logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Grzejnik łazienkowy - demontaż

gregorsky123 07 Lut 2019 20:24 18780 18
REKLAMA
  • #1 17761812
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    Witam,
    załączam widok typowego grzejnika łazienkowego. Nie zdecydowaliśmy się w na kolejną łazienkę i chciałbym go zdemontować.
    Proszę o poradę jak to zrobić bez zalania domu :)
    Dziękuje i pozdrawiam,
    Grzesiek
    Załączniki:
    • Grzejnik łazienkowy - demontaż IMG_5978.JPG (51.65 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Grzejnik łazienkowy - demontaż IMG_5977.JPG (51.71 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Grzejnik łazienkowy - demontaż IMG_5976.JPG (28.49 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 17761835
    stanislaw1954
    Poziom 43  
    Posty: 15140
    Pomógł: 2003
    Ocena: 4625
    Zakręć oba zawory, ten duży pokrętłem, a ten na 2 zdjęciu kluczem imbusz wkładanym w otwór po odkręceniu sześciokątnej nakrętki. Po dokładnym, zakręceniu poluzuj śrubunki podstaw wiadro, lub inne naczynie i wypuść wodę -kilka litrów. jak przestanie kapać odkręć całkowicie śrubunki podnieś grzejnik lekko do góry i odciąg od ściany. Aby woda lepiej spłynęła możesz poluzować korek, lub jeśli masz odpowietrznik na górze drabinki.
  • #3 17762073
    roman 18
    Poziom 24  
    Posty: 526
    Pomógł: 66
    Ocena: 143
    Kolego, masz tam zawór termostatyczny więc powinieneś wiedzieć że jeżeli temperatura w pomieszczeniu spadnie do około 6 stopni to zawór termostatyczny się otworzy, i zaleje mieszkanie , jest to funkcja przeciw zamarzaniu. Dobrze jest po zdjęciu grzejnika zaślepić otwór na zaworze ślepą nakrętką i będzie pewne. pozdrawiam.
  • #4 17762079
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    Dziękuje za podpowiedzi - jutro wieczorem podziałam. Zaślepki kupiłem.
    Pozdrawiam,
    Grzesiek
  • #5 17763769
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    Grzejnik ściągnięty - niestety oba zawory na stałe połączone z przewodem plastikowym z wody. Czy ich zamknięcie można samemu zrobić czy potrzeba jakąś zgrzewarkę?
    Pozdrawiam
    Załączniki:
    • Grzejnik łazienkowy - demontaż IMG_5990.JPG (25 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #6 17763795
    ta_tar
    Poziom 41  
    Posty: 6460
    Pomógł: 695
    Ocena: 2038
    Czy w układzie masz wodę? Jeżeli tak to jeśli możesz to musisz spuścić wodę a potem odkręcić zawór od złączki i w to miejsce nakręcić zaślepić jeżeli dobre masz. Jeżeli nie możesz spuścić wody to będą sterczeć zawory (trochę niebezpiecznie).
  • #7 17763811
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    Ale nie mogę wykręcić zaworu - woda na piętrze jest zamknięta.
    zawór z miejscu połączenia z przewodem plastikowym wystającym ze ściany kręci się bez ruchu wzdłużnego.
  • #8 17763829
    ta_tar
    Poziom 41  
    Posty: 6460
    Pomógł: 695
    Ocena: 2038
    Trzymaj za 1 a odkręcaj za 2 lub 3
    Grzejnik łazienkowy - demontaż
    Lepiej za 2 bo może na 3 nakręcisz zaślepkę.
  • #9 17763855
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    Ale nakrętka 1 schodzi i cały zawór kręci się względem tulejki zaznaczonej strzałką.
    Grzejnik łazienkowy - demontaż
  • REKLAMA
  • #10 17763870
    ta_tar
    Poziom 41  
    Posty: 6460
    Pomógł: 695
    Ocena: 2038
    To może być tak że masz zawór z pierścieniem zaciskowym na plastiku. Pociągnij za zawór może wyjdzie z zaworu .
    Albo zakręć nakrętkę 1 i spróbuj odkręcić 3 od 2.
    Pokaż coś kupił.
  • REKLAMA
  • #12 17763906
    ta_tar
    Poziom 41  
    Posty: 6460
    Pomógł: 695
    Ocena: 2038
    Próbuj to twoja rura i ty wiesz co najlepsze będzie. Najwyżej później daj znać co zrobiłeś tak dla potomnych (najlepiej ze zdjęciem).
    Pozdrawiam.
  • #13 17763912
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    OK- jutro wizyta w Obi i zobaczymy. Dziękuje za pomoc i dam znać jak się zakończyło.
  • #14 17764664
    DiGital_Butcher
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    gregorsky123 napisał:
    Ale nakrętka 1 schodzi i cały zawór kręci się względem tulejki zaznaczonej strzałką.
    Grzejnik łazienkowy - demontaż


    Kolego rura to alupex złączka to eurokonus musisz podważyć ten pierścień zaciskowy i dopiero wyciągnąć złączkę z rury, poruszaj na boki trochę i zejdzie, jeśli obetniesz rury to potem będą za krótkie i nie założysz grzejnika, będziesz musiał rozkuć ścianę i je przedłużać.
  • #15 17764702
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    Ok tylko, że ja już nie będę montował grzejnika. Pomieszczenie przeznaczone na tzw graciarnię.
    Tak więc proszę o poradę jak najlepiej zamknąć przewód i najlepiej na równi ze ścianą.
    Pozdrawiam
  • #16 17764748
    roman 18
    Poziom 24  
    Posty: 526
    Pomógł: 66
    Ocena: 143
    Kolego. na równi ze ścianą się nie da, chyba że wykujesz w ścianie i zaślepkę założysz głębiej. Jeżeli masz możliwość to zaślep w skrzynce rozdzielczej, i wtedy utniesz przy samej ścianie i nie będzie przeszkadzał. pozdrawiam.
  • #17 17765072
    DiGital_Butcher
    Poziom 11  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    Dokładnie jak pisze kolega wyżej, jeśli masz instancje z rozdzielacza to zlokalizuj który to jest grzejnik i go odkręć z roździelacza i zaślep wyjścia z jego a rurki podkuj trochę w ścianie i obetnij, a jeśli instalacja jest rozprowadzona z trójników to musisz zaślepić w scianie, możesz do tego wykorzystać złączki które miałeś wkręcone w zawory do tego grzejnika tylko musisz w nie wkręcić korki pół calowe, chodź lepsze było by zaprasowanie zaślepek na tych rurkach ale do tego już musisz mieć zaciskarke
  • #18 17766432
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    W poniedziałek przyjdzie hydraulik i zamkniemy temat w rozdzielaczu.
    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam
  • #19 17831547
    gregorsky123
    Poziom 8  
    Posty: 35
    Ocena: 41
    Wizyta hydraulika - odłączenie grzejnika w skrzynce rozdzielczej.

Podsumowanie tematu

✨ Grzesiek poszukiwał porady dotyczącej demontażu grzejnika łazienkowego, aby uniknąć zalania domu. Użytkownicy forum doradzili, aby najpierw zakręcić zawory, spuścić wodę i użyć odpowiednich narzędzi do odkręcenia śrubunków. Zwrócono uwagę na ryzyko związane z zaworem termostatycznym, który może otworzyć się przy niskiej temperaturze, co grozi zalaniem. Po demontażu grzejnika Grzesiek napotkał problem z zaworami połączonymi z przewodem plastikowym, co wymagało dalszej interwencji. Ostatecznie zdecydował się na pomoc hydraulika, który odłączył grzejnik w skrzynce rozdzielczej.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA