Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ile potrzeba doładowania kwh do licznika

03 Lut 2019 20:40 531 6
 • Poziom 6  
  Witam Serdecznie
  Jeśli mój temat znajduję się w nieodpowiednim dziale, najmocniej przepraszam, kompletnie nie wiedziałam do jakiej kategorii taki temat przypasować
  A mianowicie mam już od bardzo dawna licznik przedpłatowy na doładowanie .
  I chciałam się poradzić kogoś żeby mógł mi obliczyć ile tak na prawdę bym musiała kupować kWh miesięcznie .
  Tak "ma oko" kupowałyśmy za kwotę 200 zł i za ta kwotę było doładowanie na 357 kwh lub 150 zł
  Latem bywało, że zawsze trochę zostało przy kolejnym zasileniu ,
  A zimą już nie tak kolorowo, bo dochodzi ogrzewanie konwektorem oraz grzejnikiem olejowym . Zaczęłam gotować obiady do tego
  W styczniu Kupiłam z mamą kod za 250 zł (248,31) na 469 kWh ze względu na okres zimowy

  Praktycznie wszystko jest na prąd , a więc:
  -konwektor 750 W/1250/2000 W
  -tv taki płaski samsunga - 45 W przy czuwaniu 2 W
  -laptop -> 8800 mah ,95 W tak wychodzi w instrukcji obsługi
  -ładowanie smartfonów
  - czajnik bosh 2000=2400 W
  - kuchenka elektryczna 1 - 2000 W
  - kuchenka elektryczna 2 - 1000 - 1500 W
  - boiler elektryczny 1,2 kW
  - pralka - 0,83 kWh
  - mikrofalówka - 1200 do 1250 W (kilka razy w tygodniu)
  - grzejnik olejowy
  - odkurzacz ( dwa razy w tygodniu)

  Niby 469 kWh wydaje się być dużo, z tym ze nie mam pojęcia o jakiej wartości musiałabym dokupić, żeby mi działało ogrzewanie w mroźne noce?
  I nie mam pewności, czy w nocy działa nocna taryfa.
  Licznik jest o mocy 3 kWh , nie wiem sama czy to dobry, średni czy słaby licznik. Jeśli w tym samym czasie działa pralka, boiler nagrzewa, i/lub podgrzewam w mikrofali + włączę czajnik to zabezpieczenia rozłączają . A jeśli nie nastawiam czajnika to jest ok, czasami się zdarza, że są dwie kuchenki włączone bo gotuję, boiler podgrzewa i ewentualnie grzejnik to również licznik się wyłącza. Nie wiem czym to spowodowane czy licznik nie wytrzymuję, a może za słaby bezpiecznik ukryty na klatce schowany
  Zastanawia mnie w jakim czasie schodzą te jednostki czy w ciągu godziny czy kilku minut

  Czy ktoś z forumowiczów się i mi wytłumaczy i doradzi?
 • Poziom 43  
  To trzeba sprawdzić praktycznie obserwując zejście jednostek a zależne jest to od mocy akurat zużywanej, Może prawie nie schodzić przez kilka godzin (prawie wszystko wyłączone). Równie dobrze może schodzić bardzo szybko przy maksymalnym obciążeniu.
  PS.
  Swoja drogą przedpłatowy system jest znacznie droższy od normalnego rozliczania. Nie widzę ekonomicznego sensu go stosowania. Do tego płatność z góry a nie za zużytą już energię. Ale to każdy wybiera jak wygodnie.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Z tego co Pani napisała wynika:
  FiYolka napisał:
  Jeśli w tym samym czasie działa pralka, boiler nagrzewa, i/lub podgrzewam w mikrofali + włączę czajnik to korki siadają a raczej licznik się wyłącza
  , że w ciągu godziny urządzenia te zużywają 5850W, czyli licznik nabije 5,85kWh. Łatwo policzyć ile zużyje się prądu uruchamiając poszczególne sprzęty domowe: "ilość zużytych kWh=moc urządzenia w kW x czas w godzinach przez jaki pracują te urządzenia".
 • Poziom 35  
  A zabezpieczenia rozłączają ? Prawidłowo Należy racjonalnie korzystać z energii elektrycznej i uruchamiać część odbiorników a nie wszystkie prądożerne od razu.Jak uruchomisz odbiorniki które mają chrapkę na prąd to właśnie przy liczniku ci zabezpieczenie wyłączy pobór prądu bo całość obciążenia właśnie odkłada się nie na bezpiecznikach w domu lecz właśnie na tym bezpieczniku zamontowanym w pobliżu licznika.Bezpiecznik zamontowany tuż przy liczniku jest prawidłowo dobrany zgodnie z umową dotyczącą ww mieszkania.Zamontowanie bezpiecznika o większym prądzie może spowodować pożar mieszkania.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Nam ciężko określić ile zostanie zużyte kWh. To Pani musi policzyć jakie urządzenia i jak długo pracują w ciągu dnia (zsumować ich moce w kW - kilowatach i pomnożyć przez ilość godzin, wciągu których te urządzenia pracują ), pomnożyć przez 30 dni (średnio miesiąc) i będzie wiadomo ile kWh kupić na miesiąc.
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  FiYolka napisał:
  Licznik jest o mocy 3 kwh , nie wiem sama czy to dobry, średni czy słaby licznik. Jeśli w tym samym czasie działa pralka, boiler nagrzewa, i/lub podgrzewam w mikrofali + włączę czajnik to korki siadają a raczej licznik się wyłącza .

