Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault Premium dxi 450 2007r - duzo błedów ktos coś pomoże

13 Lut 2019 21:26 561 5
  • Poziom 2  
    Witam posiadam od niedawna renault premium 450 dxi euro 4 2007r. Głównym problem jest komunikat spadek mocy. nie odcina mocy wszystko jest w porządku jak sie jedzie po prostym terenie po kilku górkach odcina moc Renia słabnie i nie da rady jechać, po zgaszeniu wszystko wraca do normy lecz komunikat nadal świeci. pojawia się tez komunikat żeby odpowietrzyć układ paliwowy ( klikałem ten guzik z lewej strony kierownicy i na chwile gasł a później to samo). Ostatnio zobaczyłem że posiada dużo błędów pomoże ktoś je rozkodować i podpowiedzieć co może być uszkodzone i jak sobie z tym poradzić. Z góry dziękuje za podpowiedzi i pomoc

Oto te błędy:
    Tecu MID 130 PSID 204 FMI 9
    FCU MID 216 PSID 15 FMI 5
    FCU MID 216 PSID 14 FMI 5
    FCU MID 216 PSID 13 FMI 5
    EBS MID 136 PSID 201 FMI 8
    EBS MID 136 PSID 201 FMI 9
    EBS MID 136 SID 4 FMI 7
    EBS MID 136 SID67 FMI 0
    APM MID 185 SID 246 FMI2
    EMS MID 128 PID 98 FMI 1
    EMS MID 128 SID 32 FMI5

Trochę tego sporo jeszcze raz proszę o pomoc
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 19  
    michalrenata napisał:
    MID 130 PSID 204 FMI 9

Usterka komunikacji z łączem danych SAE J1939 ze sterownikiem hamowania (MID136)
    Czas oczekiwania na dane od jednostki sterującej układu hamulcowego przez kanał danych SAE1939 został przekroczony . Uszkodzone lub utlenione styki w złączach . Przewody kanałów danych są uszkodzone . Możliwa wadliwa lub uszkodzonw jednostka sterująca.

michalrenata napisał:
    FCU MID 216 PSID 14 FMI 5

Kierunek prawy przód .
    Prąd na wyjściu z modułu LCM do lampy jest mniejszy niż 0,1A . Uszkodzony przewód zasilający między zespołem LCM a lampą , uszkodzona masa lub lampa.

michalrenata napisał:
    FCU MID 216 PSID 13 FMI 5

Kierunek lewy przód .
    Prąd na wyjściu z modułu LCM do lampy jest mniejszy niż 0,1A . Uszkodzony przewód zasilający między zespołem LCM a lampą , uszkodzona masa lub lampa.

michalrenata napisał:
    MID 136 PSID 201 FMI 8

Usterka komunikacji przez złącze danych SAE J1939 z jednostką sterującą pojazdu (VECU MID144).
    Wartość sygnału prędkości z VECU lub jednostki tachografu różni się o 30% od sygnału prędkości kół napędowych, tachograf nie jest skalibrowany , rozmiar opon jest niewłaściwy, czujnik prędkości koła jest uszkodzony . Sprawdz rozmiar opon, sygnał prędkości pojazdu.

michalrenata napisał:
    MID 136 PSID 201 FMI 9

Usterka komunikacji przez złącze danych SAE J1939 z jednostką sterującą pojazdu (VECU MID144).
    Awaria kanału danych między jednostką pojazdu (VECU MID144) a jednostką sterującą hamowania (EBS MID136). Sprawdz okablowanie i styki w złączach.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    Dziękuje za odpowiedz. Z tachem to juz wiedziałem ze jest coś nie tak bo są założone opony 80 jedzie dużo szybciej w sensie na zegarze pokazuje 93 i komputer oszukuje w spalaniu. Dziekuje jeszcze raz może ktoś jeszcze rozkoduje mi reszete błedów.
  • Poziom 11  
    Ten przycisk dystrybutora jest do zrzucania wody z separatora wstepnego filtra a nie odpowietrzanie
  • Poziom 19  
    michalrenata napisał:
    MID 136 SID 4 FMI 7

Czujnik prędkości koła ,oś 2 po prawej.
    Duża szczelina między czujnikiem a kołem zębatym lub czujnik jest uszkodzony. Sprawdz przewód czujnika, prześwit (nie więcej niż 0,7mm).

michalrenata napisał:
    MID 136 SID67 FMI 0

Czujnik ciśnienia modulatora hamowania przyczepy.
    Brak sygnału hamulca postojowego, modulator jest nieprawidłowo podłączony , przewody lub styki w złączach są uszkodzone .

michalrenata napisał:
    MID 185 SID 246 FMI2

Przełącznik pedału hamulca.
    Sygnał z jednostki sterującej układu hamulcowego MID136 jest nieprawidłowy lub go brakuje. Złamanie lub częściowe uszkodzenie okablowania kanału danych SAE J1587 / J1708 . Uszkodzone lub utlenione styki w złączach. Sterownik hamulca MID136 lub sterownik samochodu MID144 mogą być uszkodzone.

michalrenata napisał:
    MID 128 PID 98 FMI 1

Poziom oleju silnikowego.
    Dane są wiarygodne , ale znajdują się poniżej normalnego zakresu działania. Niski poziom oleju silnikowego lub czujnik poziomu uszkodzony.
  • Poziom 2  
    Dzięki Bardzo za podpowiedzi w najbliższych dniach będę z tym walczył