Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung seria 7 vs seria 8

rah606 28 Jan 2019 12:59 3222 9
    rah606
    Level 12  
    Witam grono.

Szukam czegoś dla rodziców (trochę seriali z kablówki, TVN'y i tak dalej. Czasem SD czasem HD - zależy od dostępności). Sporadycznie Youtube, jeszcze rzadziej sport i Netflix.

Dwa telewizory, które bierzemy pod uwagę:

Samsung UE55NU8002

oraz

Samsung UE58NU7102

Jak widać rozpiętość kosztowa jest spora, bo to całkiem inne półki.
    Czy warto dopłacać do serii 8 przy takich niezbyt wygórowanych wymaganiach?

Pozdrawiam,
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Jak wam obraz na NU71 pasuje to nie warto dopłącac do NU80

Choć może opcja pośrednia czyli seria NU74 - tutaj jest WCG .
    radosuaf
    Level 19  
    Przy niskich wymaganiach postawiłbym raczej na długowieczność TV - a z tego Samsung nie słynie... Mam w rodzinie głównie telewizory Panasonic (od pewnie 10 lat, łącznie 5 sztuk) i jednego Samsunga. Który telewizor się zepsuł? Samsung :).
    rah606
    Level 12  
    Niestety widziałem w akcji tylko NU8002 - w markecie przy odtwarzaniu 4K. Obraz ogień.
    Na NU71 mam opcję od prywatnego sprzedawcy - jeszcze nieodpakowany, w dość dobrej cenie (ok 2k PLN) i stąd moje pytanie, bo nie mam jak porównać, tym bardziej w ramach TV SD i HD.
    radosuaf
    Level 19  
    W markecie na każdym TV jest ogień :). Chcesz TV na matrycy VA? W jakim budżecie?

Zerknij jeszcze, jak wygląda pilot do NU8000 - dla starszych ludzi to może być temat nie do przejścia.
    K3
    Level 24  
    rah606 wrote:
    Niestety widziałem w akcji tylko NU8002 - w markecie przy odtwarzaniu 4K. Obraz ogień.

Sam sobie odpowiedziałeś, co było przyczyną: źródło 4K. Generalnie każdy TV na ustawieniach sklepowych przy nagraniach demonstracyjnych będzie miał ładny obraz.

A w codziennym użytkowaniu ważniejsze jest, jak sobie radzi z sygnałem o znacznie gorszej rozdzielczości, czyli 1080i i 720p...
    rah606
    Level 12  
    @radosuaf słyszałem. Trochę się tego obawiam, dlatego jeżeli byłby to NU8002 to na pewno dopłacę do rozszerzonej gwarancji. Pilot przerobiłem z rodzicami - ogarną. A co do pytania o budżet - rozważałem tylko NU8002 (górna granica 3400 PLN, min. 55 cali). Pojawił się jednak z zaskoczenia ten NU7102 i mam teraz mętlik (cena, cena, cena...). Chyba że masz coś innego do zaproponowania?

@K3 wiadoma sprawa. Gdybym odtwarzał tylko z takich źródeł, albo nawet głównie - wziąłbym serię 8. Może ktoś jednak, kto ma NU7102, wypowie się szerzej w temacie i pomoże mi podjąć decyzję
    K3
    Level 24  
    rah606 wrote:
    Gdybym odtwarzał tylko z takich źródeł, albo nawet głównie - wziąłbym serię 8.

Raczej na odwrót, lepsze TV oprócz lepszego ekranu maja lepsze algorytmy i procesory przetwarzania sygnału.
    radosuaf
    Level 19  
    Moja mama ma NU7102 55" i plazmę Panasonica HD Ready 42". Woli obraz z plazmy :). Ten Samsung naprawdę nie powala. Da się oglądać i tyle.
    rah606
    Level 12  
    Szukam czegoś całkiem nowego/innego.