logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A4 B8 2.0TDI 120KM CAGC - Czujnik Cisnienia Paliwa Sygnał Za Niski// Sygna

Damian98Audi 27 Paź 2018 19:01 76869 30
REKLAMA
  • #1 17521695
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    Witam Posiadam Audi A4 B8 2010r. 2.0TDI 120KM CAGC

    Mam taki problem ze obroty falowały w granicy 700-900 wiec silnik nie rowno pracował i to jest na biegu jałowym
    w czasie jazdy auto normalnie sie sprawuje a czy troche slabsze czy nie to ciezko wyczuć
    Po Podpięciu komputera z MaxiEcu nie wykazało żadnego błedu

    Wiec podjąłem sie diagnozie wypinaniu czujników i po wypięciu (Czujnika Ciśnienia Paliwa) na listwie Common Rail
    Audi A4 B8 2.0TDI 120KM CAGC - Czujnik Cisnienia Paliwa Sygnał Za Niski// Sygna
    Silnik zaczął równo pracować ale głośniej
    I po podpięciu komputera wyskoczył błąd ( Czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej sygnał za wysoki)
    Wiec kupiłem e-katalog.intercars.com.pl/pdf/331920163518
    I po wymianie czujnika silnik jakoś dziwnie pracował jakby nie rowno ale obroty byly stabilne
    i było czuc specyficzny zapach jakby palilo sie cos na Plaku
    Po Wpięciu komputera blad stały ( Czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej sygnał za niski)
    Gdy próbowałem dojśc do 3 tys obrotów i odpuszczeniu gazu klekot mocny jak w dizlu (dwa uderzenia +/-)
    Wiec wykreciłem ten Czujnik i załozylem stary.

    Starałem sie jakoś w miare dobrze to opisać myślę że mi to jakoś wyszło
    Pozdrawiam i Czekam na opinie
  • REKLAMA
  • #2 17521801
    misiek-888
    Poziom 36  
    Posty: 2500
    Pomógł: 379
    Ocena: 1306
    Prędzej problem będzie z regulatorem ciśnienia. Zrób reset adaptacji regulatora .
  • #4 17521941
    czaki22
    Poziom 11  
    Posty: 22
    Pomógł: 1
    Ocena: 17
    czujnik tylko nowy i tylko oryginalny, sprawdź pompę wysokiego ciśnienia i regulator, szukaj opiłek
  • #5 17522114
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    A mogl by mi ktos przyblizyc reset adaptacji regulatora cisnienia ?
  • #6 17522284
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Miałem to samo w CAHA, za bujanie na wolnych odpowiedzialny był zawór regulacji ciśnienia na listwie 057130764H, wymiana na nowy i nic nie trzeba adoptować.
  • #7 17522906
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    A czy po wymianie czujnika cisnienia paliwa na listwie CR
    nie trzeba resetowac adaptacje regulatora cisnienia ?
    lub czy nie trzeba czegoś zrobić po wymianie Czujnika cisnienia

    Jakie są procedury wymiany czujnika cisnienia paliwa

    Dodano po 50 [minuty]:

    https://www.youtube.com/watch?v=RfNrhpul0Vo
    tak sie zachowuje silnik tylko to nie moje nagranie

    Dodano po 35 [minuty]:

    https://forum.nissanklub.pl/topic/87958-t30-22-dci-reset-pompy-po-wymianie-zaworu-scv/

    istnieje cos takiego w Audi reset adaptacji ?
    lub jak to zrobic VCDS'em

    Dodano po 13 [minuty]:

    Przeleciałem mase forum na ten temat i duzo osob pisze o tym resecie adaptacji
    ale nigdzie nie moge znaleźć procedury tej adaptacji
  • #8 17524817
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Resetowaniem nie naprawisz uszkodzonego zaworu.
  • #9 17524961
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    Rafik4 napisał:
    Resetowaniem nie naprawisz uszkodzonego zaworu.


    A po wymianie czujnika cisnienia paliwa nie jest potrzebna adaptacja ?
  • #10 17526642
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Nie wiem, ja czujnika nie ruszałem, po wymianie zaworu chwilę pofalował obrotami i się ustabilizował.
  • REKLAMA
  • #11 17526687
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    Rafik4 napisał:
    Nie wiem, ja czujnika nie ruszałem, po wymianie zaworu chwilę pofalował obrotami i się ustabilizował.


