logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie kolumny wybrać elestra beyma 200w czy ldm pxp315?

12 Lis 2021 15:11 1527 29
REKLAMA
  • #1 19704608
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #2 19705414
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Jak dla dj-a, to PXP-315 - byle nie były z serii "ECO".
    Jak dla zespołu, to przejrzyściej zabrzmią Elestry - oczywiście jak są trójdrożne, na oryginalnych głośnikach i w dobrym stanie, bo to już dość wiekowe zestawy.

    Mati1200 napisał:
    które lepiej się sprawdzą bez subwoofera

    Obie mocnym, niskim basem nie grzeszą, ale na małe sale od biedy wystarczy. Czy na plenery? Hmm, to już zależy jakie te plenery. :-)

    Pozdrawiam.
  • #3 19708730
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #4 19709590
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Mati1200 napisał:
    LDM PXP315?

    Wersja 4, czy 8 om?

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 19709599
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 19709621
    rkkiler
    Poziom 15  
    Posty: 130
    Pomógł: 5
    Ocena: 18
    Mati1200 napisał:
    Dzień dobry, chciał bym kupić kolumny estradowe i tutaj jest problem mianowicie mam na oku 2 modele elestra beyma 200w i ldm pxp315 koszt, i tutaj pytanie które lepiej się sprawdzą bez subwoofera, które będą głośniejesze i które będą miały lepszą jakość dzwięku? Zastosowania tych kolumn to wesela, 18stki, zabawy i ewentualnie małe plenery

    jaka jest efektywność tych kolumn, na YT jest cykl "reduktor szumu" wyjaśnia z czym raczej powninniśmy się mierzyć, wzmacniacz, kolumny, może pomogłem? Pozdrawiam
    nie jestem specjalistą, czytam...
    https://www.youtube.com/watch?v=FkDmtMSCwh4 - może to też mieć odniesienie na powietrzu (wszędzie mamy powietrze;)
  • #7 19709678
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #8 19709897
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Na pewno SAS-18 zabrzmi mocniej i lepiej w całym paśmie (trzy drogi), natomiast ze względu na gabaryty i wagę subbasu zestawu SAS-18, dla pojedynczej osoby (np. dj-a) poręczniejszy w transporcie będzie zestaw PXP+ końcówka mocy.

    Pozdrawiam.
  • #9 19710332
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 19711928
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Mati1200 napisał:
    Czyli jak jest kto nosić to lepiej dozbierać sobie do ldm sas18?

    Mniej/więcej tak.

    Mati1200 napisał:
    Do zestawu będzie dobry mixer behringer xenyx qx1222USB?

    Ważniejsze jest, do czego mikser ma służyć/co chcesz do niego podłączyć, no i ile możesz na niego przeznaczyć kasy?

    Pozdrawiam.
  • #11 19712283
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #12 19713772
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Jak tylko tyle, to zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem było by zaopatrzenie się w jakiś kontroler dj z ew. dodatkowymi wejściami liniowymi do podłączenia np. jakiegoś odtwarzacza, czy telefonu.
    Hmm, sam nie wiem.
    Miałeś kiedyś do czynienia z kontrolerem? Jak nie, to poczytaj co to jest i do czego służy.


    Mati1200 napisał:
    Zastosowania tych kolumn to wesela, 18stki, zabawy i ewentualnie małe plenery

    To ma być na poważnie i na dłużej, czy tylko takie chwilowe zauroczenie/życzenie?
    Niby możesz stwierdzić że "co cię to obchodzi?", jednak trochę było by mi przykro, jeśli miał byś wydać grubą kasę na polecony przeze mnie sprzęt a projekt dość szybko by upadł. :-?

    Pozdrawiam.
  • #13 19716210
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #14 19716232
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Spokojnie, jeszcze nie słyszałem by w jakimś SAS-ie padły końcówki mocy. Są tak zabezpieczone, że trza by się nieźle postarać, by coś uwalić.
    No cóż, jak chcesz powermikser, to ja na to nic nie poradzę. :-)

