Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Delonghi ESAM6620 EX.3 - Buczy przy spienianiu mleka - Napełnij obwód

26 Gru 2018 22:18 2367 1
  • Poziom 10  
    Witam Serdecznie
    Ekspres działał do wczoraj żona chciała zrobić Latte i się nie udało zawołała mnie i na wyświetlaczu komunikat - obwód pusty załóż dysze i naciśnij OK. Założyłem dysze OK poszła para komunikat zniknął .Próba zrobienia Latte czy też samego mleka wyglądała
    następująco , zaciąga trochę mleka zaczyna głośno bardzo buczeć elektrozawór ten za panelem z przyciskami następuje zrzut pary gdzieś do środka ekspresu i znowu komunikat o pustym obwodzie .Gorąca woda leci normalnie .Wczoraj również wyświetlił się komunikat żeby przeprowadzić od kamienianie .Wykonałem od kamienianie , przeprowadziłem również oczyszczanie pojemnika na mleko środkiem Delonghi do mleka . Wszystko poskładałem wlałem mleko do pojemnika włączam samo mleko i o dziwo leci mleko spienia wszystko fajnie , próbuje cafelatte , latte wszystko ok wykonałem na koniec Clean i poszedłem spać . Dzisiaj problem ten sam trochę mleka poleciało znowu buczy i pusty obwód .Proszę podpowiedzieć czy winny będzie elektrozawór za panelem z przodu ? czy można jego rozbierać wyczyścić ( jest ten nowszego typu plastikowy ) .Proszę o wszelkie porady .
    Pozdrawiam
    Marcin
  • Poziom 10  
    Witam
    Nie dało mi to spokoju dzisiaj rozebrałem ponownie elektrozawór i okazało się że zawiesza się wewnątrz ( krzywa sprężyna ta co jest naokoło tego wodzika który zatyka lub otwiera przepływ ) elektrozawór chciał się otworzyć ale krzywa sprężynka trzymała i stąd to buczenie elektrozaworu .Delikatnie wyprostowałem sprężynę poskładałem i zrobiłem żonie Latte . Wszystko działa mleko i inne napoje mleczno kawowe .Pozdrawiam