Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG L9FEC49S czy ELECTROLUX EW8F248BP

17 Paź 2018 21:10 1938 13
  • Poziom 12  
    Szanowni Koledzy,
    Przez ponad 20 lat intensywnie używaliśmy pralkę elektroluksa, która w tym roku złapała zadyszkę, i nawet miałem pokusić się o naprawę, jednak dowództwo naszej 4-osobowej jednostki zdecydowało, że chce mieć nową, która nie będzie pożółkła, a w dodatku bez ryzyka, że czas i pieniądze włożone w wymianę silnika i jego modułu sterowania nie skończą się na kolejnej awarii innego elementu tak wysłużonego urządzenia. Stoimy teraz przed decyzją o wyborze pralki. Z racji pozytywnego doświadczenia mamy przekonanie do marki Electrolux, niemniej przez 20 lat mogło się wiele zmienić. Będę wdzięczny za poradę wynikającą bądź z osobistego doświadczenia bądź z doświadczenia zawodowego - np obsługi - którą z powyższych wybrać. Z odczytania danych technicznych i instrukcji użycia wynika, że tak wiele podobieństw mają te urządzenia, że można zakładać, iż elektroluks jest "tym samym, tylko tańszym" jednak może są cechy niewidoczne w katalogowych parametrach, jednak warte dość wyraźnej różnicy w cenie. Oczywiście zauważam różnicę w tym, że aeg ma system zmiękczania wody solą, jednak poprzedni elektroluks radził sobie bez tej funkcji dając doskonałe rezultaty, zatem zmiękczanie nie jest dla mnie cechą kluczową.
    Bardzo proszę o Wasze wskazówki. Może to być również wskazanie odpowiadającego urządzenia innego producenta.
  • Poziom 38  
    Niestety kolego przez te lata bardzo wiele się zmieniło.
    Dziś koncern AEG- Electrolux to już nie ta sama niezawodna marka co kiedyś.
    Obecnie pralki tego producenta nie mają możliwości wymiany łożysk a i awarie modułów sterujących są nader częste i rzadko naprawa kończy się pozytywnie.
    Obecnie w pełni serwisowalne pralki produkuje LG oraz Samsung i Amica.
    Bosch- Siemens również ma kilka pralek, które są serwisowalne.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3495709.html
  • Poziom 12  
    Dziękuję. Cz przez
    Cytat:
    Obecnie w pełni serwisowalne pralki produkuje LG oraz Samsung i Amica.
    rozumiesz z dostępem do łożysk bębna bez konieczności rozcinania zbiornika?
    Czy są jeszcze produkowane pralki ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej?
  • Poziom 38  
    Nie ma już zbiorników stalowych, ale zbiorniki z tworzywa sztucznego są skręcane lub spinane środkiem z dwóch połówek czyli wanien i w ten sposób jest dostęp do łożysk i uszczelniacza.
    Oczywiście nie u każdego producenta jak już pisałem wcześniej.
  • Poziom 23  
    W tym budżecie i z funkcją prania parowego, to może LG F4J8VS2WD? Wymienne łożyska, 9 kg, 1400 obr.
  • Poziom 12  
    Zatem jaka jest żywotność pralek obecnie produkowanych? Czy można liczyć, że któraś z obecnie produkowanych pralek będzie pracowała powiedzmy przez 10 lat? Taką dają gwarancję na silnik, tylko to nie zmienia faktu, że wszystko inne może się zepsuć po 2-3 latach.
  • Poziom 23  
    ssawka napisał:
    Zatem jaka jest żywotność pralek obecnie produkowanych? Czy można liczyć, że któraś z obecnie produkowanych pralek będzie pracowała powiedzmy przez 10 lat?

Średnia żywotność 5-8 lat, ale jak się trafi to może i być 2 albo 15 lat.
    Oczywiście najlepiej wybierać sprawdzonych producentów, którzy w ofercie mają rozbieralne zbiorniki np. Bosch, Lg, Samsung czy Amica.
  • Poziom 38  
    Niech kolega wybierze coś z oferty LG ponieważ po gwarancji ceny części zapewniają serwisowanie tańsze niż u konkurencji. Jeszcze tańsza była by Amica, ale u tego producenta bardzo często padają sterowniki elektroniczne lub silniki więc zakup sprzętu od tego producenta obarczony jest wysokim ryzykiem.
  • Poziom 23  
    Kenworth 18 napisał:
    Niech kolega wybierze coś z oferty LG ponieważ po gwarancji ceny części zapewniają serwisowanie tańsze niż u konkurencji.

Jeśli mówimy o grzałkach, pompach, blokadach drzwi, hydrostatach i pewnie jeszcze kilku innych częściach, to ceny u wszystkich producentów są podobne.
  • Poziom 12  
    Dziękuje za wskazówki.
    Właśnie to na czym mi zależy to możliwie długi okres eksploatacji bez awarii wymagających serwisu. Obecnie stosowane silniki bezszczotkowe (chyba w większości modeli) eliminują zabieg wymiany szczotek, który musiałem wykonywać podobnie jak wymianę łożysk. A czy tak sławiony za bezawaryjność Miele faktycznie jest tak trwały? Właśnie czytałem ich ofertę - mają ciekawe funkcje typu power-wash czy twin dos. Mniej mnie przekonuje połączenie pralki z Internetem czy telefonem co właśnie usprawnienia prania. No i bezawaryjność.
  • Poziom 38  
    Nawet Miele nie jest już tak niezawodne jak kiedyś, ale jakość wykonania tego sprzętu bije na głowę innych producentów. Niestety jeśli będzie konieczny serwis to koszta napraw będą opiewały na bajońskie kwoty.
  • Poziom 12  
    Kenworth 18 napisał:
    Nawet Miele nie jest już tak niezawodne jak kiedyś, ale jakość wykonania tego sprzętu bije na głowę innych producentów.

Wczytując się w parametry znalazłem, że zbiorniki w miele są ze stali. Ciekawe, co w nich psuje się najwcześniej i najczęściej.
  • Poziom 23  
    ssawka napisał:
    Ciekawe, co w nich psuje się najwcześniej i najczęściej.

A to trzeba do szklanej kuli zajrzeć.
  • Poziom 12  
    Albo mieć dostęp do danych serwisu producenta :)