Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 MPi - Uszkodzony licznik? Kontrolki zapalają się na chwilę i prz

artur75 30 Sty 2019 22:05 204 3
  • #1 30 Sty 2019 22:05
    artur75
    Poziom 11  

Witam wszystkich,

Mam problem ze Skodą Fabią 1.4 MPi 2002 r. Objawy usterki są następujące?

• Pierwszy objaw jaki się pojawił to wyświetlanie kontrolki ciśnienia oleju. Problem raczej nie dotyczy oleju bo był on zmieniany ok 1-2 tygodnie przed pojawieniem się tego problemu. Jeśli ta kontrolka zacznie migać podczas jazdy to nie działają kierunkowskazy (nie wyświetlają się na zegarach i nie ma charakterystycznego „cykania”). Żarówki kierunkowskazów świecą się prawidłowo.
    • Wyłączające się radio. Problem raczej nie dotyczy samego radia bo montowałem inne i były takie same objawy. Bardzo często gra tylko prawy głośnik. Jak porusza się kostką przy radiu to gra też lewy.
    • Podczas jazdy zapalają się na chwilę wszystkie kontrolki i przestają działać zegary. Czasem po chwili problem ustępuje. Zdarza się też, że działa tylko prędkościomierz a inne nie działają.
    • Czasem występuje też problem z immobilaizerem i auto nie odpala. Po skasowaniu błędów problem ustępuje.

W załączniku wrzucam Wam kody błędów. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

0 3
  • Pomocny post
    #2 31 Sty 2019 06:37
    misiek-888
    Poziom 35  

Zmień cewkę zapłonową i świece
    .

0
  • #4 31 Sty 2019 10:44
    artur75
    Poziom 11  

Dziękuje Wam za pomoc :) To pewnie będzie to. Dziś znalazłem podobny temat z takimi objawami i problemem okazały się złe świece.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1291034.html

Akurat świece, olej i filtry były wymieniane tuż przed pojawieniem się problemu ale nie pomyślałbym, że świece mają wpływ na działanie instalacji 12V. Zamówiłem już prawidłowe świece i wymienię je w weekend. Dam znać czy to pomogło.

0