    No a mi po wymianie obroty nie falowaly ale odrazu wywalilo blad ze cisnienie za niskie i silnik jakby na 3 cylindry chodzil i dziwny specyficzny zapach byl (jak ktos odpalal cos na plaku to identyczny zapach)
    I przy gazowaniu cos metalicznego slychac bylo
    Wiec zalozylem stary i wszystko spoko ladnie chodzi tylko te falowanie obrotow
    Nawet bledu nie ma zadnego na starym
  • #12 17526841
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    To zmień zawór i będzie dobrze.
  • #13 17526855
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    Rafik4 napisał:
    To zmień zawór i będzie dobrze.


    Zmieniony na stary ale obroty faluja i chcialbym to usunuac
  • #14 17526877
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Zmieniłeś czujnik, a winny jest zawór, który jest na drugim końcu listwy.
  • #15 17528688
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    falowania obrotow znikneły tylko wyczywalne jest lekkie dragnie budy
    zrobilem pomiary i cisnienie paliwa skacze 170-270bar na biegu jałowym
    Audi A4 B8 2.0TDI 120KM CAGC - Czujnik Cisnienia Paliwa Sygnał Za Niski// Sygna Audi A4 B8 2.0TDI 120KM CAGC - Czujnik Cisnienia Paliwa Sygnał Za Niski// Sygna Audi A4 B8 2.0TDI 120KM CAGC - Czujnik Cisnienia Paliwa Sygnał Za Niski// Sygna
  • #16 17536270
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    Up ktos cos?
  • #17 17536573
    Makxio
    Poziom 20  
    Posty: 532
    Pomógł: 35
    Ocena: 79
    Stary, nie cisnienie paliwa nie moze tak skakac, dopuszczalne wartosci odchylek to mniej wiecej +/- 10 %.

    Proponuje, zebys dokladnie sprawdził samo zasilanie samego czujnika cisnienie paliwa (tam masz 3 piny, sygnal w zakresie 0,5 - 4,5, zasilanie 5V i mase) ktory jest ktory to nie powiem Ci teraz.

    Elementy biorace udzial w regulacji cisnienia paliwa, to czujnik i regulator, to co zmierzy czujnik na listwie, przekaze do ECU, tez zweryfikuje z tym co ma byc i tak wysteruje regulator cisnienia, jesli ktorys z tych elementow zawiedzie (np zawor bedzie sie zacieral albo bedzie brudny) to wlasnie bedzie sie cisnienie zmieniac.

    Pododbne efekty moze dac mozno przelewajacy ktorys z wtryskow.

    Sprawdz dokladnie jak wyglada zasilanie samego czujnika paliwa.

    Aha, jeszcze dwie rzeczy:

    - w tych parametrach co podales powyzej to przepustnica otwarta prawie 40 procent ..czy trzymales gaz wcisnienty czy nie ?
    - zobacz jakie masz napiecie zasilania w ukladzie..w gornym prawym rogu testera masz podane, ze jest 15.1 V ...sporo...a co pokazuje miernik podlaczony do akkumultora ?

    M.
  • REKLAMA
  • #18 17568335
    Damian98Audi
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Ocena: 23
    Przez jakis czas byl spokuj z falowaniem obrotow ale wczoraj wrocily a dzisiaj znowu spokuj ale ciagle czuc drgania i ta dawka paliwa skacze +/- 5tys
    I wczoraj sie wzialem cos posprawdzac jeszcze i odpalilem auto i idealnie chodzi ale przegazowalem go troche do 2/3 tys odpuscilem i wrocilo drganie buda bez falowania obrotow jak przegazowalem jeszcze pare razy to znowu ladnie chodzil i tak na zmiane

    Juz nie mam pojecia :/
    W grudniu wracam do polski to wymienie regulator cisnienia paliwa i zobacze co bedzie

    Jak ktos bedzie mial jakis pomysl dawac info :P
  • #19 17924005
    Razor1711
    Poziom 10  
    Posty: 168
    Ocena: 49
    I co, udało się naprawić problem?
  • #20 18008921
    MCZ007
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 8
    Czesc, mam podobnym problem ze skaczacym cisnieniem paliwa, oraz delikatnymi wibracjami na biegu jalowym w CAHA . Wymienilem zawor regulacji na szynie common rail, ale zadnych kalibracji nie przeprowadzalem. Zajrze jeszcze do zaworku na pompie. Czy sa jakies procedury adaptacji, ktore moglem pominac ?

