Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile potrzeba doładowania kwh do licznika

03 Lut 2019 20:40 261 5
  • Poziom 6  
    Witam Serdecznie
    Jeśli mój temat znajduję się w nieodpowiednim dziale, najmocniej przepraszam, kompletnie nie wiedziałam do jakiej kategorii taki temat przypasować
    A mianowicie mam już od bardzo dawna licznik przedpłatowy na doładowanie .
    I chciałam się poradzić kogoś żeby mógł mi obliczyć ile tak na prawdę bym musiała kupować Kwh miesięcznie .
    Tak "ma oko" kupowałyśmy za kwotę 200 zł i za ta kwotę było doładowanie na 357 kwh lub 150 zł
    Latem bywało, że zawsze trochę zostało przy kolejnym zasileniu ,
    A zimą już nie tak kolorowo, bo dochodzi ogrzewanie konwektorem oraz grzejnikiem olejowym . Zaczęłam gotować obiady do tego
    W styczniu Kupiłam z mamą kod za 250 zł (248,31) na 469 kWh ze względu na okres zimowy

Praktycznie wszystko jest na prąd , a więc:
    -konwektor 750 w/1250/2000 w
    -tv taki płaski samsunga - 45 W przy czuwaniu 2 W
    -laptop -> 8800 mah ,95 wh tak wychodzi w instrukcji obsługi
    -ładowanie smartfonów
    - czajnik bosh 2000=2400 w
    - kuchenka elektryczna 1 - 2000 w
    - kuchenka elektryczna 2 - 1000 - 1500 w
    - boiler elektryczny 1,2 kw
    - pralka - 0,83 kwh
    - mikrofalówka - 1200 do 1250 w (kilka razy w tygodniu)
    - grzejnik olejowy
    - odkurzacz ( dwa razy w tygodniu)

Niby 469 kwh wydaje się być dużo, z tym ze nie mam pojęcia o jakiej wartości musiałabym dokupić, żeby mi działało ogrzewanie w mroźne noce?
    I nie mam pewności, czy w nocy działa nocna taryfa.
    Licznik jest o mocy 3 kwh , nie wiem sama czy to dobry, średni czy słaby licznik. Jeśli w tym samym czasie działa pralka, boiler nagrzewa, i/lub podgrzewam w mikrofali + włączę czajnik to korki siadają a raczej licznik się wyłącza . A jeśli nie nastawiam czajnika to jest ok, czasami się zdarza, że są dwie kuchenki włączone bo gotuję, boiler podgrzewa i ewentualnie grzejnik to również licznik się wyłącza. Nie wiem czym to spowodowane czy licznik nie wytrzymuję, a może za słaby bezpiecznik ukryty na klatce schowany
    Zastanawia mnie w jakim czasie schodzą te jednostki czy w ciągu godziny czy kilku minut

Czy ktoś z forumowiczów się i mi wytłumaczy i doradzi?
  • Poziom 43  
    To trzeba sprawdzić praktycznie obserwując zejście jednostek a zależnejest to od mocy akurat zużywanej, Może prawie nie schodzić przez kilka godzin (prawie wszystko wyłączone). Równie dobrze może schodzić bardzo szybko przy maksymalnym obciążeniu.
    PS.
    Swoja drogą przedpłatowy system jest znacznie droższy od normalnego rozliczania. Nie widzę ekonomicznego sensu go stosowania. Do tego płatność z góry a nie za zużytą już energię. Ale to każdy wybiera jak wygodnie.
  • Poziom 23  
    Z tego co Pani napisała wynika:
    FiYolka napisał:
    Jeśli w tym samym czasie działa pralka, boiler nagrzewa, i/lub podgrzewam w mikrofali + włączę czajnik to korki siadają a raczej licznik się wyłącza
    , że w ciągu godziny urządzenia te zużywają 5850W, czyli licznik nabije 5,85kWh. Łatwo policzyć ile zużyje się prądu uruchamiając poszczególne sprzęty domowe: "ilość zużytych kWh=moc urządzenia w kW x czas w godzinach przez jaki pracują te urządzenia".
  • Poziom 34  
    A korki wylatują ? Prawidłowo Należy racjonalnie korzystać z energii elektrycznej i uruchamiać część odbiorników a nie wszystkie prądożerne od razu.Jak uruchomisz odbiorniki które mają chrapkę na prąd to właśnie przy liczniku ci zabezpieczenie wyłączy pobór prądu bo całość obciążenia właśnie odkłada się nie na bezpiecznikach w domu lecz właśnie na tym bezpieczniku zamontowanym w pobliżu licznika.Bezpiecznik zamontowany tuż przy liczniku jest prawidłowo dobrany zgodnie z umową dotyczącą ww mieszkania.Zamontowanie bezpiecznika o większym prądzie może spowodować pożar mieszkania.
  • Poziom 23  
    Nam ciężko określić ile zostanie zużyte kWh. To Pani musi policzyć jakie urządzenia i jak długo pracują w ciągu dnia (zsumować ich moce w kW - kilowatach i pomnożyć przez ilość godzin, wciągu których te urządzenia pracują ), pomnożyć przez 30 dni (średnio miesiąc) i będzie wiadomo ile kWh kupić na miesiąc.
  • Poziom 30  
    FiYolka napisał:
    Licznik jest o mocy 3 kwh , nie wiem sama czy to dobry, średni czy słaby licznik. Jeśli w tym samym czasie działa pralka, boiler nagrzewa, i/lub podgrzewam w mikrofali + włączę czajnik to korki siadają a raczej licznik się wyłącza .

To raczej "korki" się nie wyłączają tylko licznik posiada funkcję "Ograniczenie mocy" co ma skłonić użytkownika do nie przekraczania przydzielonej mocy.