Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV-32FQ86 przesunięta czerwień w lewej części ekranu

fedorek 31 Sie 2005 11:53 756 3
  • #1 31 Sie 2005 11:53
    fedorek
    Poziom 9  

Witam!
    Na lewej części ekranu zauważyłem przesunięcie czerwieni minimalnie w lewą stronę. Widoczne jesto to np. w ten sposób, że w programie TV żółty trójkącik oznaczający min. wiek widza - czyli jego lewy bok ma lekką czerowną poświatę w lewą stronę. Albo na ekranie startowym odtwarzacza DVD Yamaha, gdzie są biale gwiazdki na czarnym tle, to gwiazdki na lewej części ekranu mają również czerwone widma w lewym kierunku. Poza tym na telegazecie po lewej stronie czcionka jest leciutko zamglona.
    TV jest nowy - na gwarancji.
    Ale nie wiem czy serwisant nie powie, że wszystko jest OK i mam zapłacić za jego dojazd.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Bartek, Gorzów

• #2 31 Sie 2005 12:23
    Krawczak
    Poziom 31  

Witaj,pewnie masz rozjechaną zbieżność ,serwisant powie ci ze miesci się w normie i zabulisz za dojazd .Można to usunąć poprzez regujacje na kineskopie lub przyklejaniem pasków magnetycznych .Sony to stosował bynajmniej w sarszych TV ,wszystko zależy od chęci serwisanta i zajmuje to troche czasu .Pozdrowionka

• #3 31 Sie 2005 14:18
    marck1
    Specjalista od sprzętów RTV

Może namagnesował się kineskop, wyłącz TV klawiszem sieciowym, poczekaj ok.30min i ponownie włącz, jeżeli to nie pomoże tzn. jest tak jak pisze kol. wyżej.
    Czy obok TV nie stoi jakiś głośnik?.

• #4 31 Sie 2005 15:28
    fedorek
    Poziom 9  

TV wlaczalem i wylaczalem juz wiele razy; chyba ze istotne jest zachowanie takiego odstępu czasowego - to moge wypróbować;
    Pogadam ze znajomym elektronikiem, ktory naprawia tez TV. Spróbowałbym z nim przeprowadzić rozmagnesowanie kineskopu.
    Dzięki!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME