Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad 100 - czarny ekran mimo działania laptopa.

22 Sty 2019 20:13 207 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z laptopem Lenovo z serii Ideapad 100. Po pewnym czasie działania laptopa (kilka minut) ekran laptop robi się cały czarny, chociaż komputer normalnie pracuje cały czas. Po resecie wszystko działa jakiś czas normalnie. A jeszcze w trakcie działania szybko, niemal niezauważalnie na moment pojawia się czarny ekran i wraca, czas migawki od aparatu. Spróbowałem skanowania i aktualizacji karty graficznej ale nic nie pomogło. Proszę o pomoc :)
  • Poziom 31  
    Przyjrzyj się, czy w momencie jak obraz zrobi się "czarny" czy mimo wszystko nie jest on przypadkiem widoczny na matrycy. trzeba dać silne światło np z latarki pod kątem i dokładnie się przyglądać.

Jeśli tak jest to siada Ci podświetlenie matrycy.
  • Poziom 43  
    KukizLFC napisał:
    ekran laptop robi się cały czarny, chociaż komputer normalnie pracuje cały czas.

Na jakiej podstawie oceniasz, że ciągle pracuje ?
    W pierwszej kolejności do sprawdzenia temperatury sprzętu, to może być główna przyczyna
  • Poziom 2  
    Jest chyba czarny absolutnie, chociaż ostatnio delikatnie mi matryca w rogu się odkleiła. Ale sprawdzę jak mi się teraz wyłączy.

Chodzi bo słychać normalnie dźwięki powiadomień, lampki się świecą, slychac pracę.
  • Poziom 16  
    Kolego albo:
    - jest to awaria podświetlenia matrycy - inwertera
    - jest uszkodzona taśma łącząca matrycę z płytą
    - jest to awaria czujnika zamknięcia pokrywy laptopa

Pozdrawiam