Mam problemik z Grundigiem 1650VD. Otóż nie mogę go uruchomić (znaleźć kodu). Sam już zrobiłem kupe radyjek ale tego typu mam pierwsze. Nie ma w nim EEPROMU a procesor jest NEC D17011GF E94. Po przekopaniu dokumentacji dowiedziałem się, że kod się czyta po dołączeniu pamięci 24c01 do magistrali I2C. Po odwieszeniu radio powinno coś w niej zapisać (4 ostatnie bajty). Niestety nie zapisuje nic. Sam poszukałem ich wpisując kawałek po kawałku i dół znalazłem. Zabrałem się za dopisywanie góry celem odczytu kodu i okazało się, że jest to bardzo niejednoznaczn ponieważ kilka kombinacji pasuje. Potem przy bajcie 01 okazało się, że można wpisać cokolwiek. Niestety w takim wypadku wygenerowanie kodu jest niemożliwe. Znalazłem sposób na uruchomienie radia bez kodu ale jest bardzo nieelegancki i nie chce go zastosować.
