbasów, a także innych modeli, takich jak PDP-615. Użytkownicy podkreślają, że Behringer B615D mogą być zbyt duże do użytku domowego, a ich wybór powinien być przemyślany w kontekście przyszłych potrzeb.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA