Witam orientuje się ktoś jaka powinna być przerwa spark gap na iskrowniku w plazmie jak w tytule ?
Chińskie podzespoły jak większość iverterow na rynku wygladaja w środku prawie identycznie zwłaszcza środkowa płyta..
Objaw taki że po naciśnięciu przycisku płomyk pilota pojawia się na ułamek sekundy a potem jest tylko iskierka jak w piezo wewnątrz palnika .... powietrze jest ok próba na różnych cisnieniach .
Iskrownik iskrzy słychać dźwięk miałczenia jakby posów drutu w migomacie plazma pali blachy po zbliżeniu do materiału ale nie uruchamia pilota.
Przekaznik wyglada na ok bo reaguje na przycisk iskrzenie w iskrowniku znika podczas palenia. Miał ktoś podobny problem?
Dzwonilem do Tekweld ale stwierdzili ze trudno powiedzieć.
Niedzielna aktualizacja po rozebraniu i wydobyciu płyty dolnej okazało się że strzelił inny przekaźnik 30A 24V nie ten w płytce iskrownika tylko główny podający wysokie napięcie na palnik, w tme maja zamienniki 40A w takiej obudowie więc zakup 2 sztuk... co do przerwy w iskrowniku wie ktoś może jaka ma być? z strony HT wiem tylko że , miedzy 0.42 a 0.78mmale to nie Hypertherm tylko chiński Sherman z Tekweld
Chińskie podzespoły jak większość iverterow na rynku wygladaja w środku prawie identycznie zwłaszcza środkowa płyta..
Objaw taki że po naciśnięciu przycisku płomyk pilota pojawia się na ułamek sekundy a potem jest tylko iskierka jak w piezo wewnątrz palnika .... powietrze jest ok próba na różnych cisnieniach .
Iskrownik iskrzy słychać dźwięk miałczenia jakby posów drutu w migomacie plazma pali blachy po zbliżeniu do materiału ale nie uruchamia pilota.
Przekaznik wyglada na ok bo reaguje na przycisk iskrzenie w iskrowniku znika podczas palenia. Miał ktoś podobny problem?
Dzwonilem do Tekweld ale stwierdzili ze trudno powiedzieć.
Niedzielna aktualizacja po rozebraniu i wydobyciu płyty dolnej okazało się że strzelił inny przekaźnik 30A 24V nie ten w płytce iskrownika tylko główny podający wysokie napięcie na palnik, w tme maja zamienniki 40A w takiej obudowie więc zakup 2 sztuk... co do przerwy w iskrowniku wie ktoś może jaka ma być? z strony HT wiem tylko że , miedzy 0.42 a 0.78mmale to nie Hypertherm tylko chiński Sherman z Tekweld