  To raczej zabezpieczenia nie wyłączają tylko licznik posiada funkcję "Ograniczenie mocy" co ma skłonić użytkownika do nie przekraczania przydzielonej mocy.
 • Poziom 6  
  ta_tar napisał:
  FiYolka napisał:
  Licznik jest o mocy 3 kwh , nie wiem sama czy to dobry, średni czy słaby licznik. Jeśli w tym samym czasie działa pralka, boiler nagrzewa, i/lub podgrzewam w mikrofali + włączę czajnik to korki siadają a raczej licznik się wyłącza .

  To raczej zabezpieczenia nie wyłączają tylko licznik posiada funkcję "Ograniczenie mocy" co ma skłonić użytkownika do nie przekraczania przydzielonej mocy.


  Już rozumiem

  Dodano po 2 [minuty]:

  kierbedz4 napisał:
  A zabezpieczenia rozłączają? Prawidłowo Należy racjonalnie korzystać z energii elektrycznej i uruchamiać część odbiorników a nie wszystkie prądożerne od razu.Jak uruchomisz odbiorniki które mają chrapkę na prąd to właśnie przy liczniku ci zabezpieczenie wyłączy pobór prądu bo całość obciążenia właśnie odkłada się nie na bezpiecznikach w domu lecz właśnie na tym bezpieczniku zamontowanym w pobliżu licznika.Bezpiecznik zamontowany tuż przy liczniku jest prawidłowo dobrany zgodnie z umową dotyczącą ww mieszkania.Zamontowanie bezpiecznika o większym prądzie może spowodować pożar mieszkania.


  Zabezpieczenia nie rozłączają, tylko licznik się wyłączał.

  Dodano po 14 [minuty]:

  Proszę wybaczyć , że dopiero teraz po takim długim czasie odpisuję - problemy techniczne .
  Tak się głęboko zastanawiałam nad tym i zauważyłam różnicę użytkowania różnych urządzeń w okresie letnim a zimowym. W okresie letnim to zazwyczaj bardzo mało się zużywa prądu, a jeśli chodzi o okres zimowy to tak bardziej. Zimą prawię cały czas boiler się włączał na nagrzanie wody i się dziwiłam czemu, przecież tak często nie używam wody, a problemem było to , że kran a raczej kurek był cały czas niedokręcony , kapała woda (były współlokator zostawiał) to ja za każdym dokręcałam i było już lepiej. Gotowało się na kuchenkach elektrycznych i to też schodziło , do tego konwektor + grzejnik = wyciskarka kilowatogodzinowa.
  Także zanim nadejdzie okres jesienno zimowy chcę się przygotować , policzyć wszystko mniej więcej.. Czy więcej gotować czy mniej, strategie ustawić.. Czego używać mniej a czego więcej i zamienić te kWh na złotówki

  I nie mniej dziękuję wszystkim za odpowiedzi dało mi to do myślenia i spostrzeżeń