Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin

03 Lut 2019 10:19 945 8
  • Poziom 2  
    Witam, potrzebuję pomocy w podłączeniu silnika kosiarki do włącznika 6-pinowego, wymieniając włącznik odłączyłem wszystkie przewody a teraz mam problem z podłączeniem. Czy ktoś mógłby mi napisać jak ją podłączyć, gdzie co podłączyć. Dołączam zdjęcia podłączenia włącznika tak jak mi się wydawało że było, ale kosiarka nie startuje. Kosiarka "leader" 1200W, modelu nie znam.
    Spoiler:
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Witaj. Sam robiłeś nacięcia na tych koszulkach od konektorów? Dla siebie zrób fotkę tego co podłączyłeś. Rozepnij to wszystko z przełącznika, bo słabo widać co gdzie idzie. Opisz do czego dochodzi każdy przewód, oraz ustaw przełącznik jako "wyłączony" i wstaw jego zdjęcie zdobione po skosie od dołu (tak żeby było widać kołyskę).
  • Poziom 43  
    Rafal986 napisał:
    ... Dołączam zdjęcia podłączenia włącznika tak jak mi się wydawało że było...

Może lepiej było zrobić zdjęcia przed odłaczeniem?
  • Poziom 26  
    Spróbuj tak: czarny z kondensatorem do 3B; szary(biały) do 2B; czarny zasilanie z kondensatorem do 1A; brązowy do 2A; mostek czarnym (chyba czarnym, w każdym razie jakiś krótki) na pinach 3B i 1A. Pozostały wolny przewód podłącz do 3A (chyba niebieski z kondensatorem).
  • Poziom 2  
    Tumiwisizm napisał:
    Witaj. Sam robiłeś nacięcia na tych koszulkach od konektorów? Dla siebie zrób fotkę tego co podłączyłeś. Rozepnij to wszystko z przełącznika, bo słabo widać co gdzie idzie. Opisz do czego dochodzi każdy przewód, oraz ustaw przełącznik jako "wyłączony" i wstaw jego zdjęcie zdobione po skosie od dołu (tak żeby było widać kołyskę).

Nacięć nie robiłem. Jest to przełącznik który cofa się do wyłączonego gdy puszczę włącznik.
    Spoiler:
    Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Podłącz w taki sposób: Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin
  • Poziom 2  
    $$$$
    Tumiwisizm napisał:
    Podłącz w taki sposób: Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin

Nadal nic, nic się nie dzieje, nie startuje.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A przełącznik sprawdzałeś? Tak powinien łączyć:

Dodano po 39 [sekundy]:

Sprawdź w obie strony czy łączy.

Dodano po 11 [minuty]:

Może odwrotnie spróbuj:
  • Poziom 26  
    W ten sposób co pokazałeś na filmie to jedna szczotka nie jest podłączona i można spalić silnik. Podłącz tak jak na rys co teraz załączyłem: Kosiarka elektryczna jak podłączyć pod przełącznik 6 pin
    u mnie działa. Prawa str przełącznika ma załączać.