Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 18.440 2013r. - Automatyczna skrzynia biegów

kamil23sob 12 Sty 2019 15:22 123 5
  • #1 12 Sty 2019 15:22
    kamil23sob
    Poziom 6  

Witam,
    mam MANa TGX 18.440 z 2013 roku z automatyczną skrzynią biegów. Od jakiegoś czasu gdy ruszam, dodając gazu na włączonym biegu czy to do przodu czy do tyłu auto wyje nie jedzie dopiero po chwili automat włącza bieg i szarpnie nim i dopiero rusza. Jak ruszy to automaty biegi włącza normalnie tylko przy ruszaniu tak jakby sprzęgło ciągło i po czasie rusza z dużym szarpnięciem. Co to może być i jak sprawdzić poziom oleju i ile powinno jego być??? Jaki olej ewentualnie dolać????

0 5
  • #2 12 Sty 2019 17:17
    Under_Pressure
    Poziom 9  

Zrób podgląd parametrów obrotów wejścia walka skrzyni. Auto ok. 5 lat także i się sprzęgło konczy.

0
  • #3 13 Sty 2019 01:22
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Under_Pressure napisał:
    Zrób podgląd parametrów obrotów wejścia walka skrzyni. Auto ok. 5 lat także i się sprzęgło konczy.

Gość się pyta jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni a ty mu radzisz żeby sprawdził obroty wałka sprzęglowego. Litości...

0
  • #4 13 Sty 2019 09:37
    Under_Pressure
    Poziom 9  

kamil23sob napisał:
    Witam,
    mam MANa TGX 18.440 z 2013 roku z automatyczną skrzynią biegów. Od jakiegoś czasu gdy ruszam, dodając gazu na włączonym biegu czy to do przodu czy do tyłu auto wyje nie jedzie dopiero po chwili automat włącza bieg i szarpnie nim i dopiero rusza. Jak ruszy to automaty biegi włącza normalnie tylko przy ruszaniu tak jakby sprzęgło ciągło i po czasie rusza z dużym szarpnięciem. Co to może być

Czytaj dokładniej.

Dodano po 6 [minuty]:

kamil23sob napisał:
    Co to może być i jak sprawdzić poziom oleju i ile powinno jego być??? Jaki olej ewentualnie dolać????

Post składa się z dwóch pytań.

0
  • #5 13 Sty 2019 11:10
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Ja wiem, ze pytanie składa sie z dwoch cześci, ale skoro ktoś nie wie jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni i nie wie jak określić ile powinno go tam być to na pewno nie będzie wiedział jak sprawdzić obroty wałka sprzęgłowego.

0
  • #6 17 Sty 2019 20:18
    Fast_international
    Poziom 6  

Jak sprawdzić Olej w skrzyni ?

Odkręcamy Śrubę kontrolną znajdującą się z lewej strony skrzyni biegów, na jej lewym boku, mniej więcej na wysokości ramy. Prawidłowy poziom oleju jest wtedy, gdy po odkręceniu śruby, otworem kontrolnym wydostaje się olej. Jaki Olej? musisz sprawdzić jaką normie spełnia Twoja skrzynia. Zakładam, że MAN 341 Z5. Jeśli się upewnisz, że taką normę spełnia, to polecam Olej ZF EcoFluid ML02. Dostępny w ASO na litry. A najlepiej, to go wymień, bo podejrzewam, że od nowości nikt tego nie robił.

0