Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Omega B - Centralny zamek

Fouks91 02 Feb 2019 19:53 276 0
    Fouks91
    Level 10  
    Witam!
    Auto to Opel Omega B 1997 2.0. Problem polega na tym zaczęła mi wariować środkowa lampka tzn. nie świeciła tylko lekko żarzyła nie chciała zgasnąć (musiałem docisnąć włącznik świateł) aż w końcu podszedłem do auta otworzyłem centralny ku mojemu zdziwieniu otworzyły się tylko drzwi pasażera a w aucie pojawił się dym i smród palących się kabli. Otworzyłem maskę odpiąłem akumulator i szukałem źródła dymu. Stwierdziłem że skopciły się kable od radia wyjąłem radio i pojechałem do domu. Następnego dnia sprawdziłem bezpieczniki- wszystkie całe, centralka od centralnego zamka jest spalona widać gołym okiem. Napięcie do centralki dochodzi. Ponoć czarno żółty i czarno niebieski(?) kabel odpowiedzialny jest za otwarcie i zamknięcie podaje im 12+ zero reakcji, podaje masę też zero reakcji. Drzwi kierowcy nie mogę otworzyć kluczem, wszystkie drzwi(oprócz pasażera) bagażnik oraz wlew paliwa są zamknięte. Zależy mi na tym żeby otworzyć auto, jest jakiś sposób żeby ręcznie dać impuls na otwarcie zamiast centralki? Na centralce są duże litery MU