Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung/NU7 - Połączenie telewizora Samsung z wzmacniacznem Marantz PM630

15 Lut 2019 10:48 186 3
  • Poziom 5  
    Dzień dobry,

Piszę do Państwa z problemem w połącznieu telewizora Samsung UE55NU7172 oraz wzmacniaczem Marantz PM 630.
    Do połączenia użyłem następujących elementów:
    - kabel toslink
    - KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL NA 2x CINCH RCA
    - przewód 2x rca chinch VITALCO

1)Kabel toslink po usunięciu zabezpieczeń podpiąłem do wejścia optycznego w telewizorze oraz w konwerterze.
    2)Konwerter podpiąłem kablem zasilającym (USB) do poru USB w telewizorze
    3)Przewód 2x RCA Chinch podpiąłem do konwertera oraz do wzmacniacza w miejsce AUX
    4)Zmieniłem ustawienia audio telewizora na wejście optyczne

Od razu po podłączeniu wszystkiego, z głośników zaczął wydobywać się dźwięk szumy, trzeszczenia, pikania (bardzo dziwne i nieprzyjemne dla ucha dźwięki.
    Po wybraniu aplikacji Spotify na telewizorze, szum ustał i muzyka leciała normalnie w całkiem dobrej jakości. Następnie po wyłączeniu aplikacji Spotify, szum się ponowił. Włączenie filmu w aplikacji YouTube ponownie zmieniło szum w dźwięk dobrej jakości. Ostatnia próba odbyła się w aplikacji Netflix. Niestety tutaj niezależnie od włączonego lub wyłączonego filmu szum występował cały czas.

Bardzo proszę o pomoc czym to może być spowodowane.

Z wyrazami szacunku,
    Robert
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    W telewizorze w ustawieniach sygnału audio dla wyjścia optycznego proszę ustawić PCM.
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:
    W telewizorze w ustawieniach sygnału audio dla wyjścia optycznego proszę ustawić PCM.

Super! zadziałało :) Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 5  
    Polon_us napisał:

Super! zadziałało :) Dziękuję za pomoc.

Dodano po 37 [minuty]:

W telewizorze w ustawieniach sygnału audio dla wyjścia optycznego należy ustawić PCM.