Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sherman cut 40b palnik s45 nie wytwarza plazmy

_JF_ 21 Lis 2015 07:09 1740 0
  • #1 21 Lis 2015 07:09
    _JF_
    Poziom 23  

Witam, uszkodził mi się palnik PCH-35, rozszczelnił się na tyle że plazma wylatywała przez gwint tulejki ochronnej- wypaliła się... palnik chodził do końca

Kupiłem palnik s-45 podłączenie ma podobne, tzn:
    przewód pneumatyczny - tekalan
    przewód prądowy
    2 żyły do włącznika
    żyła odpowiadająca za łuk pilotujący <czerwony>

Do włączeniu i naciśnięciu guzika powietrze przepływa, napięcie mi edzy klemą masową a przewodem prądowym jest. Przedów pilotujący też działa <zauważyłem że to załączającą się masa klemy ograniczająca prąd zwarciowy przez duże rezystory>

Zauważyłem że palnik w stanie spoczynku ma zwarcie miedzy elektrodą a dyszą podczas podstania powietrza elektroda się odsuwa "tzw ruchoma elektroda" nie nie wiem jak było w poprzednim palniku...

Przy małym ciśnieniu wytwarza się plazma ale to nie ma siły ciąć blache... teraz nie wiem czy konstrukcja palnika jest nieodpowiednia do urządzenia czy potrzeba mniejsza dysze.... palnik niby przystosowany do plasm 30-60A

ADD

metodą prób i błędów udało się "jakoś" ujarzmić palnik poprzez precyzyjne ustawienie ciśnienia gazu. Mimo to jakość cięcia kiepska, wg producenta shermana czy też palnika <stosowany był w magnumie> cięcie jakościowe to max 8mm, u mnie biedny przecina ledwo 6mm....

Podsyłam moduł płytki i zastanawiam sie czy to czasem nie jest moduł HV, jest iskrownik diody podłączone szeregowo z kondensatorami foliowymi. Konektory przy iskrowniku podłączają uzwojenie pomocnicze na dławiku prądowym.
    A druga sprawa, palnik ma przewód gazowy na tekalanie a prądowy to zwykły przewód strzelam 6^2mm w poprzednim palniku przewód prądowy a dokładnie miedź szła w przewodzie gumowym gazu... Domyślam się że nowy palnik nie jest przystosowany do HV <czy HF?>, i dlatego dostaje przebicia miedzy przewodem prądowym a pilotującym....

Może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?
    Sherman cut 40b palnik s45 nie wytwarza plazmy

0 0
  • Sklep HeluKabel