Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55 cali LED IPS do salonu 2500-3000 zł (ew. max 4000)

02 Lut 2019 17:41 498 20
  • Poziom 8  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 3,5 x 5,5 m, razem około 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3 - 3,2 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tak i tak - sofa naprzeciw ekranu, ale TV miałby być na dłuższej ścianie prostokątnego salonu z aneksem, więc oglądany byłby nie tylko idealnie na wprost - stąd preferencja na IPS.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Szerokie drzwi balkonowe prostopadle do ekranu, w odległości ok. 1,5 m.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Matrycę IPS, niezłą dostępność aplikacji (wbudowanych i/lub dodatkowych), możliwość wygaszenia ekranu i zostawienia samego audio, estetyczną, minimalistyczną stopkę, funkcjonalnego pilota (np. niektóre Philipsy mają wbudowaną klawiaturę i touchpad), mile widziane niezłe audio.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Żaden lub HDMI (Mi Box, Raspberry Pi itp.) + Ethernet (router)
    10. Jakie urządzenia? Jak wyżej oraz dysk USB 3.0
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, w tym czasem animowane, materiały popularnonaukowe z YT, czasem jakiś film akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Przeglądarka - nie, aplikacje typu YT, Spotify - jak najbardziej
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Sony, LG, Samsung, Philips
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słabe kąty widzenia, wielkie piloty przeładowane niepotrzebnymi przyciskami
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Najchętniej do 2500-3000, ale mogę dojść do 4000, jeśli naprawdę będzie warto (ale nie chcę wyprzedzać swoich potrzeb).
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nigdy, to mój pierwszy
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak - YT, Spotify

Witajcie, poszukuję odpowiedniego telewizora do salonu. Przede wszystkim zastanawiam się, czy na moje potrzeby rzeczywiście konieczne jest odświeżanie 120 Hz, bo sportu wcale nie oglądam i nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Druga wątpliwość to Direct LED kontra Edge LED - czy faktycznie będzie widać dużą różnicę w równomierności podświetlenia?

Według rekomendacji HDTV Polska z modelu z roku 2018 patrzyłem na Philips 55PUS8303 (3800 PLN) i Sony KD-55XF8505 (3700 PLN), ale te ceny zbijają mnie z tropu i zastanawiam się, czy w ogóle wykorzystam te wszystkie bajery, jak choćby to wspomniane 120 Hz. Z drugiej strony poszukałem sam i trafiłem np. na LG 55SK8000 (3200 PLN), Sony KD-55XF7596 (3100 PLN) albo Philips 55PUS7303/12 (2800 PLN).

Im więcej czytam, tym wydaje mi się, że wiem coraz mniej. Wizyty w sklepach też nie pomagają, bo na moje amatorskie oko wszystko "gra" porównywalnie. Co możecie mi polecić z jak najlepszym stosunkiem ceny do jakości za ok. 3000 zł?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Gdzie mam w takich cenach?
  • Moderator RTV Co kupić
    Sklep z Olsztyna, ktory prowadzi LocoLoco. Zapewne na priv dostaniesz ofertę od niego.

Najlepszy IPS w tej cenie to będzie LG 55SK8100.
    Jednak mimo wszystko sprawdziłbym czy dobry model na VA nie będzie lepszy (kwestia jak dużego kąta potrzebujesz)
    Taki Samsung 55NU80xx na VA oferuje 4 razy lepszy kontrast, lepszą jasnośc HDR w najnowszych produkcjach, o wiele lepszą czerń przy oglądaniu wieczorami. Po prostu dużo lepsze doznania z oglądania filmów/seriali.
  • Poziom 8  
    Dzięki za propozycje, ale co z moimi pytaniami?

kevirek napisał:
    Przede wszystkim zastanawiam się, czy na moje potrzeby rzeczywiście konieczne jest odświeżanie 120 Hz, bo sportu wcale nie oglądam i nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Druga wątpliwość to Direct LED kontra Edge LED - czy faktycznie będzie widać dużą różnicę w równomierności podświetlenia?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Nie rozumiem tej odpowiedzi, rozwiniesz?

Oglądałem dziś w sklepie 55PUS8303 I wydawał mi się całkiem sensowny, jednak sprzedawca twierdził, że KD-55XF8596 jest od niego lepszy, bo ma szybszy procesor i lepszą jasność i jest odrobinę tańszy. Z drugiej strony widzę, że ma gorszy kontrast (1000 vs 1200), uboższy pilot i nie ma Ambilight, który podoba mi się jako efekt sam w sobie i liczę, że pozwoli wizualnie poprawić niedoskonałą czerń. Co lepiej wybrać z tej dwójki?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Dzięki za poradę, chyba pozostanę przy tym typie. Zastanawiam się tylko, czy warto poczekać z zakupem jeszcze 2-3 tygodnie. Czytałem, że w lutym są premiery nowych modeli i można liczyć na obniżki cen starych, ale widzę, że ten wyszedł w maju, więc coś mi tu nie pasuje. Jak to z tym jest?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Ceny modeli 2018 spadają cały czas.
    Problem w tym aby nie przeoczyć momentu kiedy po prostu się wyprzedają, bo w tym moemncie zaczęła sie produkcja modeli 2019.
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Sprzedaz ruszy kwiecien- maj. Produkcja już ruszyła np. w Sony.
    W tym roku CNY wypadł dość późno, więc część już płynie do nas, a produkcja chińska (panele, całe tv, elektronika) będzie wznowiona za 10 dni.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    W takim razie dobrze rozumiem, że w tym roku nie ma co liczyć na obniżki na przełomie lutego i marca, bo nowe modele wejdą do sklepów dopiero w kwietniu, maju?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Ostatecznie kupiłem 55PUS8303 w MM w promocji ze zwrotem 10% na kartę i jestem bardzo zadowolony ze sprzętu. Dziękuję wszystkim za rady, temat do zamknięcia.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Tak, mam najnowsze Kodi. Dlaczego pytasz?
  • Poziom 1