Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Tecra 500CS - Zablokowany hasłem biosu!

14 Lut 2019 21:31 186 9
  • Poziom 3  
    Witam! Mam problem z swoim laptopem Toshiba Tecra 500CS.Laptopa ktoś zablokował hasłem. Hasło jest ustawione w biosie komputera. Usunąłem z niego dwa akumulatorki do pootrzymywania ustawień lecz to nie przyniosło skutku. Próbowałem z hasłami uniwersalnymi lecz to także nie przyniosło skutku. W instrukcji serwisowej wyczytałem że można usunąć hasło specjalnym urządzeniem wpinanym do portu drukarki. Czy istnieje jakiś inny sposób na złamanie hasła?
  • Poziom 23  
    TWOJEGO laptopa KTOŚ zablokował? A próbowałeś w biosie przywrócić ustawienia fabryczne biosu?
  • Poziom 3  
    Kupiłem używkę i już była zablokowana.Ten komputer został wyprodukowany w 96r wiec dla mnie to czarna magia.Nie mogę wejść do biosu gdyż pojawia się komunikat proszący o podanie hasła.
  • Spec od monitorów
    To b. stary model z ok.2000 może i wczesniej
    Tecra 500CS (Pentium 120, socket 5 Linkl 64 MB EDO RAM, 1.2 GB HDD)
    - video (Chips & Technologies CT65550)

raczej małe szanse?!

Toshiba Tecra 500CS - Zablokowany hasłem biosu!
  • Poziom 3  
    Próbowałem wszystkich sugestii z tego filmu.Przypominam że mamy do czynienia z bardzo wiekowym urządzaniem z 1996 roku ! Jest bardzo mało danych na temat tego modelu.Może kość biosu na podmiankę ? Albo jakaś zworka do kasowania biosu ? Nie znam się na tym totalnie.To strasznie archaiczna technologia :(
  • Poziom 23  
    magiarasta napisał:
    Albo jakaś zworka do kasowania biosu

Na tym filmie gościu właśnie poprzez taką zworkę resetuje bios.
  • Poziom 23  
    Rzeczywiście sporo tego. A możesz odkręcić plastikowy spód laptopa i pokazać co jest obok ramów z każdej strony? Ale to jutro.