Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 164L 2001r. Opticruise - Brak biegów. A na wyświetlaczu pojawia się 12.

Under_Pressure 05 Gru 2018 15:08 219 9
  • #1 05 Gru 2018 15:08
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z biegami w w/w aucie a mianowicie po wciśnięciu sprzęgła pojawia i wrzuceniu na lewarku A na wyświetlaczu pojawia się 12 i nic się nie da zrobić nawet wyluzować trzeba go zgasić i dopiero wyrzuca na luz. Sprzęgło sprawdzone i jest ok. Nie znam lokalizacji czujnika skrzyni biegów dodatkowej osi podpowie ktoś gdzie on się znajduje?

Scania 164L 2001r. Opticruise - Brak biegów. A na wyświetlaczu pojawia się 12.

0 9
  • #2 05 Gru 2018 18:31
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Myślę, że twoj komputer robi cię w chu... Znajdz kogoś kto dysponuje SD2 i niech ci przeprowadzi diagnozę.

0
  • #3 07 Gru 2018 18:32
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Niestety nie znalazłem nikogo z SD2. Próbowałem odczytać kody błyskowe z poziomu deski ale nic nie wyświetla. Gdy wprowadzę go w tryb awaryjny wszystkie biegi przerzuca. Sprawdzone zostało sprzęgło,wybierak,uszczelnione tłoki przesuwek wysoka/niska oraz połówki bo wiało cewkami. Gdy go odpalę po chwili wyskakuje na wyświetlaczu FAILURE wrzuca 12 i dalej nic nie zrobisz nawet nie wyluzuje. Ma ktoś schemat instalacji elektrycznej do tej skrzyni (GRS900)???

0
  • #4 07 Gru 2018 19:05
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Schemat jest tutaj na forum.

0
  • #5 07 Gru 2018 19:18
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Kolego może wiesz jak uruchomić program testowy w Scania. Podobno jest test który sprawdza systemy i wyświetla kody na wyświetlaczu.

0
  • #7 07 Gru 2018 19:33
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Dzięki darfur5 postępowałem zgodnie z tą procedurą ale nic mi nie wyświetla żadnych kodów ani żadnego potwierdzenia że nie ma żadnych błędów (świecenie się lampki 4 sekundy).Chodziło mi bardziej o test z wyświetlacza nad prędkościomierzem ale nie wiem czy w tym modelu on jest dostępny.

0
  • #8 08 Gru 2018 15:03
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Witam
    Test skrzyni biegów inicjuje się przyciskiem diagnostycznym
    Podzielony jest chyba na 4 etapy. Jest test sygnałów od czujników w kabinie czujników obrotów, czujników na skrzyni, test siłowników, Wszystko jest wyświetlane na panelu nad zegarami. Zatwierdza się naciśnięcie przycisku diagnostycznego a wykonuje manetką (test przełączania)

0
  • #10 08 Gru 2018 17:52
    Under_Pressure
    Poziom 10  

Dzięki właśnie o to mi chodziło.

0