    Pozdrawiam.
  • #15 19716246
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Posty: 34170
    Pomógł: 3925
    Ocena: 9285
    Mati1200 napisał:
    ja bym preferował powermixer
    Powermikser to coś w rodzju kagańca. Nie rozwojowy. W wypadku osobnego miksera i wzmacniacza masz zawsze możliwość wymiany jednego z nich na inny - lepszy model. Amplimikser Ci tego nie daje. Do końca jesteś skazany na niego. A w razie "apetytu" na większą moc? Co zrobisz? A jak będziesz chciał mieć lepszą część miksującą? Już nie wspomnę nawet że praca na mikserze z gałkami na wzmocnieniu w kanałach to nie jest praca a katorga...
  • #16 19716256
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #17 19716421
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Takie tanie nie mają, ale takie wokolicy 800PLN mają jedno wejście mikrofonowe a takie za ponad 1000PLN dodatkowe wejście liniowe. Droższe to i dwa wejścia mikrofonowe.
    Kontroler, to takie 3w1, czyli dwa decki i mikser, niekiedy dość mocno rozbudowany.

    Wiesz, jak nie masz ciśnienia na miksowanie muzyki, dodawanie efektów, przejscia, itp. itd. a wystarczy Ci tylko puszczanie z laptopa czy telefonu, to kup prosty, dwukanałowy mikser dj (np. Behringera) z wejściem mikrofonowym i tyle. :-)

    Obejrzyj sobie te kontrolery: https://sklepmuzyczny.pl/c-339-kontrolery-dj?order=product.price.asc poczytaj o nich w sieci i przemyśl, czy to coś dla Ciebie, czy jednak nie.

    Pozdrawiam.
  • #18 19760977
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #19 19761195
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Zestawy M.A.R.L.I.S były już pod "marką" MPA, Mivoc a teraz Renkforce. :roll:

    A o Renkforce, Hmm, poczytaj: https://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,renkforce.html
    "firma" może i ma coś wspólnego z Niemcami, ale zawsze sprzedawała słabej jakości awaryjne sprzęty wyprodukowane w krajach taniej siły roboczej. Podobno w Polsce też.
    Dla mnie LDM przy marlisie to HIGH END. :-)

    Pozdrawiam.
  • #20 19761231
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #21 19761315
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Niekoniecznie musi być SAS-18.
    Na OLX np. jest fajny aktywny zestaw 2.1 FBT za 5400. Jak cena pasuje to polecam, bo nieźle to gra. Zaletą jest też, że i nadstawki i bas są aktywne, więc na małe, niewymagające większego basu imprezki, można zabrać same nadstawki.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #22 19761334
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #23 19761446
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    W miarę tanio i nowe co mogę z w miarę :-) czystym sumieniem polecić, to 2x DSP-112: https://www.thomann.de/pl/the_box_pro_dsp_112.htm + bas DSP-18 SUB: https://www.thomann.de/pl/the_box_pro_dsp_18_sub.htm

    Może być, czy ma być jeszcze taniej?
    Albo inaczej, ile możesz wydać na samo nagłośnienie, czyli kolumny, kable do nich i statywy?

    Pozdrawiam.
  • #24 19761527
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #26 19761565
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #27 19761633
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Na wesela na ok. 100 osób wystarczy. Rozkręcisz projekt, to dokupisz basy.
    Efektywnego zestawu 2.1 w tej kasie nie kupisz. Chyba że by się trafiło coś używanego.

    Pozdrawiam.
  • #28 19768585
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #29 19768617
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16209
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    Może w garażu, co najwyżej na jakiejś prywatce.
    Na weselach bał bym się grać na tym.
    Zobacz na jakimś weselnym forum, na czym inni grają.

    Pozdrawiam.
  • #30 19768708
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik rozważa zakup kolumn estradowych Elestra Beyma 200W oraz LDM PXP315, z zamiarem ich wykorzystania na weselach, imprezach urodzinowych i małych plenerach. W dyskusji podkreślono, że LDM PXP315 może być lepszym wyborem dla DJ-a, natomiast Elestra oferują lepszą jakość dźwięku, szczególnie w wersji trójdrożnej. Obie kolumny nie są idealne do niskich basów, ale mogą wystarczyć na małe sale. Użytkownicy sugerowali również rozważenie zestawu LDM SAS-18, który zapewnia lepszą jakość dźwięku, ale jest mniej poręczny. W kontekście mikserów, polecano modele Behringer oraz kontrolery DJ, które mogą być bardziej funkcjonalne niż powermiksery. Użytkownik rozważał także inne modele, takie jak Renkforce MARLIS IV oraz POWER DYNAMICS PD 1800, jednak z negatywnymi opiniami na ich temat.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA