Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera FLOUREON 7" 1080P 30X ZOOM

27 Paź 2018 15:54 699 2
  • Poziom 9  
    Witam!

poszukuje opinii (plusy-minusy) na temat kamery FLOUREON 7" 1080P 30X ZOOM Waterproof IP 66CCTV Security IR-CUT PTZ.

Kamera FLOUREON 7

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    No na naszym Polskim rynku zapewne tego nie znajdziesz. Obstawiam, że jest to jakiś chiński wynalazek, który dobrze wygląda na opisie. Może po podłączeniu i skonfigurowaniu będzie działać, ale jak to będzie za rok, dwa, trzy lata? Nie ubliżając Tobie - "chytry dwa razy traci"😉. Zainwestuj w coś z Hika, Bsc/Dahua, a się nie zawiedziesz, a jeśli się już coś wydarzy to masz zapewnione wsparcie od producenta. Rozumiem, że dopiero przymierzasz się do jej zakupu?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Trudno określić prawdziwego producenta tego typu kamer ale wiadomo że jak większość sprzętu tego typu wyprodukowane jest to w Chinach co nie umniejsza w żadnym stopniu jakości zastosowanych komponentów które również są produkowane w chinach. Zapewne taką samą kamerę znajdziesz pod szyldem innej firmy. Mam FLOUREON 1080P 18x koszt zakupu to 300-400zł te z zoomem x30 chodzą już po 800zł+. Nie wiem czy w Polsce jest jakiś dystrybutor sprowadzający i handlujący tym sprzętem ale na pewno można kupić to na portalach aukcyjnych. Oczywiście ceny są jak na taki sprzęt bardzo atrakcyjne ale o jakiejkolwiek gwarancji można zapomnieć o ile nie uda się kupić z gwarancją sprzedawcy. Moja kamera a raczej dwie działają bez zarzutu co do jakości wykonania to nie trąci od nich przysłowiową tandetą... Oczywiście jak ktoś chce wydać 4 tysiące jak nie więcej na kamerę to wyda jak go stać i będzie miał firmowe logo i gwarancję 2-3 lata i wsparcie producenta. Wracając do kamer tego typu nie ma co liczyć na wspomniane wsparcie techniczne a samo oprogramowanie jest słabo zabezpieczone ale jeśli ktoś tego potrzebuje do własnych prywatnych potrzeb i postara się o to aby kamera działała w wewnętrznej zabezpieczonej sieci to śmiało mogę polecić. Przy moich 18x zoomu jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu i to nie tylko za dnia ale też i w nocy przy słabym oświetleniu zwykłych lamp ulicznych obraz widać zadowalająco nawet bez podświetlania IR. Sterowanie obracaniem kamery odbywa się w 360° dodatkowo szybki AF bez problemu radzi sobie z łapaniem ostrości.

Tu masz stronę produktu.
    FLOUREON 7" 1080P 30X ZOOM Waterproof IP 66CCTV Security IR-CUT PTZ Dome Outdoor IP Camera

Co jest fajne w tych kamerach a przynajmniej tej mojej to to że może obracać się horyzontalnie w koło Macieja bez konieczności powrotu.
    Kamera FLOUREON 7

Tak mniej więcej wygląda obiektyw a raczej cały mechanizm optyki.
    Kamera FLOUREON 7
    http://www.sanyaw.com.cn/c466.html
    SPECYFIKACJA
    Hardware Brand Floureon
    Product type IP Camera
    Operation system Embedded Operating System
    Special Function Plug and play for Smartphone,P2P
    Camera Image Sensor 2.0 Megapixel CMOS Sensor
    Lens 1/3" Progressive Scan CMOS,f=4.7mm~94mm
    Zoom 30X Zoom
    Infrared Light 6 Pcs Array IR Leds
    Night Vision Up to 120m Night Vision Distance
    Min.illumination Color:0.5Lux B/W:0.05Lux IR ON:0Lux
    Iris F1.6~F2.8
    D/N IR Cut
    WB Manual/Auto
    AGC Manual/Auto
    S/N Ratio ≥50dB
    P/T Angle Horizontal 360°,Vertical 93°
    Horizontal Rotation Speed 0.02 ~200°/s
    Tilt Rotation Speed 0.02~120o/s
    Ratio Speed Supports
    Preset Points 255 groups
    Preset Points Speed Horizontal 1-8 Adjustable, Vertical 1-8 Adjustable
    Preset Patrol 3 Groups
    Pattern Scan 4 Pcs
    Auto Control IR LED PWM
    Pattern Scan Record Max.512 Commands
    QR-Code Scan Support
    Video Resolution 1920*1080@30fps 1920*1080@25fps
    Compression Mode H.264
    Bit Rate 32~10000Kbps
    Network Network Protocol TCP/IP, HTTP, FTP, RTSP, UPnP, DNS, NTP, RTP, UDP, IGMP
    Network Interface 1 RJ45 & 10M/100M Ethernet Interface
    WiFi N/A
    Onvif Protocol Support ONVIF?2.4
    Alarm Alarm Mode Motion Detection
    Alarm action Send alarm photo to your email
    Power Power Supply DC 12V 4A
    Power Consumption Day:<3W Night:<12W
    Other parameters User Management Supports multi-user management
    Mobile View Support IPhone , Android Device
    Menu Multiple Languages: English, Spanish, French, German, Italian etc. On IE interface
    Pan and Tilt Position Display Support
    Software Control IE8.0 above,Mozilla Firefox, CMS, Management Platform
    Appearance Package Size 310mm *310mm *445mm
    Product Weight 4.2 kg
    Environment Temperature -20°C~60°C
    Humidity 10%~95%
    Certificate CE, RoHS & FCC