Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo yoga 300-11ibr - Instalacja windowsa 7 z usb

10 Gru 2018 21:32 744 13
  • Poziom 8  
    Witam, mógłby mi ktoś podpowiedzieć w czym tkwi problem, posiadam Lenovo yoga 300-11ibr i po rozruchu pendrive z Windowsem zatrzymuje mi się na tym etapie Lenovo yoga 300-11ibr - Instalacja windowsa 7 z usb
    Sprawdzałem na 2 laptopie nie ma tego problemu, czy może być taka ewentualność że mogłem coś źle ustawić w biosie?

• Poziom 10  
    Przerabiałem to samo u siebie na takim samym modelu laptopa. Za duży rozmiar pendrive. U mnie max do instalacji windowsa to był 4GB. Wszystko powyżej powodowało błąd jak u Ciebie. Napisz czy pomogło.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli próbujesz instalować z portu USB 3.0 to nie uda się (niezmodyfikowana wersja instalacyjna nie obsługuje USB 3.0) - przełóż pendrive do portu starszej generacji i wtedy uruchom instalator.

• Poziom 10  
    @dt1, u mnie nie zadziałało
  • Poziom 23  
    Twoja instalka Windowsa nie ma sterowników do USB potrzebnych do twojego sprzętu. Użyj albo nowszej instalacji która takowe ma już zintegrowane, albo na tym ekranie włóż płytę ze sterownikami którą pewnie masz od komputera. Trochę to dziwne, ale właśnie miałem ten sam problem. Ja wybrałem sterownik z płyty, ale nie jestem pewien czy wskazałem właściwy, bo długo go szukał i nie znalazł. Zrestartowałem instalację z włożoną płytą CD i po ponownym uruchomieniu dysk już był wykryty. Być może instalator Windowsa sam znalazł to co mu potrzebne.

• Poziom 10  
    Nie nie, nie chodzi o sterowniki do dysku SSD tylko o to, że instalator win7 czy tam 10 nie widzi urządzenia z którego ma się instalować. U mnie problem się rozwiązał po zmianie pendrive na pojemność 4GB i wszystko zaczęło śmigać. Ale może niech autor tematu się wypowie.
  • Poziom 23  
    Nie wiem jaki wpływ miała by mieć zmiana rozmiaru pendrive (spróbować nie zaszkodzi), ale instalowałem (dzisiaj) z pendrive o pojemności 32GB i miałem ten sam komunikat. Po włożeniu płyty ze sterownikami do DVD i zainstalowaniu systemu z USB już bez tego komunikatu. Zobaczyłem natomiast, że sterowniki do USB mam zainstalowane. Tydzień wcześniej zmieniałem w tym komputerze dysk na SSD i instalacja poszła bezproblemowo, ale problemem było to, że po instalacji nie czytał pendrive. Oczywiście w niezainstalowanych urządzeniach brakowało sterowników do USB. Musiałem je doinstalować z płyty. Stąd obstawiam, że to one są powodem problemów.
  • Poziom 8  
    Spróbuję na mniejszym pendrive tylko muszę najpierw takiego poszukać i oczywiście dam znac;) Ale zastanawiające jest dla mnie to co do tego rozwiązania to że na innym lapku rusza bez tego komunikatu. Co do 2 teorii z wejsciem usb 3.0 i proszę tu o wyrozumiałość xD to mam jeszcze 2 inne w tym sprzecie i one sa starszego typu? Bo próbowałem na wszystkich i jest to samo, a jeżeli chodzi o sterowniki też proszę o chwilkę cierpliwości z tym rozwiązaniem bo to nie mój laptop, a właściciel nie przekazał mi sterowników do niego.

• Poziom 10  
    Zrób jak mówię. Miałem to samo na identycznym modelu.
  • Poziom 8  
    Sprawdzałem na pendrive 8GB i nie pomogło

• Poziom 10  
    4GB u mnie to był maksymalny rozmiar pendrive. Na 8GB był komunikat jak u Ciebie.
  • Poziom 8  
    Próba instalacji na pendrive 4gb też nie pomogla
  • Spec od komputerów
    Rozmiar nosnika nie ma znaczenia. Zle utworzyles nosnik instalacyjny lub brakuje sterownikow do kontrolera usb.
  • Poziom 8  
    Na moim dellu nośnik rusza normalnie bez znaczenia od rozmiaru więc zgodzę się z tą wersją. Właściciel twierdzi że nie dostał do niego w zestawie sterowników, więc ściągnąłem z Internetu do tej wersji pakiet wszystkich sterowników i przeinstalowalem lecz też nie pomoglo :x