Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnum inwerter 270 słychać tylko wentylator poza tym ciemność.

09 Lis 2018 21:52 450 7
 • Poziom 38  
  Witam.
  Taka złośliwość rzeczy martwych psują się wtedy gdy są najbardziej potrzebne. No ale do rzeczy:

  Po pobieżnych oględzinach dochodzę do wniosku że przydałby się schemat. Ktoś posiada ? Objawia jest taki że poza działającym wentylatorem nic się nie świeci nic nie działa. Pierwsze kroki skierowałem w kierunku zasilania i już gołym okiem widać że R23 i R24 oraz R46 zweglily się oraz w VT1 jest dziura jak po bombie. Znacie wartości rezystorów i tranzystora?

  Podejrzewam że UC3843 też do wymiany ale czy jeszcze coś poza C18 przy okazji? Czyżby sprawca usterki to widoczny tuman kurzu?

  Magnum inwerter 270 słychać tylko wentylator poza tym ciemność. Magnum inwerter 270 słychać tylko wentylator poza tym ciemność.
 • Poziom 38  
  stasiekb100 napisał:
  Chcesz, to masz.


  Dziękuję. Będę sprawdzał po kolei. Czy jest coś na co warto zwrócić uwagę w tym sprzęcie przy takiej usterce?

  Części dopiero kupię we wtorek.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Przebicie w transoptorze, zwarcie C23, niedziałający transoptor, uszkodzenie R51 R52 dwa razy.
 • Poziom 38  
  W oryginale jest 2SK3878 tyle mi się udało ustalić przez zajrzenie do spawarki znajomego. Niestety wylądowałem w szpitalu wczoraj w nocy z pęknięta kością stopy i na razie z naprawy nici. Choć mam ten moduł w domu. Reszta w warsztacie.
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Montowali też 2sk2225. Ja zamontowałem jednemu IRG4PH20KPBF, drugiemu 2sk1317.
 • Poziom 38  
  Poległem dzisiaj się za to zabrałem. I cisza nic się nie zmieniło. Znalazłem jeszcze w bramce 2SK3878 rezystor który zmienił oporność z 10om do 24k. Niestety spawarka dalej martwa.

  Edit: Przetwornica wystartowała. Ten pisk to był miód na moje uszy :) uszkodzony był dodatkowo obwód zasilania pomocniczego z transformatora przetwornicy. Datasheet UC3843 to chyba już mógłbym rysować z pamięci. Jutro sprawdzę czy wszystko działa.
 • Poziom 38  
  Witam.
  Jakiś miesiąc temu padły dwa kondensatory za prostownikiem w filtrze. Kupiłem 4szt dwie wymieniłem. Chodziło do wczoraj. Padł następny jeden. Wymieniłem kolejne dwa po trzech godzinach efekt jak na zdjęciu. Oczywiście wymieniane parami tak jak są połączone w szeregu. Padły jakie kupić i gdzie kupić? Mierzyłem mostki wydają się dobre. Więc co słaba jakość kondensatorów?

  470uF 400V (35x40) 85'C NIPPON SMH SNAP-IN - takie kupiłem

  Magnum inwerter 270 słychać tylko wentylator poza tym ciemność.