Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT 1007 - Elektryczne drzwi-brak reakcji

adamk101 09 Lis 2018 09:56 36 1
  • #1 09 Lis 2018 09:56
    adamk101
    Poziom 12  

Witam.
    Jak sprawdzić czy problem jest w drzwiach lub w mechanizmie ich przesuwu pod fotelami ?
    Gdzie jest ukryty silnik przesuwu ?
    Drzwi prawe, bo z nimi jest problem , można otworzyć ręcznie i zamknąć ręcznie . Dociąganie działa i przy ruchu klamką przy drzwiach zamkniętych też słychać cichy grzechot.
    Komputer sygnalizuje błąd i brak możliwości inicjalizacji.
    Lewe działają bez problemu.
    Czy jeśli drzwi pozostaną w połowie drogi i wyłączymy zapłon , to powinny się zamknąć z pilota lub przycisku ?
    Dziwne jest , ze nikt nic nie wie w takim top-owym temacie jak drzwi w 1007 :)
    Ponieważ lewe drzwi także nie są takie idealne , bo już ze trzy razy nie otworzyły sie i na wyświetlaczu pojawił się left door error , przeprowadziłem badania.
    Jeśli oboje drzwi są do połowy otwarte przy odpiętym aku , to po podpięciu aku , żadne z nich nie wykonają ruchu.
    Oba możemy domknąć mechanicznie i potem sprawne działają , a niesprawne sygnalizują błąd.
    Omawiamy więc sprawne drzwi: po zamknięciu mechanicznym następuje elektryczne domykanie i coś jeszcze (w niesprawnych również słychać domykanie, ale brak jest tego "czegoś jescze" co chyba jest powiązane z ruchem klamki) i po tej sekwencji drzwi są gotowe do otwarcia.
    Zamówiłem siłownik klamki , bo wszystkie znaki wskazują na niego.

0 1
  • #2 15 Lis 2018 09:17
    adamk101
    Poziom 12  

Wymieniłem siłownik klamki i lipa.
    Komputer pokazuje brak zasilania silnika drzwi po mechanicznym zamknięciu i błąd stały inicjalizacji drzwi.
    Może ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu ?
    Oba bezpieczniki 40A od drzwi są sprawne.
    Po dokonaniu adaptacji w ustawieniu"N" i po naciśnięciu przycisku słychać pracę zwolnienia dociągacza i trzy piknięcia z błędem drzwi na wyświetlaczu.
    Jak dostać się do silniczka przesuwu drzwi celem dokonania pomiaru ?
    Gdzie jest komputerek sterujący silniczkiem i odwracający polaryzacje przy zmianie kierunku przesuwu ?

Tu jest wszystko:
    http://jimbutterworth.co.uk/5doormotors.htm

0
  Szukaj w 5mln produktów