Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS53L18EU/09 - usunięcie wody z płaszcza wodnego

23 Lis 2018 12:52 1203 7
  • Poziom 2  
    Potrzebuję wymienić grzałkę w zmywarce bosch i kierowałem się do tej pory tym wątkiem: Link
    Niestety w moim przypadku jest jeszcze jeden problem tzn zalegająca w płaszczu wodnym woda. Nie wiem jakim sposobem usunąć ją z płaszcza. Zamieszcza zdjęcie aby wiadomo było o czym mowa. Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem miejsce którędy woda zaczyna wylatywać jak rozdzielam podłogę od reszty.
    Model zmywarki: SMS53L18EU/09
    Zmywarka Bosch SMS53L18EU/09 - usunięcie wody z płaszcza wodnego Zmywarka Bosch SMS53L18EU/09 - usunięcie wody z płaszcza wodnego
  • Poziom 9  
    Najlepiej zmywarkę odwrócić do góry dnem, wtedy i wymiana grzałki z pompą będzie łatwiejsza i problem "spuszczania" wody zniknie ;)
  • Poziom 2  
    Wszędzie piszą, żeby nie odwracać zmywarki go góry dnem bo można jeszcze bardziej ją uszkodzić.
  • Poziom 21  
    Źle kolego demontujesz wannę, odłącz wąż zasilający a reszta sama się wysunie podczas demontażu, te dwa łączniki które zaznaczyłeś to zasilanie zmiękczacza i nie powinno się tego ruszać:)
  • Poziom 2  
    bubu64 napisał:
    Źle kolego demontujesz wannę, odłącz wąż zasilający a reszta sama się wysunie podczas demontażu, te dwa łączniki które zaznaczyłeś to zasilanie zmiękczacza i nie powinno się tego ruszać:)

Węże które widać na podłodze tylko sobie leżą i nie są nigdzie podłączone. Czy raczej chodzi Ci o któryś z węży podłączonych do płaszcza? Staram się postępować zgodnie z instrukcją opisaną w linku który podałem w pierwszym wątku.
  • Poziom 21  
    Musisz zsunąć obejmę i odłączyć ten biały wąż od płaszcza wodnego:)
  • Poziom 2  
    bubu64 napisał:
    Musisz zsunąć obejmę i odłączyć ten biały wąż od płaszcza wodnego:)

Ten chudy biały trzeci od lewej? Jak to zrobię to woda poleci na podłogę- czy się mylę? Tam się nie da wcisnąć żadnego naczynia. Trochę marudzę ale jakoś brak mi wyobraźni do tego.
  • Poziom 21  
    Pół szklanki wody to sobie zetrzesz ścierką, z płaszcza nie wycieknie:)