Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

55 cali LED IPS do salonu 2500-3000 zł (ew. max 4000)

kevirek 02 Feb 2019 17:41 654 20
    kevirek
    Level 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 3,5 x 5,5 m, razem około 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3 - 3,2 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tak i tak - sofa naprzeciw ekranu, ale TV miałby być na dłuższej ścianie prostokątnego salonu z aneksem, więc oglądany byłby nie tylko idealnie na wprost - stąd preferencja na IPS.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Szerokie drzwi balkonowe prostopadle do ekranu, w odległości ok. 1,5 m.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Matrycę IPS, niezłą dostępność aplikacji (wbudowanych i/lub dodatkowych), możliwość wygaszenia ekranu i zostawienia samego audio, estetyczną, minimalistyczną stopkę, funkcjonalnego pilota (np. niektóre Philipsy mają wbudowaną klawiaturę i touchpad), mile widziane niezłe audio.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Żaden lub HDMI (Mi Box, Raspberry Pi itp.) + Ethernet (router)
    10. Jakie urządzenia? Jak wyżej oraz dysk USB 3.0
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, w tym czasem animowane, materiały popularnonaukowe z YT, czasem jakiś film akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Przeglądarka - nie, aplikacje typu YT, Spotify - jak najbardziej
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Sony, LG, Samsung, Philips
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słabe kąty widzenia, wielkie piloty przeładowane niepotrzebnymi przyciskami
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Najchętniej do 2500-3000, ale mogę dojść do 4000, jeśli naprawdę będzie warto (ale nie chcę wyprzedzać swoich potrzeb).
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nigdy, to mój pierwszy
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak - YT, Spotify

Witajcie, poszukuję odpowiedniego telewizora do salonu. Przede wszystkim zastanawiam się, czy na moje potrzeby rzeczywiście konieczne jest odświeżanie 120 Hz, bo sportu wcale nie oglądam i nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Druga wątpliwość to Direct LED kontra Edge LED - czy faktycznie będzie widać dużą różnicę w równomierności podświetlenia?

Według rekomendacji HDTV Polska z modelu z roku 2018 patrzyłem na Philips 55PUS8303 (3800 PLN) i Sony KD-55XF8505 (3700 PLN), ale te ceny zbijają mnie z tropu i zastanawiam się, czy w ogóle wykorzystam te wszystkie bajery, jak choćby to wspomniane 120 Hz. Z drugiej strony poszukałem sam i trafiłem np. na LG 55SK8000 (3200 PLN), Sony KD-55XF7596 (3100 PLN) albo Philips 55PUS7303/12 (2800 PLN).

Im więcej czytam, tym wydaje mi się, że wiem coraz mniej. Wizyty w sklepach też nie pomagają, bo na moje amatorskie oko wszystko "gra" porównywalnie. Co możecie mi polecić z jak najlepszym stosunkiem ceny do jakości za ok. 3000 zł?
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
    User removed account
    Level 1  
    kevirek
    Level 9  
    Gdzie mam w takich cenach?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Sklep z Olsztyna, ktory prowadzi LocoLoco. Zapewne na priv dostaniesz ofertę od niego.

Najlepszy IPS w tej cenie to będzie LG 55SK8100.
    Jednak mimo wszystko sprawdziłbym czy dobry model na VA nie będzie lepszy (kwestia jak dużego kąta potrzebujesz)
    Taki Samsung 55NU80xx na VA oferuje 4 razy lepszy kontrast, lepszą jasnośc HDR w najnowszych produkcjach, o wiele lepszą czerń przy oglądaniu wieczorami. Po prostu dużo lepsze doznania z oglądania filmów/seriali.
    kevirek
    Level 9  
    Dzięki za propozycje, ale co z moimi pytaniami?

kevirek wrote:
    Przede wszystkim zastanawiam się, czy na moje potrzeby rzeczywiście konieczne jest odświeżanie 120 Hz, bo sportu wcale nie oglądam i nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Druga wątpliwość to Direct LED kontra Edge LED - czy faktycznie będzie widać dużą różnicę w równomierności podświetlenia?
    User removed account
    Level 1  
    kevirek
    Level 9  
    Nie rozumiem tej odpowiedzi, rozwiniesz?

Oglądałem dziś w sklepie 55PUS8303 I wydawał mi się całkiem sensowny, jednak sprzedawca twierdził, że KD-55XF8596 jest od niego lepszy, bo ma szybszy procesor i lepszą jasność i jest odrobinę tańszy. Z drugiej strony widzę, że ma gorszy kontrast (1000 vs 1200), uboższy pilot i nie ma Ambilight, który podoba mi się jako efekt sam w sobie i liczę, że pozwoli wizualnie poprawić niedoskonałą czerń. Co lepiej wybrać z tej dwójki?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kevirek
    Level 9  
    Dzięki za poradę, chyba pozostanę przy tym typie. Zastanawiam się tylko, czy warto poczekać z zakupem jeszcze 2-3 tygodnie. Czytałem, że w lutym są premiery nowych modeli i można liczyć na obniżki cen starych, ale widzę, że ten wyszedł w maju, więc coś mi tu nie pasuje. Jak to z tym jest?
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Ceny modeli 2018 spadają cały czas.
    Problem w tym aby nie przeoczyć momentu kiedy po prostu się wyprzedają, bo w tym moemncie zaczęła sie produkcja modeli 2019.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Sprzedaz ruszy kwiecien- maj. Produkcja już ruszyła np. w Sony.
    W tym roku CNY wypadł dość późno, więc część już płynie do nas, a produkcja chińska (panele, całe tv, elektronika) będzie wznowiona za 10 dni.
    User removed account
    Level 1  
    kevirek
    Level 9  
    W takim razie dobrze rozumiem, że w tym roku nie ma co liczyć na obniżki na przełomie lutego i marca, bo nowe modele wejdą do sklepów dopiero w kwietniu, maju?
    User removed account
    Level 1  
    kevirek
    Level 9  
    Ostatecznie kupiłem 55PUS8303 w MM w promocji ze zwrotem 10% na kartę i jestem bardzo zadowolony ze sprzętu. Dziękuję wszystkim za rady, temat do zamknięcia.
    User removed account
    Level 1  
    kevirek
    Level 9  
    Tak, mam najnowsze Kodi. Dlaczego pytasz?
    User removed account
    Level 1