    Ruszylo sie cos w temacie Damian ?
  • #21 18103710
    Krzysiekmk1
    Poziom 7  
    Posty: 11
    Ocena: 7
    Witajcie koledzy.
    Też mam problem z silnikiem CAHA 2.0tdi.
    Wymieniłem czujnik ciśnienia na Litwie CR ale to nic nie dało a dlatego go wymieniłem, ponieważ jak go odpiąłem to auto zaczynało równo pracować ale wywołało błąd.
    Po odcięciu zaworu regulacji ciśnienia na listwie, auto od razu gaśnie, a po odcięciu wtyczki z regulatora na pompie nie ma żadnych efektów poza tym że wywala błąd regulatora na pompie wysokiego ciśnienia.
    Pomóżcie, który zawór jest zepsuty?
    MCZ007 rozwiązałeś problem u siebie?
    Co było przyczyną?
  • #22 18103920
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Może napisz jaki masz problem, buja obrotami na wolnych? Jak zachowuje się ciśnienie na listwie na wolnych obrotach?
  • #23 18103997
    Krzysiekmk1
    Poziom 7  
    Posty: 11
    Ocena: 7
    Buja obrotami na jałowych obrotach, tak jak by spadały obroty a i wracał na obroty normalne. Vcds-em sprawdzałem to skacze ciśnienie.
  • #24 18104079
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Zawór na listwie.
  • #25 18104085
    Krzysiekmk1
    Poziom 7  
    Posty: 11
    Ocena: 7
    A da się jakoś go sprawdzić?

    Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

    Dziwne ze nie ma błędu 🙁 a jest możliwe żeby przyczyną było złe paliwo? I jeszcze jest bardziej czuć taki specyficzny zapach spalin tylko że wydaje mi się że jak na dpf to norma
  • #26 18104386
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Z czasem pojawi się blad regulacji ciśnienia, przerabiałem to.
  • #27 18105066
    Krzysiekmk1
    Poziom 7  
    Posty: 11
    Ocena: 7
    Oki dzięki Ci kogo będę patrzył,a nie wiesz czasem ile może kosztować taki zawór?
  • #28 18105097
    Rafik4
    Poziom 31  
    Posty: 1108
    Pomógł: 214
    Ocena: 314
    Około 500 PLN.
  • REKLAMA
  • #29 18217260
    levy_21
    Poziom 17  
    Posty: 294
    Pomógł: 9
    Ocena: 31
    Witam,
    Ja mam podobny problem. Choć obroty nie wariują jak na filmie.
    To ciśnienie na listwie skacze . Dodatkowym objawem są stosunkowo wysokie korekcje na wtryskach.
    Potrafi pokazać nawet około 1.7 z tym że jak dodam gazu i odpuszczę to korekcje z 1 wszego cylindra wędrują na 4 lub odwrotnie.
    Zastanawiam sie czy może być to właśnie regulator ciśnienia na listwie czy może zawór dawki na pompie ?
    Na podwyższonych obrotach korekcje na wtryskach wzorowe, na pompie opiłków brak.
  • #30 18217373
    szymitsu21
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3702
    Pomógł: 342
    Ocena: 1293
    levy_21 napisał:
    Witam,
    Ja mam podobny problem. Choć obroty nie wariują jak na filmie.
    To ciśnienie na listwie skacze . Dodatkowym objawem są stosunkowo wysokie korekcje na wtryskach.
    Potrafi pokazać nawet około 1.7 z tym że jak dodam gazu i odpuszczę to korekcje z 1 wszego cylindra wędrują na 4 lub odwrotnie.
    Zastanawiam sie czy może być to właśnie regulator ciśnienia na listwie czy może zawór dawki na pompie ?
    Na podwyższonych obrotach korekcje na wtryskach wzorowe, na pompie opiłków brak.



    Regulator na listwie.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik Audi A4 B8 2.0TDI 120KM CAGC zgłasza problem z falowaniem obrotów silnika w zakresie 700-900 na biegu jałowym, mimo braku błędów po podłączeniu do komputera. Po odłączeniu czujnika ciśnienia paliwa silnik zaczął pracować równo, ale z głośniejszym dźwiękiem. Po wymianie czujnika obroty były stabilne, ale silnik pracował dziwnie, a po podłączeniu komputera pojawił się błąd sygnalizujący niski sygnał z czujnika. Użytkownicy sugerują sprawdzenie regulatora ciśnienia, pompy wysokiego ciśnienia oraz zasilania czujnika. Wskazują również na możliwość wystąpienia problemów z zaworem regulacji ciśnienia na listwie. Wiele osób podkreśla, że po wymianie czujnika nie zawsze jest konieczne resetowanie adaptacji. Użytkownik planuje wymianę regulatora ciśnienia paliwa w celu rozwiązania problemu.
REKLAMA