Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczna skrzynia biegów EPT-Passat B5FL po wyminie skrzyni. Brak biegów.

yanik44 15 Lut 2019 23:20 180 0
    yanik44
    Poziom 9  
    Witam serdecznie, miałem problem z automatyczną skrzynią biegów w Passat B5 FL 2.0 AZM 2005 rok. Otóż, moja narzeczona kilka razy wbiła podczas jazdy a to "P" a to "R", jechała na ręcznym itp. KONIEC! ;) Ale z uwagi na spokój mojej duszy po prostu kupiłem drugą skrzynię używaną którą ściągali z silnika w mojej obecności. Po kilku dniach skrzynia prze zemnie została zamontowana. Uzupełniłem olej, posprawdzałem raz jeszcze wszystko, no i próba. Na początku troszkę poszarpywał przy zamianie biegów, następnie było ok, skrzynia zmieniała biegi "mniej więcej" tak jak powinna lecz po około 5 km zaczęło się coś dziać. Wszystkie pozycje jak "P"R"N" -działają lecz pozycja "D" -mimo wyższych lub bardzo wysokich obrotów nie zmieniała biegów, wyglądało to tak jakby jechała cały czas na "1". Pozycje "3"2"1" reagowały tak samo, nie zmieniały biegów na wyższe pomimo wysokich obrotów. Dodam jeszcze co w tym wszystkim myślę jest istotne, otóż skrzynia ciągnie cały czas na tym jednym biegu nawet do 6000 obr, prędkość pojazdu naturalnie wzrastała proporcjonalnie do prędkości obrotowej silnika, świadczy to że sprzęgło się nie ślizga, a mimo to skrzynia nie zmienia biegów.
    Dodam jeszcze że po tych 5 km VAG pokazał błędy od wszystkich cewek, że brak połączenia. Wiązkę sprawdziłem, napięcia dochodzą kontaktem poczyszczone, WIĘC PYTAM: O CO CHODZI? POMOCY! :-)

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zainteresowanych moim problemem.