Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 cc - Brak mocy nierówna praca silnika

02 Lut 2019 17:52 363 7
  • Poziom 6  
    Koledzy posiadam Peugeota 206 cc z silnikiem 1.6 16V 109km silnik psa. Przez interfejs elm odczytałem błąd katalizatora. Ogólne objawy auta to brak mocy przy ruszania z pierwszego biegu nierówna praca silnika i falujace obroty. Czy bez komputera można coś zdiagnozować?
  • Poziom 16  
    Można zacząć od pomiaru zwykłym miernikiem jak pracuje pierwsza sonda ale mimo wszystko dobrze było by podłączyć jakiś tester albo wersję programu pod elm która pokaże parametry pracy sond.
  • Poziom 6  
    Mam taki interfejs z Fiata ale program dołączony do niego nie łączy się. Tym interfejsem zobaczę błędy silnika? Peugeot 206 cc - Brak mocy nierówna praca silnika
  • Poziom 16  
    Jeżeli masz oprogramowanie do Peugeota powinieneś się połączyć. Sprawdź czy nie masz zapchanego filtra paliwa i czy pompka prawidłowo pracuje.
  • Poziom 6  
    Udało mi się programem sprawdzić. Wypada mi zapłon na cylindrze nr 3. Zamienilem świece miejscami usunąłem błąd i nadal cylinder 3. Psiakiem cewkę woda z rozpylacza nie iskrzy jak sprawdzić czy to cewka na sto procent?
  • Poziom 16  
    Najlepiej to jakbyś nawet pożyczył od kogoś na chwile albo podjechał do mechanika, który by miał taką cewkę podmienił i wtedy zobaczył. Innego sposobu jakoś nie widzę. Ewentualnie dobrym programem diagnostycznym sprawdzić i wtedy zobaczyć co i jak.
  • Poziom 6  
    Jutro będę mierzyć ciśnienie na cylindrach bo już dzisiaj przeprałem chyba wszystko.
    Zostało ciśnienie cylindrów, i wiązka zasilająca listwę oraz cewka.
  • Poziom 6  
    Koledzy problem już jakiś czas temu rozwiązałem. Padła cewka aż iskrzyło po dotknięciu silnika. Ciśnienie też nie za kolorowe.Aby nie zaśmiecać forum, niech ktoś mi podpowie jaki minimalny luz jest dopuszczalny na prowadnicy zaworowej. U mnie w silniku 1.6 16v nfu jest luz wyczuwalny w palcach nie jest to luz na milimetr ale luz boczny wyczuwalny jest.