Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka, piekarnik, płyta, zmywarka - czy dokonałam słusznego wyboru?

22 Sty 2019 13:03 663 8
  • Poziom 2  
    Serdecznie witam forumowiczów...

Chciałbym się zwrócić z pytaniem, co do słuszności wyboru sprzętów AGD, a wstępnie jestem zdecydowana na:

Lodówka wolnostojąca Bosch KGN39KW35
    Płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E
    Piekarnik Bosch HBG634BW1 seria 8
    Zmywarka Siemens SN636X03ME
    Okap Globalo Delico 60.1 White

Chciałabym się zmieścić w 7tys. zł Czy do tej kwoty jest to optymalny wybór?
  • Poziom 14  
    Ja 3,5 roku temu robiłem kuchnię, generalnie remont całego piętra. Co mogę powiedzieć. Przepatrzyłem różne sklepy, oglądając towar na żywo i wydaje mi się, że czy mamy przykładowo lodówkę bosch, amica, czy whirpool nie ma większego znaczenia, a przynajmniej kupując przedmioty budżetowe. Za daną kwotę np 2000 zł, cokolwiek nie kupimy, lodówka, praklka- jakość wykonania jest ta sama. Przedmiot jest zrobiony na 2 lata sprawnego działania, a czy wytrzyma dłużej to już loteria. My mamy pralkę amica, mama ma boscha. Mama ma lodówkę amica, my mamy whirpool. Co łączy ten sprzęt? To że na przykład po upływie 2-3 lat wszystko rdzewieje i to w takich miejscach, gdzie nie ma kontu z wodą. Uszczelki przy drzwiach pękają, klamki od lodówki się łamią, a lodówki samorozmrażające i tak trzeba cały czas rozmrażać, mimo częstego mycia. Nie są ðługo otwierane, i nie są przeładowane. Stoją zdala od grzejników. Sprzęt jest traktowany prawidłowo.
    Pralkę np warto kupić ze zwiększoną ładownością np do 7 kg. Ładujemy do niej tyle samo, ale silnik, łożyska i cała reszta powinny wytrzymać dłużej.

Co innego, jeśli mówimy o sprzęcie droższym, który ma za zadanie działać, a nie tylko przynosić zysk sprzedającemu.

Kilkanaście lat temu, wybór producenta miał większe znaczenie. Przepaść jakościowa była duża.
    Teraz wszystko za podobną wartość- Jeden chińczyk robił.
  • Poziom 3  
    Ja pralkę już kupiłem i sugerowanie się jej ładownością było dużym błędem, bo maxymalny załadunek dotyczy jednego wybranego programu. Na pozostałych jest to 3-3,5kg. Kupiłem najprostszą Amicę z wymiennymi łożyskami i rozkręcanym bębnem (po konsultacji z serwisami agd). Pracuje ok. roku i jest OK, do tego stabilna, przy wirowaniu można szklankę z wodą postawić i prawdopodobnie się nie wywróci. Brak oznak korozji.
  • Poziom 28  
    EdytaEle napisał:

Czy do tej kwoty jest to optymalny wybór?

Uważam, że zdecydowanie tak. Spory dyskomfort widzę jedynie w piekarniku, który nie ma chyba nawet jednej pary teleskopowych prowadnic. Takie prowadnice można
    co prawda dokupić, ale to dodatkowe 200zł.
  • Poziom 2  
    Również zwróciłam na to uwagę i rozważam jeszcze piekarnik Siemens iQ500 HB557G4W0, który jest w tej samej cenie i ma prowadnice teleskopowe na trzech poziomach. Tylko on jest w klasie A, a nie A+ jak Bosch stąd zdecydowałam się wstępnie na ten drugi. Na temat Siemensa brak jakichkolwiek opinii w sieci.
  • Moderator
    EdytaEle napisał:
    Na temat Siemensa brak jakichkolwiek opinii w sieci

Mam piekarnik Siemens HE48E54 od 20 lat. Jedyna usterka w tym okresie, to przepalone obie żarówki wewnątrz komory pieczenia.
    Sporo kosztowała dopłata do automatyki pieczenia, która w ogóle się nie sprawdziła. Lepiej i pewniej samemu ustawić czas i temperaturę.
  • Poziom 2  
    Zdaję sobie sprawę, że sprzęty wszystkich marek sprzed 20 lat były dobre/poprawne. Nie wydaję mi się, aby można było ten fakt odnosić to współczesnych sprzętów. A takie treści tez nie napawaja optymizmem: https://www.youtube.com/watch?v=_OCI_BgxABo
  • Poziom 14  
    EdytaEle napisał:
    Zdaję sobie sprawę, że sprzęty wszystkich marek sprzed 20 lat były dobre/poprawne. Nie wydaję mi się, aby można było ten fakt odnosić to współczesnych sprzętów. A takie treści tez nie napawaja optymizmem: https://www.youtube.com/watch?v=_OCI_BgxABo

Wiesz. Nie chodziło mi o to, że dawniej było lepsze. Chodziło mi bardziej o to, że kiedyś kupić można było albo bubel, albo coś dorbrego w podobnej cenie. Można było zagłębić się w to, jaki towar jest naprawdę dobry i podejmować świadomy wybór. Dzisiaj kupując coś nowego w danej grupie cenowej, od każdego producenta agd otrzymujesz podobną jakość.

Kupując kuchenkę za 2000, nie jesteś klientem, kiedy ją kupisz cieszysz się i używasz, tylko wtedy, kiedy ją kupisz, zepsujesz/ zużyjesz za kilka lat i kupisz następną.
  • Poziom 28  
    EdytaEle napisał:
    Również zwróciłam na to uwagę i rozważam jeszcze piekarnik Siemens iQ500 HB557G4W0, który jest w tej samej cenie i ma prowadnice teleskopowe na trzech poziomach. Tylko on jest w klasie A, a nie A+ jak Bosch stąd zdecydowałam się wstępnie na ten drugi. Na temat Siemensa brak jakichkolwiek opinii w sieci.

W przypadku piekarnika, klasy zużycia prądu nie brałbym specjalnie pod uwagę. Natomiast ten Siemens najpewniej nie ma pierścieniowej grzałki wokół wentylatora termoobiegu - w Boschu nazywa się to termoobieg 4D i jest stosowany we wszystkich piekarnikach Serie 8 oraz u innych producentów, począwszy od tego przedziału cenowego. Osobiście nie lubię też gałek w sterowaniu, ponieważ z czasem w szczelinach gromadzi się brud.
    Ogólnie rzecz biorąc, Bosch Serie 8 to świetny wybór. Koleżanka jednak widzę chce kupić biały i tu wybór się zawężą.