Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria zamka w drzwiach wejściowych Porta.

29 Gru 2018 21:04 960 5
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem z zamkiem. Mianowicie pomału zaczęły wypadać mi widoczne na zdjęciach rygle.Najpierw wypadł dolny i wypadł tak nieszczęśliwie ze zablokował się wewnątrz futryny na tyle kiepsko że nie mogłem otworzyć drzwi. Uchylone były na może trzy centymetry że ani rygla schować ani wepchnąć w futrynę. Musiałem łomem siłowo od środka otworzyć.Rygiel się wygiął i wpadł w futrynę i dopiero otworzyłem. Dobrze że ktoś był w domu bo inaczej bym nie wszedł bo drzwi otwierają się do środka i z zewnątrz to nawet bym nic nie zrobił bo nie widziałbym co się stało. Musiałem wejść tarasem. Minęło trochę czasu od tej awarii. Pomyślałem że to jakaś wada i że nic się nie stanie bo są jeszcze dwa rygle. Niestety wczoraj te dwa też odpadły. Na szczęście wpadły w futrynę i nie zablokowało drzwi.Zamek działa ale rygle odpadły i nie wiem co je trzyma wewnątrz zamka. Czy są blokowane np pierścieniami segera czy w jakiś inny sposób? Czy w ogóle jest możliwość dostania się do wnętrza zamka i naprawy rygli czy tylko wymiany całego zamka?Nie odkręcałem zamka od drzwi bo to jest jednolity zamek prawie na całą wysokość drzwi i ten który jest zepsuty jest mniej więcej w 3/4 wysokości drzwi.Na ten moment zamykamy drzwi głównym zamkiem który wypuszcza w futrynę 6 rygli-3 na dole i trzy na górze. Poradźcie co zrobić bo boję się że rygle głównego zamka też puszczą i nie zamknę lub nie otworzę drzwi. Co z tym zrobić i gdzie kupić części zamienne?Może ktoś wie co to za model zamka? Mieszkanie kupiłem już z tymi drzwiami i nie wiem czy on był już z drzwiami kupiony czy oddzielnie instalowany. Z wierzchu nie widzę żadnych oznaczeń na listwie zamka od strony futryny.Rygle wyglądają jak małe butelki z wyciętym rowkiem pod koniec szyjki na np seger. Niestety nie mogę dodać zdjęć z telefonu.Postaram się z komputera wrzucić.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Udało się dodać.Na zdjęciach są rygle,zamek górny z którego wypadły i zamek główny żeby pokazać jak one wyglądają w drzwiach zamontowane.Niestety nigdzie nie widzę oznaczenia drzwi ani żadnych oznaczeń na listwie zamka.Oglądałem w Google zdjęcia przeróżnych zamków antywłamaniowych i takiego zamka jak mój nigdzie nie widziałem.Prawdopodobnie dostarczony był razem z drzwiami.Jest tylko nalepka na ościeżnicy ale tutaj napisane są jedynie oznaczenia aprobaty technicznej ITB oraz certyfikat zgodności ITB.Wysłałem te dane do producenta.Może coś mi poda.
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 2  
    Mam dokładnie ten sam problem i te same drzwi i zamek. A to nie wkładka WILKA? Co masz na kluczu napisane?
    Górny i dolny zamek otwierasz tym samym kluczem? W moim przypadku dzisiaj po zamknięciu drzwi rygle wpadły w otwór w ościeżnicy, na szczęście nie zablokowały drzwi. Teraz zastanawiam się co tu robić bo na razie działa tylko dół. wkładka na bank jest dobra ale nie wiem czy te rygle można z powrotem zamontować i w jaki sposób
  • Poziom 2  
    Dzień dobry . Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu ? U mnie ostał się 1 rygiel . Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Byłem w Porcie i delikatnie mówiąc rozłożyli ręce..
    Zamówiłem sobie jakiegoś gościa z ogłoszenia -serwis okien i drzwi. Przyjechał, tylko zobaczył że to drzwi Granit i od razu powiedział że jakieś 10 lat temu producent chciał zaoszczędzić i ta kaseta to jakaś gorsza seria produkcyjna była - znaczy się dla nich tańsza, ale po 8-10 latach się rozlatują i to standardowa usterka tych drzwi.
    Zaproponował wymianę całej kasety wraz z całą listwą - czyli tym elementem od góry do dołu. Na części czekałem 3 dni, przyjechał, zamontował wszystko w 10 minut, wszystko pięknie śmiga, wkładek nie trzeba było wymieniać. Dał 5 lat gwarancji jeszcze na części i robotę. wyszło za wszystko 350 zł z tego co pamiętam.
    Także szukaj firmy zajmującej się drzwiami, na pewno ktoś pomoże.