Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Delonghi Magnifica ESAM 3000.B - Po załączeniu swieci się tylko lampka od fusów.

16 Gru 2018 16:11 462 5
  • Poziom 9  
    Ekspres mam jakieś 8 lat. Ostatnio zaczął robić niezbyt smaczną kawę. Regularnie go odkamieniam i czyszczę zaparzacz. Do środka wcześniej nie zaglądałem. Rozebrałem go w celu wyczyszczenia wszystkiego co się da, przed kombinowaniem z wymianą elementów.
    Tak więc wymontowałem młynek, pompkę i to ustrojswo od góry, nazywają to termoblokiem ale grzałka w moim modelu jest osobno. Wyczyściłem wszystko i złożyłem. Po złożeniu, nic się nie dzieje, zapala się tylko lampka sygnalizująca pełen zbiornik na fusy. Próbowałem też przejść do trybu serwisowego, (para + 1 filiżanka) ale efekt jest podobny, dodatkowo świeci się lampka braku wody (po napełnieniu przestaje) i reaguje też na otwarcie drzwiczek.
    Kontrolowałem dwukrotnie czy wszystkie złączki są podłączone.
    Czy może ktoś orientuje się o co może chodzić?
    Z góry dzięki i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Czy po włączeniu do sieci słychać auto test - zapalą się na chwile kontrolki i ruszy blok?Czy przed czyszczeniem było tak samo?
  • Poziom 9  
    Przed czyszczeniem był w pełni sprawny, tj. po włączeniu wykonywał autotest, (podnosił i opuszczał zaparzacz chyba), podgrzewał się i płukał.
    Po czyszczeniu, nie wydaje żadnych odgłosów , zapala się jedynie kontrolka od przepełnienia zbiornika na fusy.
    Tak jak pisałem , po przejściu w tryb serwisowy jest niemalże tak samo, z tym że reaguje na pusty zbiornik na wodę, jeśli brakuje zapala się odpowiednia kontrolka otwarcie drzwiczek powoduje miganie odpowiedniej kontrolki.
    Nie działają żadne funkcje trybu testowego, nie podnosi/opuszcza zaparzacza.
    Przyznam, że pokręciłem trochę kółkiem napędowym podnoszącym zaparzacz, ale wróciłem do pierwotnej pozycji.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Kręcenie napędem nie jest przyczyną - ekspres i tak po włączeniu sam się ustawi.Skoro działał wcześniej to obstawiam że kolega coś pokręcił z podłączeniami.Jak można to proszę o foto ekspresu bez obudowy.Może znajdę rozwiązanie.
  • Poziom 9  
    Temat nieaktualny ;)
    Dziś rozebrałem ekspres ponownie i złożyłem. Tym razem zadziałało. Ekspres żyje ;)
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
  • Poziom 9  
    Temat nieaktualny ;)
    Dziś rozebrałem ekspres ponownie i złożyłem. Tym razem zadziałało. Ekspres żyje ;)
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Dodano po 59 [sekundy]:

Ponowne rozlożenie i złożenie ;)