Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh13 2013r - webasto airtop 2000st wlacza sie i wylacza jak sie otwiera d

marian3428 30 Sty 2019 17:06 333 9
  • #1 30 Sty 2019 17:06
    marian3428
    Poziom 3  

witam w moim volvo jest problem z webastem a raczej cos siedzi w elektronice tak mi się wydaje ponieważ wlaczac normalnie się wlacza reguluje temp ale problem jest w tym ze jak jest wlaczone i się otworzy drzwi to gasnie jak się zamknie to się wlacza ale dioda która sygnalizuje prace webasta (ta na włączniku) nie swieci się tak jasno tylko się rzazy... czasami nie da się ogrzewania wylaczy pracuje caly czas nawet podczas jazdy... proszę o pomoc kogos mądrzejszego od siebie... bo już nie mam pomysłu na ten problem serwis rozkłada rece nad tym tematem

Dodano po 1 [minuty]:

dodam volvo fh 13 2013 r

0 9
  • #2 01 Lut 2019 16:28
    marcin.koz2910
    Poziom 26  

masz instalację ADR?

0
  • #3 02 Lut 2019 08:46
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Ewidentna zwara uszkodzeniowa wiązki tak jakby od krańcówki zamka drzwi. Jak chcesz, to masz oficjalne potwierdzenie, że samoistne wzbudzenie webasta jest z tego powodu wysoce możliwe, a zatem znikoma możliwość niepowodzenia z chociażby częściową diagnozą. Wnioskiem tego nie byłeś na żadnym serwisie.

marian3428 napisał:
    czasami nie da się ogrzewania wylaczy pracuje caly czas nawet podczas jazdy
    W takim układzie permanentne odcięcie zasilania oznacza przegrzanie elementów składowych piecyka.

0
  • #4 04 Lut 2019 17:13
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Podaj 7 ostatnich nr VIN i zamieść zdjęcie tabliczki z pieca.

0
  • #5 04 Lut 2019 18:10
    marian3428
    Poziom 3  

instalacji ADR nie posiada auto

Dodano po 1 [minuty]:

do hektar zahler
    kolego serwis powiedział mi tyle co i ja się domyślam czyli ze gdzies musi być jakies zwarcie...

Dodano po 5 [minuty]:

kolego stanisławpiotr
    proszę nr vin B670502 a zdjecie za chwile dołącze

Dodano po 6 [minuty]:

volvo fh13 2013r - webasto airtop 2000st wlacza sie i wylacza jak sie otwiera d

0
  • #7 05 Lut 2019 02:47
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Po co komu jakieś instrukcje po VIN. Żółty przewód sterujący. Tymczasowo możesz (a nawet powinieneś natychmiast) wyciąć tą nieludzką "automatykę" z VECU i zrobić najnormalniejszy włącznik ON/OFF. Możesz nawet tak zostawić i olać VECU ciekłym moczem. I po problemie. Weź idź do normalnego mechanika jak serwis na babranko w kabelkach nie ma czasu.

0
  • #8 05 Lut 2019 08:27
    marcin.koz2910
    Poziom 26  

@marian3428 a jaki tam masz włącznik tego ogrzewania? pochwal się nim bo to może w nim siedzieć problem, z reguły są w nim zimne luty (o ile masz takiego o jakim myślę)

Więc albo pomiń włącznik jak kolega napisał wyżej albo wiązka jest to zmierzenia cudów się nie spodziewaj

0
  • #9 05 Lut 2019 18:22
    marian3428
    Poziom 3  

witam włącznik standardowy jak przy volvie został w serwisie wymieniony na nowy bo był zepsuty. Pełen serwis webasta tzn sprawdzenie temperatury itd. z webastem jest wszystko ok tylko to zalaczanie i gaszenie przy otwieraniu i zamykaniu drzwi...

0
  • #10 05 Lut 2019 21:16
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Miernik do ręki i do sprawdzenia napięcia poszczególnych przewodów. Nie wykluczone że usterka generuje błąd np. linii sygnałowej potencjometru. Docelowo jednak ewentualnych błędów komputerem nie zdiagnozujesz bo webasto nie podlega standardowej diagnostyce OBD tego pojazdu. Uciekaj w tej z chwili z tego zakładu co śmiesz go nazywać serwis.

0