Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośnik bluetooth, dołożenie akumulatorów.

barca1212 06 Nov 2018 21:48 879 8
    barca1212
    Level 11  
    Witajcie :) zakupiłem głośnik bluetooth media tech mt3145. Chciałem mu "wzmocnić" baterie. I tutaj moje pytanie, czy mogę połączyć 4 akumulatorki 3,7 v tej samej pojemności i po prostu dolutowac je do tego fabrycznego? Będzie się tylko dłużej ładować? Czy muszę coś jeszcze zmienić abym mógł je bezkolizyjnie dołączy ? Chciałem je zabudować gdzies w środku i stąd moje pytanie :)
    barca1212
    Level 11  
    Czyli najlepiej będzie jeżeli kupię 5 nowych akumulatorow 3,7 V tego samego producenta, polacze i zastąpie nimi orginalny akumulator? Nie będę musiał wtedy ingerować w inne podzespoły?
    barca1212
    Level 11  
    Bardzo dziękuję za tak szybką pomoc :) czy Twoim zdaniem 5 akumulatorków wystarczy? Nie chcę też przegiąć z czasem ładowania ... Mowa o takich 3,7V 18650 8800
  • Helpful post
    kacpo1
    Level 33  
    barca1212 wrote:
    3,7V 18650 8800

Te 8800 ma oznaczać pojemność w mAh ? Jeśli tak, ten wybór odpada, ponieważ jest to zwykłe oszustwo. Ogniwa li-ion mają pojemności w zakresie 1500-3400 mAh. Przy zakupie nie polecam wybierać tych najtańszych ogniw nieznanych firm, ponieważ niektóre mają 50% a czasem nawet mniejszą pojemność od tej napisanej na opakowaniu. Więc lepiej wydać więcej na ogniwa LG, Samsung, Sony i nie martwić się o pojemność, niż cieszyć się, że tanio kupiło się ogniwa, które tak na prawdę są bezużyteczne.
    barca1212 wrote:
    czy Twoim zdaniem 5 akumulatorków wystarczy?

To zależy od pojemności której chcesz użyć.
    barca1212 wrote:
    Nie chcę też przegiąć z czasem ładowania ...

Znając pojemność oryginalnego ogniwa oraz czas w jakim się ładuje, można oszacować czas ładowania się innej baterii.
    barca1212
    Level 11  
    Czy akumulatory Samsunga 2600 w cenie 10 zł za sztukę to ściema? Zakladajac że miałbym 5 takiej pojemności to ile czasu jest mi w stanie grać to radio?
    kacpo1
    Level 33  
    barca1212 wrote:
    Czy akumulatory Samsunga 2600 w cenie 10 zł za sztukę to ściema?

Raczej nie. Jest to optymalna cena za ogniwo.
    barca1212 wrote:
    Zakladajac że miałbym 5 takiej pojemności to ile czasu jest mi w stanie grać to radio?

Tutaj nie znając parametrów oryginalnego ogniwa, oraz tego ile na tym ogniwie wytrzymuje głośnik, można wróżyć z fusów.
    Producent podaje moc 15W. Nie uwzględniając żadnych strat oraz to, że głośnik przez cały czas będzie grał na maksymalnej głośności (przypadek ekstremalny) ogniwa powinny wytrzymać ~3.2 h. To jest najgorszy wypadek. Jednak nikt nie używa cały czas głośnika na maksymalnej głośności, więc bateria powinna wytrzymać dłużej.
    barca1212
    Level 11  
    Uprzejmie dziękuję za pomoc :) dużo mi wyjasniles

Dodano po 18 [godziny] 38 [minuty]:

Rozebrałem dzisiaj stara baterie z laptopa. Laptop z 2011 roku, ogniwa nie były ładowane j pokazują 2,3V. Są Samsunga więc o tyle lepiej. Jest sens ratować takie czy lepiej sobie odpuścić i kupić nowe?