Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Tecra 500CS - Zablokowany hasłem biosu!

magiarasta 14 Feb 2019 21:31 912 9
    magiarasta
    Level 4  
    Witam! Mam problem z swoim laptopem Toshiba Tecra 500CS.Laptopa ktoś zablokował hasłem. Hasło jest ustawione w biosie komputera. Usunąłem z niego dwa akumulatorki do pootrzymywania ustawień lecz to nie przyniosło skutku. Próbowałem z hasłami uniwersalnymi lecz to także nie przyniosło skutku. W instrukcji serwisowej wyczytałem że można usunąć hasło specjalnym urządzeniem wpinanym do portu drukarki. Czy istnieje jakiś inny sposób na złamanie hasła?
    Tumiwisizm
    Level 27  
    TWOJEGO laptopa KTOŚ zablokował? A próbowałeś w biosie przywrócić ustawienia fabryczne biosu?
    magiarasta
    Level 4  
    Kupiłem używkę i już była zablokowana.Ten komputer został wyprodukowany w 96r wiec dla mnie to czarna magia.Nie mogę wejść do biosu gdyż pojawia się komunikat proszący o podanie hasła.
    lisek
    Service technician RTV
    To b. stary model z ok.2000 może i wczesniej
    Tecra 500CS (Pentium 120, socket 5 Linkl 64 MB EDO RAM, 1.2 GB HDD)
    - video (Chips & Technologies CT65550)

raczej małe szanse?!

Toshiba Tecra 500CS - Zablokowany hasłem biosu!
    magiarasta
    Level 4  
    Próbowałem wszystkich sugestii z tego filmu.Przypominam że mamy do czynienia z bardzo wiekowym urządzaniem z 1996 roku ! Jest bardzo mało danych na temat tego modelu.Może kość biosu na podmiankę ? Albo jakaś zworka do kasowania biosu ? Nie znam się na tym totalnie.To strasznie archaiczna technologia :(
    Tumiwisizm
    Level 27  
    magiarasta wrote:
    Albo jakaś zworka do kasowania biosu

Na tym filmie gościu właśnie poprzez taką zworkę resetuje bios.
    Tumiwisizm
    Level 27  
    Rzeczywiście sporo tego. A możesz odkręcić plastikowy spód laptopa i pokazać co jest obok ramów z każdej strony? Ale to jutro.