Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 E - Pytanie o trwałość\jakość.

24 Gru 2018 16:22 510 6
  • Poziom 21  
    Witam. Noszę się z zamiarem zakupu pralko suszarki serii Aqualtis. Jedna rzecz jaka mi nie daje spokoju to to, że programator i inne przyciski są na otwieranych drzwiach. Chciałbym zasięgnąć porady od serwisantów jak jest z trwałością taśm czy też kabli łączących te drzwi z resztą.

Oraz o ogólną trwałość sprzętu Hotpointa, bo nigdy nie miałem sprzętu z tej marki. Pozdrawiam serdecznie.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam.
    Głównym minusem sprzętów tego producenta jeśli chodzi o pralki lub pralko- suszarki jest brak możliwości wymiany łożysk. Producent wymusza na użytkowniku w razie awarii łożysk zakup kompletnego zespołu piorącego a to spory koszt.
    Żywotność obecnie produkowanego sprzętu AGD nie jest imponująca, ale to głównie zależy od szczęścia do danego egzemplarza chyba, że producent ewidentnie wypuści na rynek nieudaną serię.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Tak jak napisał kolega Kenworth, bęben jest jednorazowy. Jak zużyją się łożyska to można rzec że pralka ma wartość złomu.
    Jeśli chodzi o Twoje zmartwienie odnośnie ewentualnej awarii taśmy przewodów to tu Cię zaskoczę ale nie miałem podobnego zgłoszenia. Po 3-5 lat najczęściej awarii ulegają pompy a czasem grzałki.

Od siebie tylko dodam że pralkosuszarki to średnio dobry pomysł. Niezbyt dobra efektywność suszenia, szczególnie pod względem ekonomicznym. Lepiej osobno 2 urządzenia mieć
  • Poziom 21  
    A co powiecie ogólnie o producencie Beko ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    misiekpb napisał:
    A co powiecie ogólnie o producencie Beko ?

Że robił świetne, super pralki w niewysokiej cenie. Swego czasu swoją jakością i trwałością przebił nawet boscha!! Ale to historia. Dziś już nie ma tak tanich pralek jak jeszcze 2 lata temu. Nawet Indesit bywa tańszy. A jakość Beko dziś.... Echhh, nienaprawialny bęben, nieprawialny układ napędowy (mowa o tych inventerowych). Chociaż odnośnie 2 kwesti to dzięki dużemu zaangażowaniu innych kolegów czasem wspólnie udaje się naprawić i rozwiązać ten problem

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Obecnie zakup pralki lub pralko- suszarki ze zgrzewanym zespołem piorącym nie oznacza od razu, że urządzenie po awarii łożysk będzie się nadawać tylko do utylizacji.
    Jest kilka firm na terenie Polski, które wyspecjalizowały się w naprawach zbiorników zgrzewanych i na tą naprawę jest udzielana gwarancja, ale gdy tylko pralka zacznie pracować głośniej i użytkownik stwierdzi, że doszło do awarii łożysk to należy reagować od razu i oddać zespół piorący do naprawy.
    Jeżeli się to zaniedba to dojdzie do uszkodzenia krzyżaka bębna, który jest nie dostępny w przypadku zbiorników zgrzewanych i w takim wypadku naprawa nie będzie możliwa.
  • Poziom 21  
    Kupiłem te pralkę. Na razie wiadomo, ok. Dokupiłem 5 letnią gwarancję więc na razie spokój. Pozdrawiam.